Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy wzory które do siebie nie pasują.
Koszula button down bez zapiętych guzików przy kołnierzyku.
Marynarka w kolorze worka pocztowego. 

Wzór na krawacie rodem z PRL.
To wszystko powoduje, że jestem stanowczo na "nie".
@constantin jak lubię Twoje stylizację tak ta w mojej opinii jest bardzo słaba.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:  :-o

 

To granatowa będzie w kolorze 'kombinezonu mechanika' a szara w kolorze 'fartucha sprzątaczki'?   

Kolego, może Ci się nie podobać - ale chyba posuwasz się odrobinę za daleko w wyrażaniu swojej opinii!

Nie "kolego". Granatowej nie określę mianem które zaproponowałeś. 

Jeżeli widzę, że coś ma "nijaki" kolor to opisuje go za pomocą tego co pierwsze przyjdzie mi do głowy.

Myślę, że zwracanie mi publicznie uwagi jest nie na miejscu i to w dodatku na forum o klasycznej męskiej elegancji!

Żeby nie robić offtopicu to gdybyś chciał porozmawiać zapraszam na "pw".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwały w tym wątku dozowane są oszczędnie, niczym w kroplówce, natomiast krytyka często rozlewa się szerokim strumieniem. Uważam, że dżentelmeńską zasadą powinno być zaprezentowanie własnego zestawu i przyjęcie reakcji na klatę przed zabieraniem głosu, zwłaszcza krytycznego, na temat innych stylizacji. W dodatku zrobienie sobie kilku dobrych zdjęć uczy pokory - może się zdarzyć, że ulubiona marynarka nie leży wcale tak świetnie itp.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwały w tym wątku dozowane są oszczędnie, niczym w kroplówce, natomiast krytyka często rozlewa się szerokim strumieniem. Uważam, że dżentelmeńską zasadą powinno być zaprezentowanie własnego zestawu i przyjęcie reakcji na klatę przed zabieraniem głosu, zwłaszcza krytycznego, na temat innych stylizacji. W dodatku zrobienie sobie kilku dobrych zdjęć uczy pokory - może się zdarzyć, że ulubiona marynarka nie leży wcale tak świetnie itp.

Robienie zdjęć butów jest dużo łatwiejsze. 

Zdjęcia całej sylwetki nie potrafię sobie zrobić samemu. 

Nie mam nikogo kto może mi zrobić zdjęcie.

Nie wiem jaki jest sens wrzucania takich zdjęć jak constantin. Niczego na nich nie widać. Nie da się powiedzieć jak to wszystko leży.

Proszę bardzo zrobiłem sobie zdjęcie samowyzwalaczem.

post-5420-0-53428500-1398896686_thumb.pn

Powiedz mi czy wrzucanie takiego zdjęcia ma jakikolwiek sens?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "kolego". Granatowej nie określę mianem które zaproponowałeś. 

Jeżeli widzę, że coś ma "nijaki" kolor to opisuje go za pomocą tego co pierwsze przyjdzie mi do głowy.

Myślę, że zwracanie mi publicznie uwagi jest nie na miejscu i to w dodatku na forum o klasycznej męskiej elegancji!

Żeby nie robić offtopicu to gdybyś chciał porozmawiać zapraszam na "pw".

 

Ale po co  - jeśli nie widzisz nic niestosownego w porównaniach typu 'worek pocztowy' w odniesieniu do jednego z najaktywniejszych merytorycznie na tym wątku forumowiczów, a obruszasz się na zwrócenie uwagi niestosowności takiego zachowania to... z mojej strony EOT

 

Życzę dobrej nocy.

 

Ps. Gdybyś przybrał bardziej naturalną pozycję, to moim zdaniem - TAK, ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zwracanie mi publicznie uwagi jest nie na miejscu i to w dodatku na forum o klasycznej męskiej elegancji!

 

 

To jest publicznie dostępne forum dyskusyjne, "zwracanie publicznie uwagi" jest elementem dyskusji...

 

Nie wiem jaki jest sens wrzucania takich zdjęć jak constantin. 

 

 

Widać np. propozycję połączenia różnych wzorów. Widać też, że miał na sobie marynarkę, koszulę, krawat i poszetkę, czyli nie ślinił się nad klawiaturą w siatkowym podkoszulku i majtach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @ Currensy, na pytanie "jaki ma sens" musisz odpowiedzieć sobie sam. Ja pokazując CMDNS nie oczekuję opinii, ufam, że to co pokazuję może być dla kogoś inspiracją, lub tak jak w Twoim przypadku "tak nigdy się nie ubiorę" i dla mnie to ma sens. Jeżeli dla Ciebie nie ma, to nic prostszego jak nie oglądać tego wątku, jak pojawi się Constantin.

  ps.Wspomnianą "workową" marynarkę pokazywałem już ubiegłego lata w całości, i moim skromnym zdaniem leży poprawnie.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie zdjęć butów jest dużo łatwiejsze. 

Zdjęcia całej sylwetki nie potrafię sobie zrobić samemu. 

Nie mam nikogo kto może mi zrobić zdjęcie.

Nie wiem jaki jest sens wrzucania takich zdjęć jak constantin. Niczego na nich nie widać. Nie da się powiedzieć jak to wszystko leży.

Proszę bardzo zrobiłem sobie zdjęcie samowyzwalaczem.

attachicon.gifcmdns.png

Powiedz mi czy wrzucanie takiego zdjęcia ma jakikolwiek sens?

 

 

Na zdjęciach Constantina widać dokładnie najtrudniejszy element- tj. zestawienie faktur/materiałów/kolorów/deseni  marynarki, koszuli, krawata i poszetki. 

