Skocz do zawartości

Vistula


Dziaku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Parę dni demu doszły do mnie marynarki:

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-73871

oraz 

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-72775

Przy zamawianiu lepiej mi się podobała marynarka w kratę, a na żywo lepiej wypada ta w mikrowzór, materiał lżejszy, delikatniejszy, bardziej odpowiedni na wyższą temperaturę i sezon wiosna-lato. Ucieszyło mnie też długość rękawów, w tabeli rozmiarów podana jest 66 cm, a dostałem 65,5 cm, nie muszę skracać :) Długość marynarki też jest w porządku, nie lubię przykrótkich, no i górny guzik jest na właściwym miejscu, nie za wysoko.

Jakbym miał się przyczepić to szerokość rękawa na samym dole mogła by być mniejsza ale to jakieś 0,5 cm;-).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni demu doszły do mnie marynarki:

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-73871

oraz 

http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-72775

Przy zamawianiu lepiej mi się podobała marynarka w kratę, a na żywo lepiej wypada ta w mikrowzór, materiał lżejszy, delikatniejszy, bardziej odpowiedni na wyższą temperaturę i sezon wiosna-lato. Ucieszyło mnie też długość rękawów, w tabeli rozmiarów podana jest 66 cm, a dostałem 65,5 cm, nie muszę skracać :) Długość marynarki też jest w porządku, nie lubię przykrótkich, no i górny guzik jest na właściwym miejscu, nie za wysoko.

Jakbym miał się przyczepić to szerokość rękawa na samym dole mogła by być mniejsza ale to jakieś 0,5 cm;-).  

Z tymi ramionami spokojnie możesz iść na jakiś pokaz na zamek królewski .Zbroja aż nie miło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie Vistuli w Promenadzie (Wwa). Generalnie wzorniczo jest nieźle. Na wyprzedaży są np. piękne marynarki z niebieskiej flaneli w jodełkę (linia Lantier) - materiał fantastyczny w dotyku, marynarka pięknie wykończona, całkowicie bez kontrukcji (szczątkowa podszewka na plecach), wygląda jak produkt włoskiej firmy z wyższej półki. Przeceniona na 399. Kupiłbym bez wahania, ale wiem z doświadczenia, że marynarki V kompletnie na mnie nie leżą. Ta również nie leżała. Jeśli jednak na kogoś pasuje, polecam - jest praktycznie cała rozmiarówka, od dość szczupłej 50-tki w górę.

Poza tym ciekawe marynarki z mieszanki lnu - granatowa w białą kratę i coś jakby stalowa drzurzędówka w ceglastą kratę. Bardzo ładne rzeczy, ale nie dla mnie.

PS. Zmieniłem tytuł wątku - okazuje się, że Vistula nie ma na forum dedykowanego wątku. No to już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam obserwacje co do jakościowego i stylistycznego skoku w Vistuli. Osobiście zauważyłem to w koszulach, które nagle zaczęły mieć normalny krój, przyjemne materiały i godziwe wykonanie. Oczywiście nie jest to poziom luksusowego RTW, ale w mojej ocenie wypadają lepiej od Tyrwhitta etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Jakby ktoś jeszcze chciał się załapać na ostatki promocji to przestrzegam przed bardzo długimi rękawami w swetrach Vistuli. Przy dobrym dopasowaniu mam zawsze problem ze zbyt krótkimi rękawami, a w zamówionych swetrach Nungu rękaw sięgał mi kilka centymetrów za linię nadgarstka i wyglądałem jak w wyciągniętej bluzie.

Rozmiarówka i jakość materiału w golfach super, byłem pod wrażeniem. Zwróciłem dwa swetry i zostawiłem golf, w moim subiektywnym odczuciu był wart 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 188 cm wzrostu, w klatce 104 cm, swetry były w rozmiarze L. Rękaw na długość był okej po odwinięciu go na szerokość mankietu/ściągacza. 

Jeśli ktoś lubi nosić swetry tak żeby było widać mankiet koszuli to bez skracania rękawów marne szanse, co zresztą widać na zdjęciu producenta. Myślałem, że przy długości moich rąk będzie lepiej. Podejrzewam, że jak ktoś ma inne proporcje to ten efekt może być jeszcze bardziej wyraźny.

IMG_20190128_155110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.