Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

;)

 

Dzięki za uwagi

 

1. Faktycznie marynarka za długa

2. Faktycznie spodnie za długie

3. Krawat ma 8 cm szerokości, to naprawdę dalej zbyt cienki?

4. Muszę nad tym popracować

 

Zdjęcie robione było na "szybko", natomiast postaram się robić w kolejnych postach lepsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marynarka za długa, tylko rękawy, kwestii długości marynarki nie da się na podstawie tych zdjęć ocenić. Krawat jest zakryty w dużej mierze i też trudno jednoznacznie coś powiedzieć, natomiast na pierwszy rzut oka jest wrażenie, że przy Twojej budowie lepiej sprawdziłby się szerszy (być może poprawa węzła zmieniłaby coś w odbiorze). Poza tym oprócz tego co Hargin napisał:

 

- buty wyglądają, jakby je coś wcześniej przeżuło, wydają się też mieć zadarte noski, poza tym czy one nie są brązowe (do czarnego garnituru)? na podstawie tych zdjęć takie powstaje wrażenie

- marynarka w ramionach wygląda tragicznie, górki i dołki zamiast prostej linii

- ponownie mankiety koszuli do zwężenia (a przynajmniej prawy).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casualowe popołudnie w Mayfair.

Marynarka: letnia bawełniana od Massimo Dutti

Koszula: mtm od Luxire, miękki kołnierzyk w tkaninie bawełnianej seersucker

Krawat: jedwabny bez podszewki, Vanda Fine Clothing

Poszetka: len od Poszetki

Spodnie: mtm Luxire, chinos w kolorze khaki

Buty: double monks, Yanko kolor Testa de Moro

A torba? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krc, jeżeli jest taka możliwość rozważ zakup nowych butów. Jeżeli nie ma możliwości zakupu nowych butów rozważ zakup prawideł i "kremu" do butów. 

 

buty w weekend umyłem mydłem saphir, następnie użyłem renovatora (saphir), następnie krem brązowy (3 warstwy też z saphira) a następnie pasta na noski i pięty (też kilka warstw z tej lepszej lini saphira)

 

Buty dopiero co kupiłem czarne z Meermina i póki co muszę przystopować z wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krc - sytuacją materialną nie usprawiedliwisz tych butów. One nie mieszczą się w marginesie tolerancji przewidzianej dla męskiej elegancji - zarówno w wymiarze zużycia, w wymiarze estetycznym i wymiarze przystosowania do obowiązującej klasyki wzorców. 

 

Twoje zdjęcia na pewno ożywiają aktywność na forum, ale może warto poczekać, aż zdjęcia zaczną obrazować prawidłowe zrozumienie zasad obowiązujących w męskiej elegancji. Tak jak wcześniej napisałem, masz co doskonalić, a po komentarzach powinieneś wyciągnąć wnioski. 

 

 


 

Buty dopiero co kupiłem czarne z Meermina i póki co muszę przystopować z wydatkami.

 

 

Rozsądniej było zacząć z brązowymi. Ja czarne buty używam raz w roku, albo mniej - choć i do pracy, a także w wolne dni używam obuwia mniej lub bardziej klasycznego. 

Edytowane przez Hargin
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów ok rozumiem.

 

Natomiast mam pytanie co do długości rękawów marynarki oraz koszul. Myślę, że ciężko zakupić marynarkę, która będzie względnie dobrze leżeć + rękawy będą odpowiednie, czy naprawdę wszystkie marynarki, które kupujecie dajecie do poprawek (wykluczając bespoke ofc.)? to samo pytanie mam co do długości rękawa koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krc - ja od 5 lat nie kupiłem nic z wieszaka, czego bym nie poddał obróbce u krawcowej (garnitury, marynarki, spodnie). Zwróć uwagę, że wiele marek stosuje różne typy sylwetek. U ciebie chyba powinna być niższa, niż zakupiłeś (wtedy na szerokość będzie lepiej, a rękawy i spodnie będą wymagały mniejszej ingerencji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w zdecydowanej większości przypadków marynarki RTW nabywane przez użytkowników forum trafiają do mniej lub bardziej złożonych przeróbek. Z długością rękawa koszuli jest o tyle inaczej w porównaniu z marynarką, że po pierwsze w rękawie koszuli musi być trochę zapasu długości, żeby rękaw odpowiednio pracował przy zginaniu w łokciach, a po drugie można (nawet trzeba) manewrować szerokością mankietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulę można tymczasowo okiełznać za pomocą gumek recepturek :) choć wydaje się to śmieszne, to jednak działa... Kiedyś pomyliłem się i w podróż zabrałem nowe koszule, ze zbyt długimi rękawami i właśnie takim sposobem się ratowałem. Gumkę wystarczy zainstalować za łokciem. Koszula taka oczywiście pracuje gorzej niż odpowiednio dopasowana, ale warto spróbować - szczególnie jeśli nie jest opłacalne oddawanie jej do poprawek.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym (vide @blekit i @Hargin) SuitSupply tak podpasowało, że już nie noszą nic innego :-P

No to ja, wywołany do tablicy, też pokażę coś innego

Za wczoraj:

* marynarka Pierre Cardin, upolowana dwa lata temu w TK maxx

* koszula Osovski

* krawat Jones New York z paczki forumowej

* poszetka od Poszetki

* spodnie H&M

f1bcc4d1bdf74391800fd69e86d878a0.jpg

24562d29e2412910571284f4b5ed068b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.