Skocz do zawartości

Garnitury, marynarki - cena, styl, jakość


BadaBing

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Szanowni Forumowicze! 
Specjalnie założyłem konto, ponieważ potrzebuję porady, pomocy, wsparcia.

Otóż, w sierpniu biorę ślub. Szukam garnitury na tę okazję.

Garnitur ciemnozielony, butelkowo-zielony. To nie podlega decyzji.

Zamówiłem garnitur z SuSu, niestety nie umieszczę do niego odnoszącego linka, ponieważ został już wycofany z ich strony. Model P6336, jeśli ktoś ma wgląd w ich ofertę, która nie znajduje się na stronie.

Przyszły, i tu moje zdziwienie.

Otóż okazało się, że jest on z bardzo cienkiego materiału. Wygląda przez to jakoś tak mało elegancko, tanio(?).
Przymierzałem również praktycznie tak samo wyglądający garnitur w sklepie (LINK: LANCERTO) i ten dużo lepiej się na mnie prezentował.

Rozumiem, że ślub biorę w sierpniu, może być gorąco i teoretycznie garnitur powinien być cienki, przewiewny jednak trochę mnie to zaniepokoiło. Dodatkowo nie prezentuje się tak elegancko jak ten z linka, ze sklepu w galerii.

Możecie mnie wyprowadzić z błędu, przekazać jakieś wskazówki, porady? Czy ten z Lancero bardzo odbiega od tego z SuSu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, skowski napisał:

Szanowni Forumowicze! 
Specjalnie założyłem konto, ponieważ potrzebuję porady, pomocy, wsparcia.

Otóż, w sierpniu biorę ślub. Szukam garnitury na tę okazję.

Garnitur ciemnozielony, butelkowo-zielony. To nie podlega decyzji.

Zamówiłem garnitur z SuSu, niestety nie umieszczę do niego odnoszącego linka, ponieważ został już wycofany z ich strony. Model P6336, jeśli ktoś ma wgląd w ich ofertę, która nie znajduje się na stronie.

Przyszły, i tu moje zdziwienie.

Otóż okazało się, że jest on z bardzo cienkiego materiału. Wygląda przez to jakoś tak mało elegancko, tanio(?).
Przymierzałem również praktycznie tak samo wyglądający garnitur w sklepie (LINK: LANCERTO) i ten dużo lepiej się na mnie prezentował.

Rozumiem, że ślub biorę w sierpniu, może być gorąco i teoretycznie garnitur powinien być cienki, przewiewny jednak trochę mnie to zaniepokoiło. Dodatkowo nie prezentuje się tak elegancko jak ten z linka, ze sklepu w galerii.

Możecie mnie wyprowadzić z błędu, przekazać jakieś wskazówki, porady? Czy ten z Lancero bardzo odbiega od tego z SuSu? 

Raczej nie pomożemy. To nie podlega dyskusji.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skowski napisał:

Szanowni Forumowicze! 
Specjalnie założyłem konto, ponieważ potrzebuję porady, pomocy, wsparcia.

Otóż, w sierpniu biorę ślub. Szukam garnitury na tę okazję.

Garnitur ciemnozielony, butelkowo-zielony. To nie podlega decyzji.

Zamówiłem garnitur z SuSu, niestety nie umieszczę do niego odnoszącego linka, ponieważ został już wycofany z ich strony. Model P6336, jeśli ktoś ma wgląd w ich ofertę, która nie znajduje się na stronie.

Przyszły, i tu moje zdziwienie.

Otóż okazało się, że jest on z bardzo cienkiego materiału. Wygląda przez to jakoś tak mało elegancko, tanio(?).
Przymierzałem również praktycznie tak samo wyglądający garnitur w sklepie (LINK: LANCERTO) i ten dużo lepiej się na mnie prezentował.

Rozumiem, że ślub biorę w sierpniu, może być gorąco i teoretycznie garnitur powinien być cienki, przewiewny jednak trochę mnie to zaniepokoiło. Dodatkowo nie prezentuje się tak elegancko jak ten z linka, ze sklepu w galerii.

Możecie mnie wyprowadzić z błędu, przekazać jakieś wskazówki, porady? Czy ten z Lancero bardzo odbiega od tego z SuSu? 

Jeśli dobrze rozumiem powinniśmy ocenić czy w garniturze SuSu, którego nikt nie widział wyglądasz nie gorzej niż w garniturze Lancerto (w którym też Cię nikt nie widział😉)?

Może wrzuć swoje zdjęcia w SuSu?

BTW ten garnitur Lancerto jest kiepski, marynarka jakaś przykrótka… Zielony kolor jest dobry jeśli to Twoj n-ty garnitur, ale nie na ślub (chyba, ze jesteś leśnikiem/ żołnierzem i zakładasz mundur…)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wątpliwości czy to jest tkanina na garnitur. Wygląda na dość luźną w splocie i spodnie mogą błyskawicznie stracić formę. Ale to trzeba by obejrzeć.
No a to że jest zielony, to już zupełnie inny temat.

