Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czasem tak się zdarza, że "casual friday" wypada mi we wtorek.

+5C o poranku - przyszedł czas na flanele, kaszmiry i trzewiki. Nareszcie.

 

Piękny zestaw. Sam mam słabość do krat  :-P. Patrząc na Twoje zdjęcie upewniam się tylko w swoich wcześniejszych odczuciach: ISLAY to najładniejsze "casualowe" trzewiki

dostępne obecnie na rynku (w "zwykłej", masowej sprzedaży, jakkolwiek by to w odniesieniu do marki C & J nie zabrzmiało). Kształt kopyta, proporcje, charakter (m.in. miękkość i mięsistość) i jakość skóry, idealne opięcie cholewki w okolicach stawu skokowego i na łydce- nic nie odstaje, nic się brzydko nie marszczy itp. (to najczęściej słaby punkt w trzewikach konkurencji) plus parę innych cech, które dopiero powoli odkrywam.  No świetne są po prostu  :-P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70- właśnie takie brzydkie marszczenia cholewki na górze buta można zobaczyć na zdjęciu @Zając Poziomka kilka postów wyżej. Kiepsko to wygląda niestety.

U kolegi nie wygląda to źle, choć rzeczywiście trzewiki Yanko (jeśli dobrze rozpoznaję), które również mam w kolekcji, obok licznych zalet, zdecydowanie przeważających :-P, mają moim zdaniem jedną wadę: za obszerną cholewkę (może jest to również kwestia użytej skóry). Trzewiki należą do najwygodniejszych jakie posiadam (od pierwszego założenia takie były), mają bardzo ładne kopyto, ale nie układają się najszczęśliwiej w kostce i na łydce. Po maksymalnie mocnym zasznurowaniu butów "na styk" (jak na zdjęciu poglądowym poniżej-sorry za słabą jakość), mogę spokojnie za cholewkę palec wetknąć co jest ewenementem wśród trzewików, które użytkuję.

post-6001-0-35025000-1443036399_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanatos70:

Zgadza się, to Yanko. Mam identyczne odczucia i spostrzeżenia co Ty - super wygodne i całkiem ładne ale okolice kostki i łydki zdecydowanie zbyt obszerne, a skóra chyba nieco zbyt miękka i delikatna. Dla porównania wrzucam zdjęcie kupionych w tym samym czasie i użytkowanych z podobną częstotliwością trzewików Meermin - tam zgięcia na cholewce również występują, ale są zdecydowanie mniejsze. Buty są węższe w górnej części buta, a i skóra jest sporo grubsza niż w Yanko. Kolejną rzecza, która nie podoba mi się w trzewikach Yanko to marne haczyki, w Meerminach są zdecydowanie lepszej jakości. Ale mimo wszystko Yanki to bardzo fajne buty i naprawdę je lubię, wydanych pieniędzy nie żałuję.

 

post-5706-0-57916200-1443037828_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegam tego, że cholewka Yanko wygląda gorzej niż Meermin. Przecież to jest skóra, a nie metalowy odlew :). Nie komentuję oczywiście wrażeń dotyczących wygody, ponieważ to już indywidualne kwestia, która zależny też od budowy stopy, czy łydki w tym wypadku. Osobiście nigdy nie sznuruję trzewików na styk, bo nie mogę chodzić, nie mówiąc już o prowadzeniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aron:

Czy wygląda to gorzej/lepiej/porównywalnie to kwestia gustu i ciężko mi z tym co napisałeś dyskutować. Faktem natomiast jest, że używane praktycznie tyle samo trzewiki Meermin mają cholewkę na łydce o wiele mniej powyginaną. Jednym obszerna i mocno łamiąca się cholewka w okolicach łydki może  przeszkadzać, innym nie. Żeby nie robić kompletnego OT, dziś mam na sobie Meerminy:

 

post-5706-0-35760600-1443077736_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.