Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Nie orientujecie się może, dlaczego cena Conistonów wzrosła w tym roku do 430P? O ile pamiętam, w zeszłym wahała się w okolicach 340 - 370, a były promocje po ok. 310... Od kilku lat rozglądam się za nimi, szukając okazji... Na razie bez powodzenia. Czy ktoś jest zadowolonym użytkownikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega DSC ma Coniston i jest zadowolony. Ja też się zgapiłem i niestety kilka lat temu nie kupiłem ich jak były tańsze. Teraz są w Bergu za 2200 zł co jak na obecne warunki jest w miarę ok ceną. Moim zdaniem generalnie nastąpił w ostatnich latach wzrost cen angielskich butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od dłuższego czasu dojrzewała we mnie decyzja, żeby kupić pierwsze double monki. Po dłuższych poszukiwaniach w internecie wytypowałem dwóch kandydatów: Yanko 915 oraz C&J Lowndes. W celu rozwiania swoich wątpliwości zapytałem się jednego z "doświadczonych" forumowiczów, czy warto dopłacić różnicę pomiędzy Yanko a C&J. Odpowiedź którą otrzymałem była niezwykle treściwa. Cytuję: "Cześć. WARTO. Pozdrawiam XXX". Po takiej rekomendacji nie pozostało mi nic innego jak zamówić buty, co zrobiłem pod koniec stycznia, w Bergu. Niestety mieli jakieś opóźnienia w dostawie, przez co buty dostałem dopiero dzisiaj, po ponad 5 tygodniach, ale... co tu dużo pisać... warto, a nawet WARTO ;) było czekać

Brawo Ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że potwierdza się to co pisał kilkakrotnie o C&J Whitesnake: skóra jest tak mięciutka i przyjemna, że buty prawdopodobnie będą wygodne już od pierwszego założenia. Tetbury na tym samym kopycie nie obtarły mnie ani razu i mam nadzieję, że z Lowndes będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka przyjemność ?

2090 PLN w Bergu. W porównaniu do ceny ze sklepów angielskich (405 GBP) cena jest atrakcyjna, a była jeszcze dużo bardziej w momencie kiedy zamawiałem buty (cena funta oscylowała w okolicy 6 PLN).

 

Whitesnake:

Kupiłem na skórzanej podeszwie, ale szczerze mówiąc nie czuję na nodze różnicy w rozmiarze pomiędzy Tetbury, a Lowndes. Obie pary są komfortowe. Widocznie mam stopę na tyle małą, że kopyto 348 na skórzanej podeszwie jest dla mnie OK, ale równocześnie nie na tyle małą, żeby na gumowej było za duże :) Obie pary mam w rozmiarze 7 UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że potwierdza się to co pisał kilkakrotnie o C&J Whitesnake: skóra jest tak mięciutka i przyjemna, że buty prawdopodobnie będą wygodne już od pierwszego założenia. Tetbury na tym samym kopycie nie obtarły mnie ani razu i mam nadzieję, że z Lowndes będzie tak samo.

Mam trzy pary i potwierdzam: skóra jest miękka i mięsista, ale z tą wygodą od pierwszego założenia to nie u mnie  ;) . Nie tyle obcierają, co to to nie, ale muszą się ułożyć do kształtu stopy (ze względu na tą "mięsistość" dzieje się to bez jakichś specjalnych dolegliwości).Tak od piątego wyjścia jest O.K. :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zupełnie nic nie różni tych kopyt? Potwierdzasz to "doświadczalnie"? Pytam (absolutnie nie zaczepnie;)), bo nie miałem okazji przymierzyć butów na 358, a co dziwne hallam i westbourne (czyli oba na 348) na takiej samej, skórzanej podeszwie w moim rozmiarze były nie tylko odczuwalnie ale i wizualnie różne jeśli chodzi o komfort w podbiciu - tzn. w hallam przyszwa praktycznie się zeszła podczas, gdy w westbourne robi się delikatne V i  na ile byłem w stanie to sprawdzić, nie był to problem konkretnych par ale modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.