Skocz do zawartości

Nasze obuwnicze kolekcje


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Skład kolekcji jest, mimo łapania i korzystania z przeróżnych okazji, mocno przemyślany :D 
Czarnych oksfordów poszukuję i na pewno będę takie buty miał. A trzewiki, cóz, może mi się odmieni ;) 
BTW średnia cena za buty ze zdjęć oscyluje wokół kwoty 700 złotych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 9 months later...
On 10/1/2020 at 8:36 PM, Beny23 said:

Cześć mojej obuwniczej kolekcji. Więcej butów nie zmieściło się na werandzie 🤣

Jak będę miał trochę więcej czasu to opiszę każdą parę :)

(..)

 

Imponujące, aż nie wiem co powiedzieć. Sheesh! :)

Bardzo mnie ciekawi, ile trwało budowanie takiej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Wreszcie zebrałem większość par w jednym miejscu i mogę wrzucić. Kolekcja raczej minimalistyczna, a do tego planuję zakup już tylko jednej pary.

IMG_20230507_183711455.thumb.jpg.0c54c757df39a6cf2b2b02e268d4db72.jpg

W drugim rzędzie

  • ciemnobrązowe trzewiki Berwicka, gdzie Klasyczne Buty wstrzeliły się idealnie z rozmiarem (pomimo tego, że są 6.5, a ja noszę zwykle 7.5) i są super wygodne, idealne na jesień oraz znaczną część zimy;
  • brązowe trzewiki Carlos Santos, długo rozważane, a które noszę głównie, jak spadnie śnieg, chyba najbardziej oryginalne i żałuję, że nie zamówiłem zielonych (a też Klasyczni namawiali);
  • brązowe boat shoes Sebago, nic szczególnego, ale czegoś brakowało bez nich;

na pierwszym planie

  • czarne lotniki Yanko, które zaaprobowaliście i dzielnie służą we wszystkich formalnych okazjach, a nawet są jedyną parą, w której prawie starłem podeszwę (oryginalnie skórzaną, teraz już podzelowane);
  • ciemnoczerwone monki Yanko na tym samym kopycie i moje drugie buty do garnituru, wyglądają super, ale coś mi skrzypią;
  • ciemnobrązowe oksfordy Berwicka, moje pierwsze porządne buty, które do teraz najczęściej wybieram, tysiące kilometrów w nich przeszedłem, trzecie zelowanie;
  • ciemnoczerwone loafersy Meermina, jeszcze nie rozchodzone porządnie, ale wiążę z nimi spore nadzieje na ten sezon letni.

Poza kadrem mam jeszcze kilka specjalistycznych par butów (ze stalowym czubem, sportowe, espadryle i inne jednorazówki, wysokie 10" trzewiki LL Bean, plastikowe boat shoes do wody), ale to są wszystkie prawdziwe i normalne buty.

  • Like 8
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dyjamentowski napisał:

 

  • brązowe boat shoes Sebago, nic szczególnego, ale czegoś brakowało bez nich;
  • ciemnoczerwone loafersy Meermina, jeszcze nie rozchodzone porządnie, ale wiążę z nimi spore nadzieje na ten sezon letni.

 

Z lektury zdjęcia trudno uwierzyć, iż obie pary pasują na tą samą stopę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już policzyłem, to jedna para butów na dwa tygodnie - czuwaj!

Policzyłem też, że gdyby wyjąć ze wszystkich sznurówki i zrobić z nich linę, sięgałaby ona dalej niż mam do sklepu osiedlowego.

Szkoda, że tak późno. Był tu parę miesięcy temu miły Kolega Czarek i został przez forumową społeczność oskarżony o zakupoholizm, bo miał w dream boksie na Yooxie kilkanaście ubrań... Gdyby zobaczył tę kolekcję, może byłby z nami do dziś i byłoby weselej...

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
9 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

Sezon ogórkowy, wiec podzielę się moją kolekcją słoików obuwia żeby rozruszać trochę forum.

5ed90a3bbc28b8aea1969d1ad1284ec0.jpg

Kolekcje uważam za kompletną, mam wszystko czego mi potrzeba. Pewnie coś jeszcze się pojawi ale to będzie kaprys bardziej niż realna potrzeba.



Na lato: loafersy Barker i mokasyny Miler. Na cały rok: monki Bexley, monki Berwick oraz brogsy Yanko. Na zimę: trzewiki Patine oraz sztyblety Steve Henry Stevens.



Poza kadrem jeszcze buty żeglarskie Sperry.

I to byłoby na tyle!

Ciekawe, że nie posiadasz ani jednej czarnej pary!

Ja sam złapałem się na tym, że zasadniczo z czarnych butów to mam tylko lotniki od Januszkiewicza, zamówione na własny ślub. No i parę czarnych monków, kupionych bardzo okazyjnie z śp. Shoepassion. 

Okazało się to o tyle problematyczne, że musiałem iść na pogrzeb na przełomie listopada i grudnia - wybrałem ostatecznie trzewiki z burgundowego kordowanu, ale nie bł to wybór idealny. do niektórych zestawów czarne buty pasują po prostu lepiej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do niektórych zestawów czarne buty pasują po prostu lepiej.


Zdecydowanie tak jest.

U mnie powód braku czarnych butów jest prozaiczny. Na obecnym etapie życia po prostu brak mi okazji do założenia czarnych butów i ciężko mi zracjonalizować zakup butów które założyłbym być może raz do roku.

Mam jeszcze jedna pare butów „przedforumowych” które mogę założyć w sytuacji gdy brązowe buty nie ujdą.
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.