Skocz do zawartości

Zakupy przez Internet i Cło


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Napisać pismo do właściwego urzędu celnego i w załączniku podac fakturę / potwierdzenie zamówienia zawierające informację o kraju pochodzenia towaru.
W piśmie oświadczyłbym, że towar nie podlega ocleniu ze względu na kraj pochodzenia oraz domagałbym się zwrotu ww kwoty.
No cóż, paczkę i tak muszę odebrać k zapłacić, bo za niedługo się wyprowadzam. Po odbiorze napiszę takie pismo i będę się starał o zwrot. Dzięki za pomoc!

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Servetch napisał:

Napisać pismo do właściwego urzędu celnego i w załączniku podac fakturę / potwierdzenie zamówienia zawierające informację o kraju pochodzenia towaru.

W piśmie oświadczyłbym, że towar nie podlega ocleniu ze względu na kraj pochodzenia oraz domagałbym się zwrotu ww kwoty.

Ja tak właśnie zrobiłem. Zobaczymy co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dla polskiego UC Brexit jest już faktem dokonanym ;-). Jak masz fakturę wystawioną w uk z naliczonym „angielskim” vatem to nie mają/mieli prawa naliczać go ponownie w Polsce. I od jakiej podstawy go naliczyli ? Zadeklarowanej wartości paczki? Kwoty faktury brutto w GBP? Bo się tak panu celnikowi podobało ?  Walczyłbym 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Widocznie dla polskiego UC Brexit jest już faktem dokonanym ;-). Jak masz fakturę wystawioną w uk z naliczonym „angielskim” vatem to nie mają/mieli prawa naliczać go ponownie w Polsce. I od jakiej podstawy go naliczyli ? Zadeklarowanej wartości paczki? Kwoty faktury brutto w GBP? Bo się tak panu celnikowi podobało ?  Walczyłbym


Mnie też to bardzo zdziwiło, tym bardziej że przy zakupie jak byk stało "all taxes included". Będę się odwoływał, tylko zastanawia mnie czy jak już zapłacę to nie będzie "po ptakach"? Tak pisałem muszę odebrać paczkę bo się wyprowadzam na dniach z miasta gdzie teraz mieszkam.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadzwoniłem do UC to dopiero wtedy celnik raczył tak naprawdę spojrzeć na dokumenty (między innymi na fakturę z naliczonym VAT) i stwierdził, że to w ogóle nie powinno na cło trafić.Jak się zapytałem dlaczego wobec tego musiałem zapłacić podatek, to odpowiedział, że 99% paczek wysyłanych pocztą holenderską to paczki z Chin i poszło niejako "z automatu"

Mam nauczkę na przyszłość, żeby szybciej interweniować jak coś trafi na cło, a nie czekać co zrobią celnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Roso napisał:

Jak się zapytałem dlaczego wobec tego musiałem zapłacić podatek, to odpowiedział, że 99% paczek wysyłanych pocztą holenderską to paczki z Chin i poszło niejako "z automatu"

Dokładnie tak, dziś odebrałem paczkę z poczty i w dokumencie jako "kraj pochodzenia" są Chiny. Mam nadzieje że pomoże odwołanie się i dostanę pieniądze z powrotem. 

Pani z poczty, którą starałem się podpytać o podstawy naliczenia cła do mojej paczki, poradziła mi nie odbierać paczki, to wtedy nie będę musiał płacić cła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pawel_S napisał:

Mi naliczyli od kwoty 174 zł, czyli wartość produktów plus koszty przesyłki :)

Czyli prawidłowo... jeżeli byłaby to przesyłka spoza EU :). W tym wypadku, moim zdaniem, podwójnie został naliczony "podatek od wartości dodanej" (w UK i w PL) + dodatkowy bonus- taki podatkowy potworek- vat od vatu- polski vat od kwoty faktury brutto :)), czyli nieprawidłowo (delikatnie rzecz ujmując).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
9 godzin temu, Aras napisał:

Zawsze płaciłem tylko to, co pokazywała ich strona - czyli cenę w dolarach. Wygląda na to, iż nie trafiają do oclenia - może dlatego, iż są oznaczane jako "sample".
 

Luxire zwykle korzysta z usług DHL, jednak raz zdarzyło mi się otrzymać paczkę za pośrednictwem Fedexa. Po pierwsze paczka szła do mnie dłużej (za pośrednictwem DHL zajmuje to z reguły 3 dni od wysyłki do dostarczenia), po drugie kontaktowano się ze mną telefonicznie z oddziału celnego w sprawie określenia zawartości paczki (przypuszczam, że DHL ma podpisaną umowę z urzędem celnym na swego rodzaju uproszczone odprawy celne, dzięki czemu cała procedura nie trwa tak długo). Niestety, w swej niewiedzy zapomniałem dodać, że w paczce jest próbka/wzorzec i paczka podczas taryfikacji celnej została tak sklasyfikowana, że musiałem zapłacić kilkanaście PLN podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie zamawiający z Yeossal - na jaki wymiar kary mogę liczyć importując do UE? Czy dobrze rozumiem, że zostanie odliczony VAT z Singapuru, a doliczony VAT kraju importowego? Plus do tego ile procentowo zazwyczaj jest opłaty celnej? Nie mogę znaleźć, bo piszą, że zależy od towaru, a zakładam, że buty ktoś już tu od nich ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Panowie zamawiający z Yeossal - na jaki wymiar kary mogę liczyć importując do UE?

Kupowałem od nich buty za S$372.90 + S$38.30 (FedEx) = S$411.20 (tj. około 295 USD).

Jednak na dokumentach przewozowych nadawca się (nieproszony!) chyba pomylił ;-) i podał cenę całościową S$159.00 na warunkach DAP.

Uwaga: trzeba wyraźnie zaznaczyć, że walutą są dolary singapurskie, bo - chociaż jest to na dokumentach - to nie jest to takie oczywiste na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza, że używają skrótu waluty SID, a nie SGD, a czasem też S$. (A SID to w zasadzie dolary z wysp Salomona).

Niestety konkretnej kwoty nie podam, bo minęło już 12 miesięcy i nie mam wyciągów :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy w jakikolwiek sposób została wyjaśniona kwestia kosztów wysyłki o której pisze NN? Czy otrzymał ktoś ostatnio przesyłkę z Luxire? Na styleforum trwała jakiś czas temu burzliwa dyskusja dot. cła i VATu doliczonego przez organy celne do przesyłek od Luxire gdyż zmieniły się (przez COVID) zasady wysyłki paczek m.in. do UE. Jak to wyglądało w Waszym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.