Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem ładnego, pojemnego plecaka, i wpadł mi w oko produkt firmy Herschel, Little America: http://ecx.images-amazon.com/images/I/813jDSJGg7L._UL1500_.jpg Cena jednak nie należy do najniższych, bo "płaci się za markę", i chętnie wydałbym mniej na podobny produkt. Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestie, gdzie takowy znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W których występujących na terenie kraju sieciówkach dostanę garnitury sportowe o możliwie najniższym stopniu formalności i z w miarę przyzwoitych materiałów?

 

Czy w outletach można dostać garnitury? Byłem w paru TK MAXXACH i nie przypominam sobie bym się na jakieś natknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W których występujących na terenie kraju sieciówkach dostanę garnitury sportowe o możliwie najniższym stopniu formalności i z w miarę przyzwoitych materiałów?

 

Czy w outletach można dostać garnitury? Byłem w paru TK MAXXACH i nie przypominam sobie bym się na jakieś natknął.

ad. 1 - Adidas, Puma, Reebok...;-)

Musisz chyba doprecyzować, ale i tak nie wróżę sukcesu. Garnitury w polskich sieciówkach są bardzo dokładnie opisane na forum i najniższy stopień formalności, jeżeli w ogóle występuje,  najczęściej oznacza same grzechy: "nowoczesne" stebnowanie, wąskie klapy, podwójną butonierkę, łaty na łokciach itp.

ad. 2 - w TKMaxx garnitury bywają rzadko i nie bardzo jest z czego wybrać. Najczęściej widywałem je na Marszałkowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W których występujących na terenie kraju sieciówkach dostanę garnitury sportowe o możliwie najniższym stopniu formalności i z w miarę przyzwoitych materiałów?

 

Czy w outletach można dostać garnitury? Byłem w paru TK MAXXACH i nie przypominam sobie bym się na jakieś natknął.

 

ad 1.Spróbowałbym w Royal Collection marki takie jak Club of Gents, Ray Robson, Calamar, Camel Sctive. Garnituru niekoniecznie uświadczysz, ale nawet jeśli nie to Ludzie tam pracujący są bardzo pomocni i  na pewno pomogą zkolekcjonować jakiś zestaw koordynowany. 

 

ad 2. spróbuj w Factory i tym podobnym FH-ach. Garnitury są, czy takie z trzema paskami po boku to nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1.Spróbowałbym w Royal Collection marki takie jak Club of Gents, Ray Robson, Calamar, Camel Sctive. Garnituru niekoniecznie uświadczysz, ale nawet jeśli nie to Ludzie tam pracujący są bardzo pomocni i  na pewno pomogą zkolekcjonować jakiś zestaw koordynowany. 

Taaak, sprzedawcy w RC są bardzo pomocni. Mierzyłem kiedyś w Royal Collection marynarkę za niemałe jak na RTW pieniądze (o ile dobrze pamiętam 2,5-3 tysiące złotych). Okazała się być za wąska w klatce. Chwilę po tym jak zapiąłem marynarkę pojawił się pan z obsługi i mówi coś w stylu "świetnie na panu leży". Na co ja odpowiedziałem, że chyba jednak nie za bardzo, bo jest sporo za mała w klatce i brzydko się rozchodzi na boki. Na to pan sprzedawca odparł mi niemalże urażonym tonem że podważam jego ocenę: "ależ proszę pana, to jest marynarka casualowa, jej się nie zapina!".

 

We wszelkich sieciówkach odradzam traktowanie serio porad sprzedawców. Niestety w dużej części jest to wina ich systemu wynagradzania - bardzo niska pensja podstawowa i prowizja w ułamkach procentów od ceny sprzedanych rzeczy. Po prostu żeby cokolwiek zarobić muszą sprzedawać jak najdroższe rzeczy w jak największej ilości. Dlatego zawsze wszystko na nas leży perfekcyjnie, w szczególności jeżeli dużo kosztuje (pewnie od czasu do czasu zdarza się jakiś wyjątkowy sprzedawca z powołaniem, mi się jeszcze nie udało spotkać).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to ogromnej większości salonów, również za granicą - przynajmniej tych, w których byłem. Oczywiście o nic nie pytałem (w sensie dopasowania), po prostu obsługa wyrażała zachwycenie stopniem dopasowania :) Uwagi o braku konieczności zapinania marynarki słyszałem np. w Niemczech.

