Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Shoe Snob pisał kiedyś na styleforum, że hurtowa cena C&J to około 150 funtów, więc raczej na tym biznesie nie tracą :) Ale faktycznie ceny w porównaniu do angielskich sklepów są bardzo korzystne. Jeden ze sprzedawców podczas mojej ostatniej wizyty w E. Berg mówił, że ceny u nich nie powinny zmienić się przynajmniej do października.

 

edycja: W tym samym poście pisał, że wyprodukowanie butów kosztuje w fabryce 60 funtów (była niedawno na forum dyskusja o tym ile w cenie buta ma udziału sama skóra).

 

Kierman:

Nie pamiętam już skąd mam te prawidła, nie mają żadnego logo. Wolałbym dedykowane, bo 348 to bardzo specyficzne kopyto, ale jakoś nie mogę się przemóc żeby kupić prawidła w cenie 60 funtów za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt produkcyjny butów na poziomie 150 GBP jest bardzo realny - patrząc na ceny butów seocnds:

 

- Cheaney 140 GBP

- Alfred Sargent 155GBP - 230 GBP

- Crockett & Jones - 200 GBP

 

Zakładam, że każdy z wymienionych producentów, sprzedaje sconds z zyskiem. Koszty produkcyjne butów w I i II gatunu są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągaj proszę wniosków z oglądania butów wystawowych. Nikt o nie nie dba.

 

I tego też nie zrobiłem, dlatego podzieliłem post na dwie części. ;)

 

W żadnym wypadku nie oceniłem marki po rysach czy przesuszonej skórze w butach, jakie widziałem w E. Berg. Moją uwagę zwrócił jedynie zamsz, który wydawał się szorstki i niezbyt miękki (krótko przycięty?) i jedynie tutaj wpłynęło to na mój odbiór butów tego producenta. Możliwe, że skóra zamszowa w żaden sposób nie pielęgnowana tak się właśnie zachowuje z upływem czasu, jednak nie robiłem takiego eksperymentu, może ktoś bardziej doświadczony może coś więcej w tym temacie powiedzieć. Uwagą o skórze zamszowej chciałem skłonić osoby posiadające buty C&J do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eyelip Filip jaki brales rozmiar w tych Tetbury? Czekam na przeceny ale chyba musze najpierw przymierzyc na zywca, bo przy 348 to do konca nie wiem.

Coniston'y uzytkuje czwarty rok i bardzo sobie chwale, chociaz tez od czterech lat wysylam lewy but na naprawe i przeszycie jezyka, bo cos w fabryce nieco im 'zeszlo'. Na szczescie obsluga klienta w C&J stoi na wysokim poziomie i co roku dowiaduje sie ze nie ma problemu z taka naprawa bez oczywiscie doplat.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z pytaniem kolegi, wdepnąłem do Berga porównać kolor moich Tetbury ze sprzedawanymi i tu całkowite zaskoczenie - buty które mają w Złotych Tarasach, są w kolorze który na pewno nie jest ciemnym brązem ze strony, a skóra użyta na cholewkę różni się od tej spotykanej zwykle w Tetbury. Kolor butów w ZT to ciemny, ale z mocnymi burgundowymi akcentami i do tego nie jednolity, a wchodzący w antique/museum - jakby lekko patynowany z widocznymi przejściami tonalnymi. Skóra jest kompletnie inna, jeśli chodzi o wygląd - nie jest mięsista i natłuszczona jak w moich (taki sam efekt potwierdzają koledzy którzy mają Tetbury) a wygląda jak zwykła licówka, co widać po załamaniach które wyglądają tak sobie na prezentowanych butach.

[Edit] przejrzałem jednak sporo zdjęć w necie i to wykończenie antique jest w aktualnie produkowanych, ale co do wrażeń nt skóry podtrzymuję

W związku z pytaniem kolegi, wdepnąłem do Berga porównać kolor moich Tetbury ze sprzedawanymi i tu całkowite zaskoczenie - buty które mają w Złotych Tarasach, są w kolorze który na pewno nie jest ciemnym brązem ze strony, a skóra użyta na cholewkę różni się od tej spotykanej zwykle w Tetbury. Kolor butów w ZT to ciemny, ale z mocnymi burgundowymi akcentami i do tego nie jednolity, a wchodzący w antique/museum - jakby lekko patynowany z widocznymi przejściami tonalnymi. Skóra jest kompletnie inna, jeśli chodzi o wygląd - nie jest mięsista i natłuszczona jak w moich (taki sam efekt potwierdzają koledzy którzy mają Tetbury) a wygląda jak zwykła licówka, co widać po załamaniach które wyglądają tak sobie na prezentowanych butach.

