Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To może do kompletu podobne zdjęcie w CMDNS? 8-)

Niechybnie niebawem.

 

There's no place for suede! 

Mam jedną parę zamszowych butów, ale przez ostatnie dwie doby tylko myłem, suszyłem, pastowałem i polerowałem licowe ;) więc się nie załapały na renowację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe JB i CJ nie używają skór tej samej jakości co EG o czym nie miałem pojęcia i cały czas myślałem ze wszystkie te firmy używają tej samej jakości surowca. 

Użytkuję po parze EG i CJ oraz dwie pary JLP i mogę powiedzieć, że w modelach tej ostatniej marki skóra ma właściwości zdecydowanie inne, nawet dla mojego niewprawnego oka, ale też i rodzaj butów jest inny. Porównując modele dwóch pierwszych producentów (https://forum.butwbutonierce.pl/topic/203-lustrzany-połysk/?p=182728) przyznaję, że różnice są dla mnie trudne do wychwycenia - na korzyść EG przemawia nieco szybsze wygładzanie się zmarszczek (choć te akurat buty użytkuję krócej niż CJ). Skóra w JLP natomiast pajączkuje jak szalona. To powiedziawszy, stwierdzam użytkową wyższość skóry użytej w pewnych NOS-owych trickersach nad wszystkimi uprzednio wymienionymi.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co ciekawe JB i CJ nie używają skór tej samej jakości co EG o czym nie miałem pojęcia i cały czas myślałem ze wszystkie te firmy używają tej samej jakości surowca. Różnice cenowe nie są duże wiec tym bardziej mnie zaskoczyła. (...)

 

 

Takie rewelacje - o jakości skór - należy traktować z rezerwą. Te firmy są na takiej półce cenowej, że potencjalna oszczędność na skórze jest sprawą małej wagi. Gdybyśmy nawet założyli, że EG używa jakiejś super skóry, to pytanie jaka garbarnia produkuje taką super skórę i w jak małej ilości? Bo przecież innych na nią nie stać... lub wola zaoszczędzić, mimo oczywistych różnic, bardzo niewielkie pieniądze. Beny - czy jesteś w stanie wrócić do Twojej rozmówczyni z pytaniem skąd pochodzą skóry? Lub zadać wprost czy pochodzą z garbarni ABC, XYZ ? [ABC, XYZ - te zmienne mogę dostarczyć ;)  ]

 

pozdrawaim

Damian

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lauren dzisiaj już wylatuje z NYC ale napiszę do niej bo sam ciekaw jestem. Opowiadała o procesie wykończenia skory który w EG jest ręczny a w JL i CJ maszynowy ze względu na wolumen butów produkowanych. Pytałem też z ciekawości czy firmy walczą ze sobą o najlepszych pracownikow ale stwierdziła ze przeważnie ludzie są wierni jednemu zakładowi i jak jej mama pracują po 30-40 lat w jednej marce co jak dla mnie jest pięknym przykładem lokalnego rzemiosła na najwyższym poziomie i lojalności wobec sztuki tworzenia butów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.