 

Kompetentni i uczciwi sprzedawcy zdarzają się bardzo rzadko. Ja sobie przypominam jednego - kiedyś pracował w Fashion House w Piasecznie. A może miał moment słabości :)

 

Ciekaw jestem, jak to wygląda w salonach z topu (Kiton itp.).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

będąc ostatnio w H&M natknąłem się na koszulę z bardzo przewiewnej bawełny przypominającej len. Kolor i faktura taka jak na załączonym zdjęciu kolegi Blue Loafers

 

Niestety, mikroskopijny kołnierzyk button down i dziwny krój spowodował że jej nie kupiłem. 

Niemniej pomysł ciemnogranatowej koszuli z takiego materiału tak mi się spodobał, że postanowiłem wpisać ją na listę zakupów.

 

I pytanie do forumowiczów- czy wiecie gdzie można kupić taką koszulę- najlepiej z kołnierzykiem BD?

post-357-0-73515700-1463387996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

będąc ostatnio w H&M natknąłem się na koszulę z bardzo przewiewnej bawełny przypominającej len. Kolor i faktura taka jak na załączonym zdjęciu kolegi Blue Loafers

 

Niestety, mikroskopijny kołnierzyk button down i dziwny krój spowodował że jej nie kupiłem. 

Niemniej pomysł ciemnogranatowej koszuli z takiego materiału tak mi się spodobał, że postanowiłem wpisać ją na listę zakupów.

 

I pytanie do forumowiczów- czy wiecie gdzie można kupić taką koszulę- najlepiej z kołnierzykiem BD?

Jeżeli, nie koniecznie z kołnierzykiem BD, i może być trochę inna, to dzisiaj pokazała się nowa kolekcja u T.Millera zerknij i oceń.

http://milerszyje.pl/nowa-kolekcja-koszul-miler.html

P.S Jeżeli to reklama to proszę o usunięcie posta.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, nie koniecznie z kołnierzykiem BD, i może być trochę inna, to dzisiaj pokazała się nowa kolekcja u T.Millera zerknij i oceń.

http://milerszyje.pl/nowa-kolekcja-koszul-miler.html

P.S Jeżeli to reklama to proszę o usunięcie posta.

Dzięki, ale nie chodzi o jeans. Nie wyobrażam sobie, żeby taka koszula mogła być przewiewna.

 

Może taka?

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3863-gdzie-mo%C5%BCna-kupi%C4%87-szukam-poszukuj%C4%99/page-22

 

Mam kilka lnianych koszul MD z poprzednich kolekcji (granatową też) i 'dają radę'.

Kova - to jest link do tej strony forum- nie bardzo rozumiem:)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A co to takiego albo jak sobie coś takiego wyobrażasz?

Cechy powtórzę za blogerem Secondhand Dandy: "Fakturowana bądź wzorzysta tkanina, brak konstrukcji i podszewki, nakładane kieszenie, bardziej wyraziste guziki, spodnie z mankietem"

 

2. Czy zestaw koordynowany nie jest w Twoim przypadku wystarczającym rozwiązaniem?

Zestaw koordynowany to dla mnie troszkę za mało. Chcę poprawić styl i zwiększyć poziom formalności do pełnego garnituru, ale zarazem na tyle nieformalnie i swobodnie jak się tylko da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massimo Dutti

http://www.massimodutti.com/pl/pl/m%C4%99%C5%BCczyzna/garnitury/zobacz-wszystko/granatowa-marynarka-w-pr%C4%85%C5%BCki-c1547001p6954279.html?colorId=401&categoryNav=1547001

(spodnie są oddzielnym produktem)

 

Bytom:

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-milton-290-k-4137-21619-p

 

Niestety te dwie propozycje nie spełniają wszystkich Twoich wymagań. Szkoda, że zawęziłeś tylko do polskich sklepów.

 

Można też spróbować Oscar Jacobson w Royal Collection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw koordynowany to dla mnie troszkę za mało. Chcę poprawić styl i zwiększyć poziom formalności do pełnego garnituru, ale zarazem na tyle nieformalnie i swobodnie jak się tylko da.

Czy ja wiem?

weżmy: http://statics.suitsupply.com/images/products/Suits/zoom/Suits_Blue_Check_Havana_P4840_Suitsupply_Online_Store_1.jpg

vs. ten http://statics.suitsupply.com/images/products/Jackets/zoom/Jackets_Blue_Plain_Jort_C879_Suitsupply_Online_Store_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki- przejdę się w tygodniu do MD. Jestem Ciekawy czy zdjęcia oddają ten kolor (u mnie jest to bardzo ciemny granat). Jeśli tak- to jeszcze nie to czego szukam- mnie interesuje indygo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.