Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Yanko, chrzest bojowy :)

bfe53a6210fe62da199125fddf44415c.jpg

IMO buty ze spodniami się nijak nie komponują. To nie wygląda po prostu. Sam taki kolor zanabyłem ostatnio... i do jeansów to w ogóle nie gra. Tan, koniak, bordo tak - ale ciemny brąz to bardzo mało uniwersalny kolor. Z ciemnogranatowym garniturem ok, nawet z granatowymi chino może różnie wyglądać.

A mają w patine kilka takich że z jeansami byłoby cudo.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO buty ze spodniami się nijak nie komponują. To nie wygląda po prostu. Sam taki kolor zanabyłem ostatnio... i do jeansów to w ogóle nie gra. Tan, koniak, bordo tak - ale ciemny brąz to bardzo mało uniwersalny kolor. Z ciemnogranatowym garniturem ok, nawet z granatowymi chino może różnie wyglądać.

A mają w patine kilka takich że z jeansami byłoby cudo.

 

Według mnie ciemnobrązowe buty są bardzo uniwersalne. Będą pasowały do praktycznie wszystkich garniturów, poza bardzo jasnymi oczywiście. Poniżej kilka propozycji:

 

 

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=30824

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=27980

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=26160

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=23295

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie ten jasny kolor spodni psuje wrażenie, ale mówię tylko o kolorze. W tym przypadku dyskusja dotyczy tylko kolorów, więc można trochę uogólnić swoje twierdzenia. Z drugiej strony nie można też przyjąć bardzo sztywnej zasady np. "ciemnobrązowe buty pasują do jeasn'ów". Może chodzić o szczegóły - kształt kopyta, optyczny ciężar butów, rodzaj butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie ten jasny kolor spodni psuje wrażenie, ale mówię tylko o kolorze. W tym przypadku dyskusja dotyczy tylko kolorów, więc można trochę uogólnić swoje twierdzenia. Z drugiej strony nie można też przyjąć bardzo sztywnej zasady np. "ciemnobrązowe buty pasują do jeasn'ów". Może chodzić o szczegóły - kształt kopyta, optyczny ciężar butów, rodzaj butów.

Zgadza się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo pomarszczone jak dla mnie. Tak ma być? :?

Tak wyglądają buty z cordovanu po paru latach. Moje traktuję roboczo więc często były wymoczone i nigdy nie widziały prawideł, ale ogólnie taki efekt nie jest niczym dziwnym dla butów z cordovanu, to urok tego materiału.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO do jeansów pasują buty:

1. zamszowe (nawet oxfordy)

2. z cordovanu

3. monki

4. chukka

5. trzewiki

 

i ewentualnie

6. jasnobrązowe (tan, koniak)

 

Oczywiście można znaleźć w sieci interesujące przykłady innego połączenia, ale podobnie jak z koszulami ciemnymi, w 90% przypadków jasna wyglądałaby lepiej.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień rozchodzenia Berwicków, które po pierwszym (niemądrym - powinienem je próbować rozchodzić w domu) wyjściu na spacer zaatakowały moje pięty. Rozmar dopasowany wziąłem za namową Pani w sklepie i chyba był to błąd. Niemniej jednak mam nadzieję, że po kilku spacerach w domu się trochę rozejdą/skóra zmięknie  :)

 

 

post-7954-0-11996300-1457909644_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3010 Dark czy Vintage brown?

I traktowałeś je czymś że się tak świecą ładnie, czy to kwestia fotografii / oświetlenia?

Co do rozmiaru, też pierwotnie zamówiłem za namową pani ze sklepu, ale lewa stopa mi nawet wejść nie chciała w nie, więc wymieniłem na większe. Zobaczymy jak się będą sprawować. Większe są tak akurat, mam nadzieję że się nie rozchodzą za bardzo, bo w mniejszych był ból mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3010 Dark - krem + wosk dla zabezpieczenia + delikatne lustro na czubkach, jednak bez przegięcia bo mam wrażenie że w tych butach takie będzie "akurat".

 

Z tego co czytałem to sporo osób pisze, że rozchodzą się całkiem nieźle więc mam inne nadzieje niż Ty. Koniec końców ktoś z nas bedzie zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO buty ze spodniami się nijak nie komponują. To nie wygląda po prostu. Sam taki kolor zanabyłem ostatnio... i do jeansów to w ogóle nie gra. Tan, koniak, bordo tak - ale ciemny brąz to bardzo mało uniwersalny kolor. Z ciemnogranatowym garniturem ok, nawet z granatowymi chino może różnie wyglądać.

A mają w patine kilka takich że z jeansami byłoby cudo.

Ciężko patrzeć na takie połączenie klasycznych butów z mocno wytartym dzinsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO do jeansów pasują buty:

1. zamszowe (nawet oxfordy)

2. z cordovanu

3. monki

4. chukka

5. trzewiki

 

i ewentualnie

6. jasnobrązowe (tan, koniak)

 

Oczywiście można znaleźć w sieci interesujące przykłady innego połączenia, ale podobnie jak z koszulami ciemnymi, w 90% przypadków jasna wyglądałaby lepiej.

@ Alabuz - mieszasz fasony z kolorem. 

IMO do dżinsów pasuje wszystko (za wyjątkiem czarnych oxfordów) pod warunkiem odpowiedniego dopasowania. Dżins to materiał, jeśli odpowiednio dobierzesz fason spodni plus kolor i typ obuwia, to efekt będzie dobry, ale faktycznie - im but mniej formalny, tym lepiej się to zgryza.

Ja regularnie noszę cordovany lub bordowe shortwingi. A od czasu do czasu wbijam się w moje kowbojki albo chelsea RM Williamsa, do tego jasne Levisy bootcut i wysłużona skóra i nikt mi wtedy nie powie, że czarne jest czarne albo rock'n'roll is dead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.