Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry,

 

Takie szybkie pytanie w zwiazku z nadchodzacym latem i upalami :)

 

Co sadzicie o takim letnim zestawie do pracy: koszula z kolnierzem extreme cut away + chinosy + monki / derby? 

Chec zrzucenia marynarki motywuje wysokimi temperaturami :) Nie za bardzo jestem w stanie wytrzymac nawet a mojej najlzejszej,

letniej gdy temperatura jest powyzej 23 - 25 stopni... 

 

Wiekszosc ludzi na forach (szczegolnie angielskich / amerykanskich) twierdzi ze z takim zestawiem to tylko OCBD... 

Tak sie jedbnak sklada, ze nie jestem fanem OCBD a kolnierz extreme cut away podoba mi sie i mam takch koszul najwiecej.

No i nie jestem tak do konca przekonany, ze nalezy sluchac anglosasow we wszystkim :)

Niewatpliwie dobrze wygladaja one w zestawach koszula + marynarka, koszula, marynarka + krawat. 

 

Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze z klasyczna meska elegancja taki zestaw wiele wspolnego nie bedzie mial, ale nie o eleganckie zestawy mi tu chodzi...

 

Ciekaw jestem Waszego zdania w temacie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chodzi o eleganckie zestawy to właśnie koszula OCBD będzie bardziej odpowiednia, bo jest mniej formalna. Poza tym kołnierzyk wygląda lepiej od włoskiego, bo nie sprawia wrażenia jakby uciekał do tyłu. 

IMO bez krawata lepiej wygląda kołnierzyk na guziki, ale nic się nie stanie jak nałożysz koszulę z innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mi się podoba cutaway bez krawata. Jak kolega wyżej, proponował bym raczej button down.

 

Może można rozważyć nieformalny krawat, nawet z węzłem lekko tylko do kołnierza przyciągniętym i z rozpiętym guzikiem. Ja tak czasem noszę latem (w ogóle bardzo lubię krawaty i raczej nie noszę koszul bez krawatów), ale to nie jest zbyt biurowy look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o "biurowy look". Pracuje w firmie IT gdzie kazdy sie ubiera jak chce... Typowy look to jeansy, adidasy, t-shirty i koszule w krate :) 

Biurowy look to mam jak jade w delegacje. I wtedy nie mam problemu z ubiorem :)

 

Ale na codzien nie ma sensu ubierac sie za bardzo korporacyjnie, gdyz nie bedzie to po prostu pasowac do otoczenia.

 

Tak naprawde mam juz jedna niebieska OCBD. Jeszcze moze kupie biala. Ale ilez mozna chodzic w takch samych koszulach?

Tak wiec chce znalezc cos nieco innego, wychodzacego poza oklepane polaczenie chinos + OCBD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostają więc tylko spodnie wełniane (fresco lub pochodna, albo len) i lniana koszula. Ale akurat oxford jest bardzo dobry na cieplejsze dni.

Jasne spodnie w kant z tych materiałów pasują praktycznie do wszystkiego, koszuli, polo a nawet na modlę lat 90 do tshirta.

Cutaway szeroki bez krawata to tak jakby chodzić z koszula rozpieta do pępka. Koledzy dobrze radzą by użyć zwykłego kenta button down

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na oku dwie aktówki z BB. I tu rodzi się moje pytanie, która z nich bardziej pasuję do szarego biznesowego garnituru: taka: https://www.barellybags.pl/product/Aktowka-Simple-Elegance/?id=270, czy taka: https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Dark-Brown/?id=25 ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na oku dwie aktówki z BB. I tu rodzi się moje pytanie, która z nich bardziej pasuję do szarego biznesowego garnituru: taka: https://www.barellybags.pl/product/Aktowka-Simple-Elegance/?id=270, czy taka: https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Dark-Brown/?id=25 ?

 

Pozdrawiam 

 

Zasadniczo to żadna. Jeśli mówimy o nudnych, poważnych spotkaniach biznesowych, to najlepsza byłaby czarna, natomiast z tych dwóch to wzór nr 1 w kolorze nr 2 (ciemny brąz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pepo napisał, że to zestaw lniany. A do czego jak nie do takiego zestawu możemy zakładać driving mocks? Nawet zamszowe nie byłyby błędem :)

Napisał, że lniany koordynowany. Dla mnie taki zestaw jest umiarkowanie formalny, noszony z krewetek krawatem. Mam lniane garnitury, do których założenie driving mocksów powodowało by skojarzenie z wodzem plemienia w drodze na obrady starszyzny rezerwatu. DM to typowo casualowe buty i jeśli chodzi o chinosy + marynarka ze lnu, bez krawata to ok, ale nic ponad to.

Wysłane za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak bardzo taliujemy () koszulę ? Czy to jest dobrze staliowana koszula, czy krawcowi coś nie wyszło? Z uwagi na znajomość proszę o naprawdę uczciwe komentarze. Na ile maksymalnie można zwęzić koszulę, bez i z marynarką?

https://instagram.com/p/33-BvDN1He/

Ogólna zasada jest taka, że nigdzie nie powinno być naprężeń na guzikach. Zależy to jednak od materiału (rozciągliwy oxford można bardziej wytaliowac bo się będzie trochę rozszerzal) oraz stopnia wtajemniczenia w kult chmielu (im większy brzuch, tym większy zapas jest potrzebny materiału).

W spodniach z wyższym stanem koszula może być luzniejsza bo nie wychodzi ze spodni jak w biodrowkach, podobnie jak zawsze chodzisz w marynarce. (to tak apropo czy taliowanie na siłę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.