Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pafcio0 - bardzo ładny kolor i kształt butów, mnie osobiście nie przekonuje jednak pleciony materiał z którego są wykonane, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś sugerowałbym usunięcie naklejek z podeszwy, czasem człowiek zapomni o nich, a niezbyt estetycznie się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pafcio0 - bardzo ładny kolor i kształt butów, mnie osobiście nie przekonuje jednak pleciony materiał z którego są wykonane, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś sugerowałbym usunięcie naklejek z podeszwy, czasem człowiek zapomni o nich, a niezbyt estetycznie się prezentują.

 

Miałem kiedyś takie plecione monki Bally, super na lato, bo czuć w palcach podmuch wiatru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bata. Po kilkukrotnym wyjściu na ulicę musiałem zamówić wymianę fleków oraz podklejenie podeszwy gumą - zaczęła się przecierać :-(

Jakość szycia też słaba. Ale tym butom zawdzięczam powrót wiary w to, że uzyskanie większego połysku (może jeszcze nie "lustra") jest wogóle osiągalne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wyszło :) pomimo że w ich butach da się zrobić lustro na powierzchni która w miarę mało pracuje, to widać to na odcinku pomiędzy noskiem a przyszwą - zagięcia które mimo że są zawoskowane/zakremowane, po kilku założeniach stają się wyraźnie jaśniejsze niż inne powierzchnie. To właśnie zdradza ich kiepską jakość skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem lustro na Loake Edward II i tam gdzie but pracuje tam wykrusza się wosk i zgięcie jest jaśniejsze... wiec nie wiem czy dot. to jakości skóry :unsure:

 

Wygląda to dość nieestetycznie wiec staram się nie nakładać w takich miejscach za dużo wosku...

 

Chcę zobaczyć jak sprawa będzie wyglądać z bezbarwną pastą, ale to dopiero w weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwna pasta na ciemnych skórach zwłaszcza, to nie jest najlepszy pomysł. Tam, gdzie można - należy stosować pasty z pigmentem. Ponadto, tam gdzie skóra pracuje, stosuj krem, nie pastę. Pasta tylko na noski i pięty, a jeżeli już na środkową część cholewki, to minimalną dawkę, która po utwardzeniu się nie wykruszy (1-2 warstwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za przychylną ocenę uzyskanego efektu.

Jest dokładnie tak jak napisał Krzysiek_W. Na cholewce zastosowałem tylko krem i 2 warstwy pasty. Zgadzam się z opinią, że w moim wypadku winna jest niska jakość skóry. Te jaśniejsze załamania pojawiły się zaraz po zakupie butów, gdy skóra była jeszcze przed nałożeniem kremu/pasty. Moje późniejsze próby usunięcia ich kremem i pastą nic nie dały i tak już pozostało. Inną sprawą są załamania na wypolerowanym czubku buta. Niestety jeden but załamuje się zaraz za linią przeszycia noska i tam oczywiście pojawia się jaśniejsza linia. Ta wada jest powodem dla którego nie poleruję dalej i jest to już maksymalny połysk. A poza tym lustro jest fajne tylko w niektórych sytuacjach. Na codzień preferuję zamsz.   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwna pasta na ciemnych skórach zwłaszcza, to nie jest najlepszy pomysł. Tam, gdzie można - należy stosować pasty z pigmentem. Ponadto, tam gdzie skóra pracuje, stosuj krem, nie pastę. Pasta tylko na noski i pięty, a jeżeli już na środkową część cholewki, to minimalną dawkę, która po utwardzeniu się nie wykruszy (1-2 warstwy).

 

 

Krem też koniecznie w kolorze buta na ciemnych? Co się stanie przy bezbarwnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krem też koniecznie w kolorze buta na ciemnych? Co się stanie przy bezbarwnym?

Na załamaniach i tam gdzie skora pracuje w porach krem zacznie "wychodzić", bedzię widać róznice kolorów. Doswiadczylem tego osobiscie, proby z jasnym kremem na ciemnej skorze. Malo estetycznie to wygladalo chyba ze komuś zalezy na efekcie "wyntydż" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ja używam od zawsze wyłącznie kremów i past bezbarwnych i czarnych, tych pierwszych do wszystkich kolorów poza czarnym. Nie chce mi się dobierać i kupować zestawu kilkunastu kolorów. Zdarza się, że wychodzą jaśniejsze smugi, to fakt, ale zdarza się rzadko i nie jest to dotkliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.