[Edit] przejrzałem jednak sporo zdjęć w necie i to wykończenie antique jest w aktualnie produkowanych, ale co do wrażeń nt skóry podtrzymuję

Bylem dzis w ZT i przymierzalem Tetbury. Wpierw wziąłem rozmiar 10 a potem 9,5 . 10tki byly w kolorze ciemnobrązowym, zaś 9,5 miały jakis inny odcień trochę faktycznie burgundowy z ciemniejszymi wręcz czarnymi smugami, przy czym lewy but miał tego więcej niż prawy. Sprzedawczyni nie była w stanie powiedzieć skąd róznica w kolarach. Poprosiłem aby sprawdzili w innych sklepach (wrocław, Gdynia), czy tam mają także z takimi smugami czy raczej jednolity, ciemnobrązowy kolor. Czekam na info z ich strony. Cena - 1900 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w ZT i przymierzalem Tetbury. Wpierw wziąłem rozmiar 10 a potem 9,5 . 10tki byly w kolorze ciemnobrązowym, zaś 9,5 miały jakis inny odcień trochę faktycznie burgundowy z ciemniejszymi wręcz czarnymi smugami, przy czym lewy but miał tego więcej niż prawy. Sprzedawczyni nie była w stanie powiedzieć skąd róznica w kolarach. Poprosiłem aby sprawdzili w innych sklepach (wrocław, Gdynia), czy tam mają także z takimi smugami czy raczej jednolity, ciemnobrązowy kolor. Czekam na info z ich strony. Cena - 1900 pln.

 

Cena bardzo atrakcyjna, ale różnica w odcieniach i smugi je dyskwalifikują. To najwyraźniej efekt długotrwałej ekspozycji w sklepie i błąd w zabiegach kosmetycznych. Możliwe, że jakiś nieświadomy sprzedawca potraktował wystawowy egzemplarz kremem, bez uprzedniego usunięcia warstwy kurzu. Powinny być jednolicie brązowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo atrakcyjna, ale różnica w odcieniach i smugi je dyskwalifikują. To najwyraźniej efekt długotrwałej ekspozycji w sklepie i błąd w zabiegach kosmetycznych. Możliwe, że jakiś nieświadomy sprzedawca potraktował wystawowy egzemplarz kremem, bez uprzedniego usunięcia warstwy kurzu. Powinny być jednolicie brązowe.

Nie jestem pewien czy to sprzedawca czy jednak nie fabryka- obie pary, które przymierzalem byly przyniesione z zaplecza w pudełkach. Nie jestem żadnym ekspertem ale te smugi wygladały dla mnie jak "fabryczne". Zastanawiam sie, czy nie są to jakieś buty w drugim gatunku albo z jakiejś innej serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to sprzedawca czy jednak nie fabryka- obie pary, które przymierzalem byly przyniesione z zaplecza w pudełkach. Nie jestem żadnym ekspertem ale te smugi wygladały dla mnie jak "fabryczne". Zastanawiam sie, czy nie są to jakieś buty w drugim gatunku albo z jakiejś innej serii?

 

W C&J buty drugiego gatunku są oznaczone na podeszwie (chyba?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Tetbury kupowane w Bergu w galerii Mokotów nie mają żadnych smug. Kolor wpada w burgund, szczególnie w świetle dziennym. W słabszym sztucznym świetle buty są po prostu ciemnobrązowe. Poniżej kilka zdjęć z internetu, gdzie ten burgund jest widoczny (a przynajmniej u mnie na monitorze) i dla porównania moje zdjęcie robione komórką (nieco rozjaśnia kolory). Z tego co pamiętam na zdjęciach Whitesnake'a buty też były delikatnie czerwonawe.

 

post-5706-0-71106700-1451949265_thumb.jppost-5706-0-11825400-1451949266_thumb.jp

post-5706-0-96013100-1451948822_thumb.jppost-5706-0-83135300-1448713603_thumb.jp

 

Są też Tetbury "dark brown" bez odcienia burgundu, takie jak na zdjęciach eye-lipa z tego wątku, albo jak na zdjęciu poniżej:

 

post-5706-0-58394100-1451948923_thumb.jp

 

Być może jest też jakaś seria fabrycznie patynowana, ale w obrazkach google nie udało mi się nic znaleźć, więc bardziej prawdopodobne jest że oglądałeś buty z fabrycznymi wadami, lub tak jak pisał Whitesnake źle pielęgnowane.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zdjęcia - czekam teraz na parę, która wg zapewnień sprzedwczy i jest idealna i sciągają ją z Gdyni. Jaka powinna być w dotyku skóra Tetbury - z opisu wynika, że jest "waxed". Zastanawiam sie jak bardzo jest "waxed" tj, czy ma byc wyczuwalny ów wosk, czy to bardziej chodzi o połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.