Skocz do zawartości

Zakupy przez Internet i Cło


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Niestety opłata została naliczona.

Napiszę reklamację do PP, oraz załączę fakturę wystawioną na eBay, gdzie podatek jest uwzględniony.
Jeżeli miałby ktoś wskazówki jak rozwiązać problem, będę wdzięczny za pomoc.
Co ciekawe nie było żadnych dokumentów celnych załączony do przesyłki. Pamiętam, że gdy z USA zamawiałem to było załączonych kilka dokumentów (chyba też faktury z eBay'a, ale to było tak dawno, że nie jestem pewny).

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
 

Czy wiecie jak to jest w praktyce z cłem i vatem gdy kupuje się przez internet zamawiając nowe ubranie z UK na teren US?Podobno limit to $200 i poniżej tej kwoty nie płacimy w US cła i vatu oraz innych opłat. Jeżeli jesteśmy w US dłużej niż 48h, i przy zakupach internetowych w praktyce to ma zastosowanie, limit ten wzrasta do $800. Wszystko powyżej podlega cłu i vat. Czy możesz to potwierdzić?I czy nie ma w US opłaty za samą procedurę celną, nawet wtedy, gdy przesyłka z załączonych dokumentów (niska wartość przesyłki) nie wymaga takiej procedury?

Może @Beny23 coś wie ...

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w US nie ma vatu ,a z wieloma krajami Stany mają podPISane umowy FTA(Free Trade Agreement) wobec tego nie ma także i cła . Dodatkowo USA to nie jest jakiś opresyjny reżim nadzorujący każdy aspekt życia społeczeństwa i generalnie władze mają mocno wywalone na to jak się ludzie ubierają i gdzie i za ile kupują sobie ubrania. Procedury celne są takie, że jak psy nie wyniuchają żadnych drągów ,X-ray nie pokaże materiałów wybuchowych, czujniki nie wykryją promieniowania radioaktywnego to nikt nie otwiera przesyłek i nie studiuje załączonych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Panowie, proszę o pomoc.

Kupiłem 3 płaszcze w Stanach wysyłkowo do Polski. W Polsce zapłaciłem cło i vat. Płaszcze okazały się niezgodne, przesłano zupełnie inne modele. Sprzedawca chce odsyłki i wtedy zwróci pieniądze. Transakcja poprzez PayPal. W jaki sposób mam odzyskać niemałą kwotę cła i vatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
W dniu 21.03.2023 o 15:56, ciasteczkowy napisał:

Pewnie fajne dopóki jakaś paczka się nie zgubi.

Swoją droga, cena 100 zł dotyczy jednej paczki?

Chyba tak.

Co do paczki - wiesz, zwłaszcza na ebayu cena wysyłki jest obrzydliwie wysoka, a serwis dolicza jakieś opłaty z d$#. Na przykład, materiał za 60 funtów kosztuje z ebayową wysyłką 117 funtow (!!!). Dodatkowo idzie to ~miesiąc.

100 zł to 18 funtów. Obejmuję to już wysyłkę w obrębie Polski Dlatego wydaje się bardzo fajną opcją... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Velahrn napisał:

Chyba tak.

Co do paczki - wiesz, zwłaszcza na ebayu cena wysyłki jest obrzydliwie wysoka, a serwis dolicza jakieś opłaty z d$#. Na przykład, materiał za 60 funtów kosztuje z ebayową wysyłką 117 funtow (!!!). Dodatkowo idzie to ~miesiąc.

100 zł to 18 funtów. Obejmuję to już wysyłkę w obrębie Polski Dlatego wydaje się bardzo fajną opcją... 

Kilku znajomych z tego korzysta. Wszystko jedzie busem albo w przyczepce. Raz prawie tak spróbowałem, ale towar był delikatny i bałem się uszkodzenie wśród mebli które stoją często w tych przyczepkach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i jestem po pierwszej próbie zamówienia.

Wrażenia bardzo pozytywne. Bardzo dobry kontakt, super szybka wysyłka (busik wyjeżdża z UK w każdy poniedziałek, w środę rano przesyłka była u mnie). Nie ma problemów z kompletowaniem paczki z przesyłek różnych sklepów, za dopłatą oczywiście.

