Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Cardiff ma chyba Tanatos70. Moje to bliźniaczo-podobne Swansea.

Resztę uwiecznię po czyszczeniu.

 

Jak w sklepie :) Chyba w kolekcji jest również model Cardiff. Byłbym wdzięczny za kilka fotek przy okazji.

 

Tutaj wyrażam radość z nowego nabytku:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/?view=findpost&p=186500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bergu kosztują 2000 złotych, a przez internet 390 funtów, co przy obecnym kursie funta daje prawie 2200 złotych. O ile nie znajdziesz ich gdzieś przecenionych (od czasu do czasu się zdarza), lepiej będzie kupić w Bergu. Na pewno nie są to buty bardzo formalne, według mnie pasują do dżinsów, flaneli, niektórych nieformalnych garniturów (np. taki garnitur jaki do Tetbury nosi Craig w Skyfall).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bergu kosztują 2000 złotych, a przez internet 390 funtów, co przy obecnym kursie funta daje prawie 2200 złotych. O ile nie znajdziesz ich gdzieś przecenionych (od czasu do czasu się zdarza), lepiej będzie kupić w Bergu. Na pewno nie są to buty bardzo formalne, według mnie pasują do dżinsów, flaneli, niektórych nieformalnych garniturów (np. taki garnitur jaki do Tetbury nosi Craig w Skyfall).

Uważasz, że do biznesowego garnituru będą OK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, to świetne buty. Sam mam jedną parę i jest to mój najlepszy "butowy" zakup ze wszystkich. Myślę że jeżeli możesz sobie na nie pozwolić to po prostu je kup, będziesz zadowolony. Ale do biznesowego garnituru jakoś mi nie pasują. Może jeszcze bardziej doświadczeni i obyci koledzy się wypowiedzą na ten temat, bo może nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, to świetne buty. Sam mam jedną parę i jest to mój najlepszy "butowy" zakup ze wszystkich. Myślę że jeżeli możesz sobie na nie pozwolić to po prostu je kup, będziesz zadowolony. Ale do biznesowego garnituru jakoś mi nie pasują. Może jeszcze bardziej doświadczeni i obyci koledzy się wypowiedzą na ten temat, bo może nie mam racji.

 

Może nie do końca to samo rozumiemy przez "biznesowy" garnitur. Ja na spotkania chodzę różnie, czasem nawet w zestawach koordynowanych albo w dwurzędowym garniturze, niekoniecznie miałem na myśli korposzczurzy gładki, ciemny garnitur z wieszaka z Bytomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czy ktoś z właścicieli tych butów wie, jak się ma jakość Main Collection i Hand Grade do butów z pracowni Jana Kielmana. 

Ciekawy też jestem porównania do Yanko. Nie wiem jak jest z jakością w Main Collection, ale odkryty kanał szycia w bucie ponoć z tej półki trochę razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z właścicieli tych butów wie, jak się ma jakość Main Collection i Hand Grade do butów z pracowni Jana Kielmana. 

Ciekawy też jestem porównania do Yanko. Nie wiem jak jest z jakością w Main Collection, ale odkryty kanał szycia w bucie ponoć z tej pułki trochę razi. 

a z tej półki też razi?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł porównania do Kielmana?

Mam zamiar uszycia w tej pracowni swoich drugich lepszych butów i zastanawiam się jak C&J prezentują się przy Kielmanach, głównie że cena jest podobna. Yanko jako pierwsze w najbliższym czasie również trafią mi w ręce, więc chętnie zrobię porównanie jeśli będzie potrzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 złotych vs ponad 3000 złotych to podobna cena?

W Main Collection, różnica jest znaczna, ale w Hand Grade jest już podobnie, jeszcze porównując do gotowych Kielmanów, a nie szytych na miarę to praktycznie to samo. Jednak ja myślę o szyciu na miarę, a między RTW, a bespoke chyba jakościowej różnicy nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ja myślę o szyciu na miarę, a między RTW, a bespoke chyba jakościowej różnicy nie ma. 

 

Nie ma prostej odpowiedzi - jakość, to zbyt pojemne pojęcie. Jeśli sam wybierzesz skórę, a kopyto będzie przygotowane na twoją stopę, to nie ma możliwości żeby jakiekolwiek buty RTW były lepsze. Oczywiście jeśli jako "lepszość" określimy wygodę i spełnianie zachcianek właściciela. Choćbyś nie wiem jak się starał, C&J nie zmieni dla ciebie kopyta i nie przeszyje butów tak jak chcesz. Nie wykona ich też z każdej skóry.

 

Mam taką własną teorię, potwierdzoną jedynie w rozmowie z szewcami, że szyjąc RTW trzeba używać sztywniejszych skór, żeby zapewnić szybsze kształtowanie na kopycie i powtarzalność rozmiarówki. W bespoke można użyć każdej skóry, bo każdą i tak traktuje się indywidualnie - a niektóre potrafią się kurczyć po zdjęciu z kopyta i szewc musi ocenić, czy będzie używał przewymiarowanego kopyta. W RTW nikt się w coś takiego nie bawi, wiec i wybór skór jest ograniczony.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z właścicieli tych butów wie, jak się ma jakość Main Collection i Hand Grade do butów z pracowni Jana Kielmana. 

Ciekawy też jestem porównania do Yanko. Nie wiem jak jest z jakością w Main Collection, ale odkryty kanał szycia w bucie ponoć z tej półki trochę razi.

 

To błędny kierunek. Różnica jest taka, że w przypadku C&J masz wybór z tego, co jest, a w przypadku bespoke sam projektujesz to, co chcesz. Druga różnica to stopień dopasowania kopyta, ale to już dla RTW można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Zdaje sobie sprawę z ogromnej przewagi dopasowania butów szytych na miarę nad RTW, ale ciekawy też jestem jak ma się różnica w jakości skór cielęcych stosowanych przez Kielmana, do skór stosowanych przez C&J, oraz Yanko. Nie wiem niestety z jakich garbarni pozyskiwane są skóry przez zakład na Chmielnej 6 i jakie są między nimi różnice. Z innych to interesuje mnie jeszcze wykończenie i to co chyba najtrudniej określić, czyli żywotność/trwałość butów przez perspektywę czasu, które będą użytkowane średnio 1-2 razy w tygodniu. Jak widać jestem początkujący, dlatego szukam pomocy u ludzi doświadczonych i obeznanych w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.