 

Najłatwiej zaprezetnować "bezpieczny zestaw" np. granatowa marynarka + biała koszula + jednokolorowy krawat.

 

Sztuką jest zestawienie czegoś nieszablonowego, zaczynając od tweedów, kończąc na nietypowych wzorach czy kolorach.

 

Odwagą jest prezentacja zestawów, które mogą być negatywnie odebrane.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@constantin
Na pytanie "jaki ma sens" już sobie odpowiedziałem. Nie ma sensu. 
Pokazując zdjęcie w CMDNS nie oczekujesz opinii, ale powinieneś się liczyć z tym że ktoś tą opinię może publicznie wyrazić.
Nie zależnie od tego czy będzie dobra czy zła. Jak chcesz mieć tylko pochlebne opinie to załóż bloga tam pokazuj zestawy i moderuj komentarze. 

@mosze
Czyli mam rozumieć, że skoro już wrzuciłem swój zestaw to oficjalnie otrzymuję prawo do pisania negatywnych opinii a userzy którze jeszcze tego nie zrobili mogą pisać tylko i wyłącznie pochlebne opinie?
Więc mosze pamiętaj, że nie powinieneś w życiu codziennym komentować negatywnie filmów/książek/obrazów zanim sam niczego nie nakręcisz/napiszesz/namalujesz.
Potem wielkie zdziwienie dlaczego CMDNS kuleje i nikt nowy prawie niczego tutaj nie wrzuca. 

Co do "worka pocztowego" to podtrzymuje swoje zdanie, że nie uczyniłem niczego złego i nie było to poniżej krytyki na tym forum. To było moje pierwsze skojarzenie gdy spojrzałem na ten kolor. 
Jeżeli kogoś tym uraziłem to nie przepraszam bo przepraszać za głoszenie swojego zdania uważam za niegodne normalnego faceta. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Currensy, nie będę się wypowiadał na temat Twojego zdania o zestawie Constantina, ale powiem Ci tak. Constantin jako jeden z niewielu daje tu zdjęcia dość regularnie, ożywia ten temat. Wolę oglądać niewielkie kadry w wątpliwej jakości niż wymarcie tematu i wpis z fotką od wielkiego dzwonu. Ty dążysz do pokazywania zdjęć pozowanych i takich, na które pasuje się przygotować, wykonanych dobrą lustrzanką. Constatin pokazuje swój zestaw w prosty sposób, bierze komórkę robi zdjęcie i wrzuca. Niepotrzebnie siejesz ferment.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chce oglądać więcej zdjęć w tym temacie nawet robionych telefonem niż patrzeć jak temat umiera. 
Mnie chodzi tylko i wyłącznie o to żeby na tych zdjęciach była widoczna cała postać a nie tylko jej fragment.
Dziwię się dlaczego nie ma takiego zapisu w regulaminie. 
Droga Administracjo/Moderacjo, zapytam całkiem poważnie. 
Skoro nie ma obowiązku wrzucania zdjęć na których widać całą sylwetkę to zdjęcie na którym będzie widoczny tylko kołnierzyk od koszuli i skrawek węzła krawata będzie jak najbardziej ok?
No bo jak by nie patrzeć zdjęcie będzie przedstawiało to co mam dziś na sobie. I w dodatku przykład takich zdjęć pokazuje @constantin-moderator.
Moja propozycja poniżej.
 

Edytowane przez mosze
Usunięte zdjęcie zestawu niezgodnego z tematyką wątku
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi zapisami w regulaminie  - wszystko ma być regulowane? Zdjęcie fragmentu łatwiej zrobić samemu, nie wymaga obecności fotografa. Natomiast powyższe zdjęcie nie nadaje się do tego wątku (generalna zasada - wymaga marynarki i krawata), więc proszę zastąp je innym lub usuń.

 

Podsumowując - są zestawy lepsze i gorsze, te drugie też są pomocne (w sensie eliminacji nietrafnych rozwiązań). Przypominam, że można głosować "lajkami" - jeśli będziemy konsekwentni, to brak "polubień" będzie dawał autorom znak, że być może zestaw nie był najlepszy. Na koniec - proszę o więcej taktu i wyczucia przy krytykowaniu, a także o wrzucanie własnych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chce oglądać więcej zdjęć w tym temacie nawet robionych telefonem niż patrzeć jak temat umiera. 

Mnie chodzi tylko i wyłącznie o to żeby na tych zdjęciach była widoczna cała postać a nie tylko jej fragment.

 

No bo jak by nie patrzeć zdjęcie będzie przedstawiało to co mam dziś na sobie. I w dodatku przykład takich zdjęć pokazuje @constantin-moderator.

Moja propozycja poniżej.

 

attachicon.gifprzykład2.jpg

 

Sądzę, że nie każdy ma możliwości aby zrobić sobie na szybko zdjęcie, przed pracą/po pracy, prezentujące całą postać.

Trzeba mieć odpowiednie lustro, oświetlenie itd.

 

Najlepiej prosić kogoś o zrobienie zdjęcia? Ale różnie z tym bywa...

 

Twoja propozycja ????

Włóż trochę pracy, załóż marynarkę, koszulę dobierz krawat i poszetkę.

Wtedy docenisz, że nie jest to takie łatwe.

 

Jak wiadomo, najłatwiej jest kogoś krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majowo - czyli wiosennie a zatem zielono.

 

Zestaw oczami GoogleGlass ;)

post-2483-0-86436400-1399036117_thumb.jp

 

EDIT: w uzupełnieniu.

 

Poszetka: Len od Poszetka.com

Koszula:  CT, model: CW293GRN

Marynarka to klubowy Bytom:100% bawełna, model z zeszłego roku BC1-02-13A
Obecnie mają kilka zbliżonych odcieniem i fakturą.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.