Zaoszczędziłem jakieś 650 zł i zapewne miesiąc czekania (tak, tak fatalna jest ta ebayowa wysyłka globalna). W ogóle to dla mnie jest nie do pomyślenia, że tak fatalny serwis jak ebay może być liderem sprzedaży gdziekolwiek, USA musiały być naprawdę upośledzone cyfrowo, skoro się przyjął. Do allegro nawet nie ma startu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
3 godziny temu, Servetch napisał:

Rozważam kupno torby od Frank Clegg. Na stronie uczciwie piszą, że wszystkie opłaty są po stronie kupującego.

Vat policzyć jest łatwo, tak samo tych parę euro za obsługę paczki. Pozostaje dla mnie pytanie o cło, gdzie i jak to sprawdzić i oszacować?

Cło to grosze albo nie ma go w ogóle. W porównaniu do VATu to w ogóle sprawa pomijalna. Czy ta firma ODLICZA VAT w przypadku kupującego spoza UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Servetch napisał:

Ta firma jest w USA, stąd moje pytanie, bo tam cło właśnie może być.

Cło to grosze, naprawdę. Gorszy jest VAT, bo to na starcie +23 % (na pewno celnicy dowalą, bo w USA nie ma w ogóle takiego podatku, więc odpada opcja wysyłki "netto").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paczuch napisał:

No nie takie grosze. Pamiętaj że doliczą cło i potem VAT od całości. Od kiedy w USA nie ma VAT? To że inaczej się nazywa a stawki zależą od stanu to inna sprawa

Od zawsze?

W stanach jest podatek od sprzedaży, ustalany lokalnie, i jest czymś zupełnie innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paczuch napisał:

Czy widzisz jakąś różnicę w finalnej cenie pomiędzy VAT a sales tax?

Jako, było nie było, prywatny przedsiębiorca, widzę ogromną różnicę między tymi podatkami ;). Jeśli nie wiesz, czym one się różnią, to Wikipedia dosć prosto to wyjaśnia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_towarów_i_usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Servetch napisał:

No tak, naturalnie. Mój powyższy post dotyczył tego, czy sklep nalicza Sales Tax / odlicza Vat (w przypadku sklepów w UK) przed wysyłką.

Powinien tak robić, inaczej płacimy podatki podwójnie. Np. Aero Leathers ma dwie wersje strony internetowej - UK oraz World. Na tej drugiej ceny są o 20 % niższe. Często też cena spada "w koszyku", jak wybieramy kraj dostawy.

IMO najgorsze doświadczenia mam z przesyłkami, gdzie VAT jest już opłacony w kraju, z którego dokonuje się zakupu. Kurierzy, tudzież poczta polska, jakby nie rozumieją, że coś takiego istnieje i często żądają dodatkowych opłat - ostatnio miałem tak z Proper Cloth. Po mojej skardze DHL zwrócił mi nienależnie pobrane pieniadze.

IMO

  • przesyłki z UK najlepiej sprawdzają się w formie "Paczka z UK" z Allegro,
  • z USA kolega mi mówił ;), że przesyłki morskie nie są clone (tylko idą około miesiąca) - sprawdzone nawet ostatnio ;) , tylko oczywiście są to prezenty od wujka

Na zwykłe zamawianie spoza UE często szkoda mi czasu na pier@#%#@ się z urzędami celnymi i firmami kurierskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Velahrn napisał:

Jako, było nie było, prywatny przedsiębiorca, widzę ogromną różnicę między tymi podatkami ;). Jeśli nie wiesz, czym one się różnią, to Wikipedia dosć prosto to wyjaśnia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_towarów_i_usług

@Velahrntez jestem prywatnym przedsiębiorcą i bardzo dobrze wiem na czym polega konstrukcja VAT. Ale dla finalnego odbiorcy czy płaci VAT czy sales tax nie ma znaczenia. Produkt jest drozszy o stawkę któregoś z podatków i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.