Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj z kotem testujemy pierwsze "longwingi". Kolejny NOS (jak mniemam) od AS (dla Shipton & Heneage).

Wydają nam się fajne, takie "amerykańskie", chociaż skóra trochę dziwna, taki "pseudo- cordovan"  ;)  (korygowana, pokryta lakierem introligatorskim ???). Początkowo (po rozpakowaniu przesyłki) podobały nam się średnio, jednakże powoli zmieniamy zdanie  :) 

 

post-6001-0-16984300-1457132648_thumb.jppost-6001-0-35186200-1457132658_thumb.jppost-6001-0-96047000-1457132867_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na cordovan i strzelałbym w ciemno że to Alden gdybyś nie napisał brandu. Ciekawie czy bedą się łamały i patynowały jak cordovan?

Przyznam, że jak zobaczyłem zdjęcie to miałem trochę nadzieję, że to będzie cordovan :-D. Niestety na 90 % nie jest, choć jest łudząco podobny (cordovan używany przez trickersa wygląda podobnie "plastikowo") i pewnie jest tym co church nazwywa "polished binder", ale przyznam, że się nie znam (nie miałem jeszcze butów z podobnej skóry). Podeszwa wskazywałaby na "starą" linię classic, o której pisał kol. eye_lip, więc tym bardziej cudów się nie spodziewam. Jednak liczę, że jakość i komfort użytkowania butów od AS będzie jak zwykle co najmniej zadowalająca :D .

Poglądowo zrobiłem zdjęcie "podwozia" i buta w świetle flesza, który doskonale wydobył "plastikowość" skóry ("cordovanowatość" wygląda trochę inaczej), choć naprawdę nie jest źle (odczucia kolegi Benego są na to najlepszym dowodem :) ):

post-6001-0-03475400-1457173397_thumb.jp

 

P.S.

Jeszcze jedno "podkręcone" zdjęcie, bo na powyższym to ciągle jednak "trochę cordovan" :evil: :

 

post-6001-0-37404300-1457173788_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prwno będą wygodne, a jeśli skóra taka jak w mouch Churchs to współczuję ;)

Nie ma czego współczuć, majątku nie zapłaciłem (poniżej 100 funtów z przesyłką ) ;). Na razie zachowują się nieźle (łamią jak cordovan- jaśniejsze linie, a może to jednak cholercia jakiś gorszy cordovan, z chorej kobyły jest ;) ). No nic, trochę pochodzę i zdam relację. W każdym razie z dżinsami (najchętniej noszę) komponują się świetnie co jest też w dużej mierze zasługą koloru i kształtu kopyta. No w każdym razie nie rozpaczam  :D .

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest świetny szczególnie na tym ostatnim zdjęciu widać jego głębię. Buty wyglądają na porządnie skonstruowane więc niech się dobrze noszą. Horween robi rożne typy cordovanu więc może jest to jakiś vintage. W sumie mogę wysłać zdjęcie do właściciela pana Horweena z zapytaniem czy to jego cordovan. Myśle że będzie w stanie to stwierdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest świetny szczególnie na tym ostatnim zdjęciu widać jego głębię. Buty wyglądają na porządnie skonstruowane więc niech się dobrze noszą. Horween robi rożne typy cordovanu więc może jest to jakiś vintage. W sumie mogę wysłać zdjęcie do właściciela pana Horweena z zapytaniem czy to jego cordovan. Myśle że będzie w stanie to stwierdzić ;)

Dziękuję Beny, ale myślę, że szkoda zachodu :) . Jeżeli nawet byłaby to jakaś forma corodvanu, to raczej na pewno nie Horween (poznałbym po zapachu- serio :) ). Jeżeli już, to sądzę, że w grę wchodzi inny dostawca (np. u trickersa jest to włoska garbarnia, u meermina- japońska itp.). Nie spotkałem się jeszcze z cordovanem od AS. Myślę jednak, że proweniencja tej skóry jest bardziej "plebejska" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.