Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze jest to tez kwestia wysokosci, z ktorej zrobione było zdjecie - na tym zdjeciu aparat jest na wysokosci brody, natomiast gdy spojrzymy na zdjecia zrobione z odleglosci i na odpowiedniej wysokosci (na wysokosci talii lub nieco wyzej) to wtedy mamy prawdziwe prawidłowe propocje. Taki niestety urok robienia zdjęć "z ręki".

To też ma na pewno wplyw na 'odbior', ale konkretnie chodzi mi o to ze, gdyby marynarka konczyla sie na poczatku rozporka i pokazujac łączenie nogawek, optycznie nogi wydłużyłyby się. Patrzac na dlugosc wg dloni to jest wzorcowo, konczy na lini ktorą wyznaczaja poczatki kciuków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wręcz przeciwnie. Dwurzędówki są na ogół nieco krótsze.

Patrząc zresztą na dłonie, widać, że ta jest dość krótka (moim zdaniem, długość optymalna, ale ja ją widziałem na żywo, więc mam fory).

dwurzedowki sa dluzsze niz jednorzedowki tradycyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem merytoryczne odparcie argumentów.

Kolego, nie dyskutowałem z Tobą, także ciężko tu mówić o jakimkolwiek odpieraniu argumentów, po prostu co jakiś czas zdarza się na tym forum takie głębokie teoretyzowanie (czytasz w ogóle co piszesz?) na przykładzie zdjęcia z telefonu i muszę przyznać, że jest to dosyć zabawne :) ... gorzej, że później ludzie odbierają całe forum na podstawie takiej zawartości, czego przykładem są ostatnie komentarze na blogu Macaroniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kozła, które chyba warto było zadać przed rozpoczęciem ostrzału: czy te skarpetki były widoczne przy normalnym chodzeniu/staniu/siedzeniu czy raczej pozostawały zakryte przez spodnie? Innymi słowy, czy założyłeś je bardziej dla innych, czy dla siebie ('mam mały sekret')?

A spróbuj uzasadnić, dlaczego jest to przesada. ;)

Prawdopodobnie dlatego, że kolega kozioł wygląda jakby zapomniał skarpet i aby nie mieć gołej nogi zabrał dziecku. Plus jest taki, że nie ma na skarpetach napisu adidas :)

Ciekaw jestem czy gdyby taki strój zaprezentował ktokolwiek inny niż osoba z grona Stowarzyszenia też przeszłoby to bez echa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałem że, jeśli się mylę to osoby bardziej doświadczone wskażą dlaczego. Wiem co pisałem, dalej uważam(nawet bioraca zdjecia z innego tematu) że korzystniej wyglądałbys gdyby marynarka była krótsza dosłownie o kilka cm. Wg mnie dzieliła by wtedy sylwetke idealnie na pół, dwurzędówek to nie dotyczy? Czy po prostu zle widze i długośc jest idealna?

Zdjęcie robione od dołu optycznie wydłuża nogi, skraca tułów i zwęża w barach.

Zdjęcie robione od góry - odwrotnie.

Ciężko jest zatem jednoznacznie oceniać proporcje na zdjęciu "sytuacyjnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka cm? To może być 3, lub 8. Po co dzielić sylwetkę na pół?

To jest zalecenie z książki, powtórzone na blogu Macaroniego. Kiedyś - nie wiem, czy dalej tak uważa.

Moje osobiste zdanie jest takie, że to nie ma znaczenia, po prostu proporcje mają dobrze wyglądać. Inny będzie odbiór takiego "podziału na pół" przy chudzielcu, a inne - dla sylwetki typu Pudzian. Ponadto (ciąg dalszy mojego zdania), osoby o dłuższych nogach mogą nosić krótsze marynarki, osoby o krótkich - muszą nosić krótsze. Dwurzędówka powinna sięgać co najmniej do kroku, krótsza będzie wyglądać niepoważnie. Natomiast może być dłuższa, o ile sylwetka pozwala.

Dwurzędówka Filipa jest just fine, chętnie bym mu ją podwędził, niestety, sprawdziłem wielokrotnie, że Vistule na mnie nie leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka cm? To może być 3, lub 8. Po co dzielić sylwetkę na pół?

To jest zalecenie z książki, powtórzone na blogu Macaroniego. Kiedyś - nie wiem, czy dalej tak uważa.

Moje osobiste zdanie jest takie, że to nie ma znaczenia, po prostu proporcje mają dobrze wyglądać. Inny będzie odbiór takiego "podziału na pół" przy chudzielcu, a inne - dla sylwetki typu Pudzian. Ponadto (ciąg dalszy mojego zdania), osoby o dłuższych nogach mogą nosić krótsze marynarki, osoby o krótkich - muszą nosić krótsze. Dwurzędówka powinna sięgać co najmniej do kroku, krótsza będzie wyglądać niepoważnie. Natomiast może być dłuższa, o ile sylwetka pozwala.

Dwurzędówka Filipa jest just fine, chętnie bym mu ją podwędził, niestety, sprawdziłem wielokrotnie, że Vistule na mnie nie leżą.

Uważałbym z tą sylwetką dzieloną na pół. Dużo zależy od długości rąk. Inne szkoły do przepisania z książek to "pośladki trzeba przykryć, bo inni się obrażą kiedy je widać" oraz "do początku kciuka (długość marynarki, nie rękawa ;)). Tak naprawdę wszystko zależy od wyczucia krawca ... lub zamawiającego. Też kiedyś myślałem, że kilka cm to "zaledwie". Skróciłem marynarkę o 2 cm i okazało się, że to było zdecydowanie AŻ !!! Z normalnej marynarki (mam bardzo szerokie barki) zrobiłem sobie marynarkę, w której wyglądam jak Johnny Bravo i tym samym skazałem ją na wykorzystanie wyłącznie w pracy kiedy jest naprawdę zimno jako zamiennik dla tej, w której przyszedłem.

Warto też dodać, że nie trzeba skracać marynarki żeby wydłużyć nogi. Wysarczy zafundować sobie szersze rozcięcie dołem (z przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.