Jump to content

Nasze obuwnicze kolekcje


fan_dobrego_buta
 Share

Recommended Posts

@Beny23 - dziękuję!

@Pepo - carne GC oraz brązowe Oak to ostatni zakup hrupowy w AS, więc buty są jeszcze nieśmigane. Hering Drake oraz Cheaney z lini IMperial już troszkę przeszły. :-)

@MH_fan -  biorąc pod uwagę pierwszy wpis to faktycznie nazwę należałoby zmienić. Jednek długofalowo, chciałbym opisać wszystkie moje oxfordy, więc nazwa zostaje!. Dziękuję.

 

Link to comment
Share on other sites

No cóż, po prostu mam wrażenie, że dyskusja w wątku "moje oksfordy", "moje monki" czy "moje poszetki" jest, jakby to powiedzieć, jednostronna, a wpisy dyskutantów innych niż założyciel wątku mogą niebezpiecznie grawitować w stronę:

Ale mogę się oczywiście mylić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czyli różnica między JBMDNS a tym tematem będzie taka, że w tamtym użytkownicy forum wrzucają z reguły jedno zdjęcie aktualnie noszonych butów, a tutaj kilka(naście) na raz? Czy po powiększeniu kolekcji należy aktualizować swój post, czy można stworzyć nowy wpis? Jeśli to drugie, to obstawiam, że temat będzie w krótkim czasie wyglądał na kopię JBMDNS.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Wodzu napisał:

Czyli różnica między JBMDNS a tym tematem będzie taka, że w tamtym użytkownicy forum wrzucają z reguły jedno zdjęcie aktualnie noszonych butów, a tutaj kilka(naście) na raz? Czy po powiększeniu kolekcji należy aktualizować swój post, czy można stworzyć nowy wpis? Jeśli to drugie, to obstawiam, że temat będzie w krótkim czasie wyglądał na kopię JBMDNS.

to lepiej nie zaglądaj do tego tematu :)

Link to comment
Share on other sites

Idea wątku "moje kolekcje" podoba mi się. Natomiast najchętniej widziałbym tu przede wszystkim zdjęcia zbiorcze całych kolekcji lub w przypadku rozbudowanych zbiorów :) to w podziale właśnie jak wyżej na rodzaje (np. moje oxfordy, moje trzewiki itd.) i dodatkowo może jakiś opis/komentarz dot. producenta i modelu, rozmiaru, jakości, skór itp. Zdjęcia zbiorcze stanowiłyby ciekawą inspirację, a dodatkowo pozwalałyby na porównanie kopyt, proporcji etc.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam - nad czym my tutaj dyskutujemy? Chyba lepszy taki wątek, niż setny w tym roku pod tytułem: "Buty na ślub", czy "Dobre GYW do 300 zł". Kto nie chce, ten niech tu nie zagląda. Ja szczerze zachęcam kolegów do pokazywania swoich kolekcji. Jest wiele argumentów za ich pokazywaniem. Na przykład uniknięcie setnego pytania i wątku pt. "mam wiedenki i brogsy, jakie następne buty?".

 

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Kto nie chce, ten niech tu nie zagląda.

Kiedyś forumowym mottem było "dołóż do Yanko", a dziś "kto nie chce, nie czyta"; np. na bazarku, gdzie tygodniami czy latami wiszą używane buty czy zegarki, jeśli się to komu nie podoba, ma "przechodzić dalej". Niestety, wielu Forumowiczów posłuchało i nie czyta - a jak nie czyta, to i nie pisze.

Nie wróżę popularności temu wątkowi, bo jego geneza była zupełnie inna i to z mojej inicjatywy zmieniono nazwę. Przygotowanie do sesji zdjęciowej nawet 10 par butów i sfotografowanie ich w odpowiednim świetle to co innego niż selfie w drodze do pracy. A nawet jeśli komuś się chce, to będzie przykro, jeśli zaraz inny wstawi 20 par. Co do zawartości Forum - dużo pytań o GYW za 300 zł to było kiedyś - teraz na topie sneakersy, shoe porn, trunk shows, niezrealizowane pomysły, boty reklamowe i narzekanie na Rzemieślników:-)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wyjaśniono mi, że zdjęcia autorstwa @fan_dobrego_buta pokazują ciekawe detale, rzadko stosowane w obuwniczym RTW. Skoro tak, posypuję głowę popiołem i przyznaję, że taki wątek jest niezwykle potrzebny. Problem w tym, że nie będzie on pełnił funkcji edukacyjnej, jeśli Autor (lub ktokolwiek inny pokazujący tu swoje zdjęcia) nie napisze, co to za buty, które załamania skóry mogą świadczyć o ich szczególnej jakości, a które mogą być dowodem błędów konstrukcyjnych czy złego dopasowania, które rozwiązania technologiczne są przełomowe i w jaki sposób wpływają na estetykę czy wygodę, a także magiczne "czym różnią się takie buty od innych" (pytanie które widzę zawsze, gdy wstawiam na forum zdjęcia dżinsów). Niestety, nikomu nie ubliżając obawiam się, że taką wiedzę i takie kolekcje ma co najwyżej kilku Forumowiczów.

Skóra to wspaniały materiał, a buty to wspaniały element garderoby. Niestety, nawet podczas spotkań forumowych w miejscach publicznych trudno oglądać dokładnie buty Kolegów, które ci przed chwilą zdjęli z nóg, albo podtykają pod nos na nogach. Ja mam na starość słaby wzrok, ale chyba nie tylko ja w wątku "jakie buty mam dziś na sobie", na zdjęciu wykonanym z wysokości brody forumowicza, który ma do tego 190 cm wzrostu, widzę jedynie, że ma dziś na sobie buty... czarne. Dostrzegam zatem żywotną potrzebę Ostatecznego Wątku o Butach - nie przeklejanki ze stron producentów, nie dokumentacji renowacji, której nie da się czytać przy jedzeniu, nie kiepsko skadrowanych selfie, na których widać głównie kostkę brukową. Profesjonalne zdjęcia zadbanych, ładnych butów z wysokiej półki, to byłoby coś. Może kiedyś, wszak "the shoe brand of choice" przeciętnego Forumowicza, to już powoli nie Yanko, tylko Vass...;-)

To chyba nie jest off topic, nawet jeżeli mniej przyjemny niż pierwszy post - moim zdaniem warto podyskutować, jeśli miałoby to doprowadzić do wykrystalizowania się ciekawego, pouczającego wątku z więcej niż jedną - jakkolwiek bogatą - kolekcją, w którym znawcy mogliby porównywać konstrukcje i szczegóły, a pozostali pobierać naukę. W sierpniu powinienem znaleźć czas, by wstawić moją własną (ubogą) kolekcję.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.