Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę dyskutować na ile fryzura jest determinowana fizjonomią, a wychodząc na ulicę i obserwując mężczyzn w dzisiejszych czasach użycie stwierdzenia o "znakomitej większości" jest nieuprawnione. Tak jak napisał Mosze - "nie proszeni nie oceniamy" - jeśli ktokolwiek ma potrzebę poznania opinii użytkowników na temat własnej fryzury, gęstości włosów lub nawet gładkości lica, zapewne o to poprosi. 

 

Pozostaje fakt, że w Twojej ocenie zawarte było porównanie do nastolatków i w ujęciu pejoratywnym "wszędobylskiej mody", co jest całkowicie niekonstruktywne. Pomijam, że facet oceniający innego faceta na zasadzie "nie podobają mi się Twoje włosy", w moim mniemaniu, prezentuje zachowanie zbyt frywolne, zbyt intymne i na swój sposób niegodne gentlemanowi. 

 

Wskaz prosze, w ktorym miejscu w jakikolwiek sposob wypowiedzialem sie na temat fryzury kolegi collarpina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje fakt, że w Twojej ocenie zawarte było porównanie do nastolatków i w ujęciu pejoratywnym "wszędobylskiej mody", co jest całkowicie niekonstruktywne. Pomijam, że facet oceniający innego faceta na zasadzie "nie podobają mi się Twoje włosy", w moim mniemaniu, prezentuje zachowanie zbyt frywolne, zbyt intymne i na swój sposób niegodne gentlemanowi. 

Odróżnijmy dwa konteksty:

Sytuacja codzienna, np. spotykamy się z kimś - ocenianie i komentowanie czyjejś elegancji bądź jej braku jest nieodpowiednie.

Sytuacja na forum o elegancji, gdzie osoby wstawiają swoje zdjęcia, świadomie prosząc tym samym o komentarz dotyczący ich wyglądu i godząc się również na krytykę (i niby dlaczego fryzura ma być z tego wyłączona) - ocenianie jest na miejscu.

 

Nie komentuję też czyjejś, na przykład, łysiny - to by było niegrzeczne. Oceniam fryzurę, która jest świadomym wyborem i również może być elegancka lub nie - tak samo jak krawat czy buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odróżnijmy dwa konteksty:

Sytuacja codzienna, np. spotykamy się z kimś - ocenianie i komentowanie czyjejś elegancji bądź jej braku jest nieodpowiednie.

Sytuacja na forum o elegancji, gdzie osoby wstawiają swoje zdjęcia, świadomie prosząc tym samym o komentarz dotyczący ich wyglądu i godząc się również na krytykę (i niby dlaczego fryzura ma być z tego wyłączona) - ocenianie jest na miejscu.

W tym wątku chodzi o ocenienie ubrania osoby, tego jak DZIŚ (zgodnie z tematem całego wątku) wygląda, jak spasowała elementy ubioru - a nie tego jaką ma fryzurę.

Dlatego rozwodzenie się nad tym jak wyglądają czyjeś włosy jest w tym wątku raczej nie na miejscu.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie wiedziałem o tym, dlatego na przyszłość powstrzymam się od tego typu komentarzy.

 

A jeszce dopowiadając koledze Hargin - "nastolatek" i "wszędobylski" nie są słowami pejoratywnymi. "Wszędobylski" to po prostu "taki, który jest obecny w wielu miejscach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że jak już ktoś ma coś opiniować, pisać, że mu się podoba lub nie i dlaczego, podpowiadać jak można coś poprawić, to tym co podlega opinii jest ubiór a nie fryzura, czy cokolwiek innego.

Oczywiście, że nie chodzi o ocenienie i jakieś zaklasyfikowanie czy wręcz zaszufladkowanie osoby ktora umieszcza tutaj swoje zdjęcie. ;)

Czytając wątek można się domyślić co miałem na myśli pisząc o ocenianiu, jednak nie doprecyzowałem wypowiedzi, więc przepraszam za zamieszanie :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelbb - racja, same słowa nie mają znaczenia pejoratywnego, ale w użytym kontekście taki przyjęły. Nawiązanie do fryzury, która Ci się nie podoba i nie musi, nie jest przedmiotem tego wątku, co zostało wcześniej wskazane. Czasem można sobie darować komentarze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niegoslav - jak wrażenia z zakupu? nie jest odrobinę za szeroki? natomiast koszula ma chyba za duży kołnierzyk, a krawat wymaga dopracowania węzła i łezki :)

 

Jest według mnie idealny, ramiona i rękawy leżą w normalnej posturze (niestety do zdjęcia trzeba się gimnastykować) dużo lepiej, ogólnie jest dosyć dopasowany. 

 

Ładnie leży. Poprawiłbym węzeł krawata.

To fakt, dzięki za uwagę, wiązałem na szybko - wyjątkowo ucieszony, chcąc jak najszybciej zobaczyć efekt finalny :D

 

Ogólne wrażenia - materiał świetny, wełna VBC, układa się dużo naturalniej (zarówno podczas ruchu jak i na wieszaku) niż reszta moich garniturów, np. z Bytomia. No i nie ma kwadratowych ramion pomimo wypełnienia, a na brak wypełnienia (poza sportowymi marynarkami) przy mojej nienachalnej posturze raczej się nie zdecyduję ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piątek? To wasze standardowe terminy? ;)

 

Oscylujemy raczej w granicach 8-10 tygodni z tendencją idącą raczej w stronę wydłużenia czasu oczekiwania niż skrócenia. Tutaj oczywiście to przypadek specjalny z uwagi na otwarcie sklepu. W tym tygodniu cała pracownia szyje wyłącznie dla sprzedawców i dla mnie. Poza tym skrócony jest czas tylko pomiędzy 2 i 3 miarą. Nie wszystko da się przyspieszyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.