Mnie się tkanina podoba i uważam, że pasuje do zielonego garnituru. Przywodzi mi na myśl wiklinowe plecionki. O jakimkolwiek stopniu formalności i tak nie może być mowy w tym przypadku, to co komu szkodzi taki splot?
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pablocito napisał:


Mnie się tkanina podoba i uważam, że pasuje do zielonego garnituru. Przywodzi mi na myśl wiklinowe plecionki. O jakimkolwiek stopniu formalności i tak nie może być mowy w tym przypadku, to co komu szkodzi taki splot?

Takie koszykowe sploty mogą być za delikatne, żeby utrzymać kształt spodni, które poddawane są sporym naprężeniom.

Ale tak jak mówiłem - trzeba by dotknąć i wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się wspomniany garnitur od SuSu na ich stronie, podaję linka.

Wrzucam zdjęcia, jak leży na mnie garnitur od Lancerto. Niestety były robione nie z myślą o wrzuceniu na forum, więc ich jakość nie jest zbyt dobra. Światło również nie pozwala na wiele. Ale nic lepszego nie mam...

Wieczorem lub jutro postaram się dorzucić zdjęcia, jak wygląda na mnie SuSu.

 

 

 

IMG_6825.jpeg

IMG_6819.jpeg

IMG_6820.jpeg

IMG_6822.jpeg

IMG_6823.jpg

IMG_6824.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej stanąć w pozie robota, frontem, z rękami swobodnie w dół. Zdjęcie z dystansu, żeby nie przeklamywało proporcji.

Garnitur leży przyzwoicie, na minus marszczenia w kuli rękawa (ale to może być kwestia ustawienia ręki) oraz to, co dzieje się wokół szyi, garnitur nie przylega dobrze, kołnierzyk koszuli (wyłogi) nie chowają się pod marynarkę. Nie jestem pewien, ale może być za mały w klatce, a może to "wina" kamizelki.

Przy okazji, widać, że ma dość mocną, typową konstrukcję, co daje ładną linię ramion przy rękach blisko ciała, ale wygląda gorzej, jeśli się je odsunie (zdjęcie drugie od dołu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Proszę uświadomcie mnie czego wynika zastosowanie takiego składu materiału (8%WOOL75%POLYESTER15%VISCOSE2%SPANDEX) :

https://douglashayward.com/product/deaney

w garniaku za ok 5 k.

Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że zastosowanie takiego składu - podyktowane jest chęcią osiągnięcia wyższych zysków.

Pomijając już samą  markę, to przecież większość klientów decydujących się na zakup (naprawdę dobrze skrojonego) garnituru - w takiej kwocie - niejako z automatu stawia na to aby garnitur był wykonany z wełny, bawełny, a nie poliestru, czy wiskozy. Tym samym garnitury będą zalegać lub zasilać różne tk maxxy. Co chyba jest średnioopłacalne. Chociaż nie można wykluczyć tego, że taka jest polityka firmy.

Zatem czy macie pomysł, z czego wynika zastosowanie takich materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spandex można próbować tłumaczyć lepszym układaniem się materiału przy gorszym dopasowaniu, a wiskozę próbą nadrobienia słabej oddychalności poliestru, ale to chyba głównie chciwość, tak.

Wiele produktów luksusowych ma zupełnie niezrozumiałe ceny dla mnie. Garnitury RTW z przykrótkimi marynarkami w cenie szycia na miarę u dobrego krawca, trampki z plastikowej pianki w cenie Vassa albo i butów na obstalunek.

Rozumiem conspicuous consumption, ale czemu tak głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dyjamentowski napisał:

Spandex można próbować tłumaczyć lepszym układaniem się materiału przy gorszym dopasowaniu, a wiskozę próbą nadrobienia słabej oddychalności poliestru, ale to chyba głównie chciwość, tak.

Wiele produktów luksusowych ma zupełnie niezrozumiałe ceny dla mnie. Garnitury RTW z przykrótkimi marynarkami w cenie szycia na miarę u dobrego krawca, trampki z plastikowej pianki w cenie Vassa albo i butów na obstalunek.

Rozumiem conspicuous consumption, ale czemu tak głupio.

Mnie i tak najbardziej bawią "luksusowe torby Louis Vuitton"

louis-vuitton-onthego-gm-monogram-canvas

wykonane z... polichlorowinylu, czyli ceraty. Z instrukcją użytkowania "nie wystawiać na światło słoneczne, deszcz, brud". Tak, to nie żart.

Lepszy cymes IMO to był tylko jakiś płaszcz w jednej z kolekcji Suit Supply (niestety, nie zapisałem screena, a nie mają archiwum na stronie), który wg instrukcji producenta, nie nadawał się w ogóle do prania/czyszczenia. Żadnego, w tym chemicznego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.