Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Smukła sylwetka, niestety, przekłada się na to, że buty są wąskie. Kopyto DCL102 jest imho węższe niż CJ348 (tych nie mam - pamiętam wrażenia z przymiarek). Na zdjęciu być może tego tak nie widać, bo trochę równoważy to mały rozmiar (US7.5), ale nawet spoo pisał, że ze względu na podbicie wziął bodajże pełny rozmiar większe niż normalnie, przez co na jego zdjęciach są moim zdaniem za długie.

Buty mam od końca grudnia, więc to jeszcze stara seria, bez fiddleback waist. Wczoraj był field test odsłona czwarta. Wcześniej - pełny kurs (w sumie ze dwadzieścia godzin) dopasowywania. W tej chwili buty są dopasowane, nie odczuwam dyskomfortu w użytkowaniu. Skóra była oryginalnie podpatynowana, bardzo ładnie się pastuje i wygląda solidnie. Ogólne wrażenia wizualne mam pozytywne, jakość wykonania detali też jest OK, w końcu to handgrade. Subiektywnym stylistycznym minusem jest pasek skóry zakrywający szew na pięcie - wydaje mi się, ze 'psie ucho' wyglądałoby lepiej. Pewne obawy mam co do wytrzymałości podeszwy na ścieranie (kostka Bauma, wrrrrr), ale o tym przyjdzie się przekonać za jakiś czas.

Podsumowując, zakup tego modelu przez osoby o szerszej stopie/wyższym podbiciu będzie wyzwaniem (z tego, co mi wiadomo Clayton nie jest oferowany w innej niż standardowa szerokości jako rtw - możliwe, że jest na zasadach mto).

Wszystkich innych, szukających alternatywy np. dla JL Vale czy Jermyn powinna zachęcić dyskusja na styleforum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę design jest naprawdę fajny :) więc byłem ciekaw wrażeń, dzięki! Tym bardziej, że JL to kwota rzędu 1400 $.

DC Lewis Clayton jest kopytem wyjściowym do moich pierwszych butów bespoke, które niebawem dokładnie opiszę na forum. Czytałem wszystko o nich na SF i jestem świadom pewnych mankamentów tego kopyta przy mojej stopie. Co mnie szczególnie w nim urzekło, to pasek idący wzdłuż oraz prostota wszystkich linii, przekładających się na niesamowitą zgrabność :)

W moich butach poszerzyłem śródstopie i zwęziłem podbicie, dodałem bevel (jak to będzie po polsku? fazowanie podeszwy na podbiciu), pokombinowałem z obcasem, poprzesuwałem linie, aby było jeszcze zgrabniej... itd... Słowem - pimp 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży ebay'owy nabytek za 9 funtów (stan idealny, nie noszone bo ponoć były zbyt wąskie - sam muszę trochę je "przegryźć" bo mimo iż mam malutką i wąską stopę to i tak je "czuje")

jaki jest kolor tych butów?

Mniej więcej taki jak na pierwszym zdjęciu. Buty są niebieskie, przy czym w pomieszczeniu i przy mniejszej ilości światła wyglądają trochę jak granat wpadający w czerń a przy dobrym świetle dziennym podchodzą wyraźnie pod szafirowe/atramentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.