Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczy się po praniu, ale da się rozciągnąć. Ma też inne wady - chyba trochę skręcone wszycie rękawa, bo się trudno układa do prasowania, rozstaw guzików na listwie pod kołnierzem nie jest najbardziej fortunny. Ale mam do niego sentyment, zakładam i do nieformalnego garnituru, i do szortów na rower. Dziurek jeszcze nie doświadczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
6 godzin temu, me.spoke napisał:

@Wodzu to len od Leomaster, garnitur jest z SuSu. To twill, dużo grubszy niż inny len z Solbiati, który też mam w szafie. Mimo to chyba taki już urok tego materiału, że musi się gnieść. 

Len irlandzki, zwłaszcza ten o większej gramaturze, gniecie się ponoć inaczej i nie wygląda tak niechlujnie jak to zwykle w przypadku tego materiału bywa. Pisał o tym Simon Crompton i nieraz wspominał Andreas Weinas (sam nie miałem okazji się o tym póki co przekonać).

Cytat

Irish 12/13oz linen feels heavier and looks sharper. Although it will wrinkle, the wrinkles are larger and fewer (something you can see above, again). The 8/9oz linens feel a lot lighter, but tend to wrinkle consistently all over.

https://www.permanentstyle.com/2018/05/the-guide-to-linen.html

361561668_1378479899366291_3410252881144169493_n.thumb.jpg.f2161fa8a4b9a92f59b59306da8eb018.jpg361174236_644081524096308_7821470906195074374_n.thumb.jpg.c0e28d0950d0a29aabb5d03082bd98b6.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 10:19, me.spoke napisał:

Weekend z rodziną. Mój pierwszy lniany garnitur… i chyba ostatni 😅 jednak takie gniotliwe materiały na marynarkę i spodnie jednocześnie to chyba za dużo sprezzatury

Wygląda świetnie! Sprezzatura w idealnym tonie.☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 20:15, Wodzu napisał:

Len irlandzki, zwłaszcza ten o większej gramaturze, gniecie się ponoć inaczej i nie wygląda tak niechlujnie jak to zwykle w przypadku tego materiału bywa. Pisał o tym Simon Crompton i nieraz wspominał Andreas Weinas (sam nie miałem okazji się o tym póki co przekonać).

https://www.permanentstyle.com/2018/05/the-guide-to-linen.html

Dzięki za artykuł :) Rzeczywiście obiło mi się już wcześniej o uszy, że len irlandzki to zupełnie inna kategoria, ale doświadczeń własnych nie mam. Simon jednak niezależnie od pochodzenia tkaniny pisze, że trzeba się z marszczeniem oswoić. Zdaje się również popierać moje odczucia, że dla nieprzyzwyczajonych marynarka i spodnie z lnu mogą na początku przytłaczać ilością zagięć :D Może jeszcze wyćwiczę w sobie tolerancję ;)

W dniu 12.09.2023 o 19:59, kolekcjoner21 napisał:

Wygląda świetnie! Sprezzatura w idealnym tonie.☺️

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.