Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wełna wełnie nie równa, poszczególne materiały wełniane mogą różnie wyglądać. Trudno więc zgeneralizować.

Ad 1. Do wełnianych (wełna gładka) spodni zakładam zawsze wełniane marynarki. Głównie z tego względu, że nie mam delikatnych bawełnianych.

Ad 2. Tak można. W tą stronę jakoś jest mi łatwiej "pomieszać" materiały.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po klapach i po całości stroju patrząc (ach te białe krawaty przywodzące na myśl modę ślubną), to jest to po prostu przedłużana marynarka smokingowa. Jeden z owoców prób wymyślania na nowo smokingu, głównie na przełomie tysiącleci, pokrewny takim potworkom jak te. Nie aż tak rażący, ale średnio mający z klasyczną elegancją coś do czynienia. Surdut na jeden guzik i z klapami krytymi w calości satyną, o ile dobrze widzę szalowymi, to jest coś, co nie miało miejsca i surdutem może to być co najwyżej inspirowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają tak samo. Ja mam zestaw srebrnych. Raz: trzeba uważać, aby nie wygiąć blaszki dociskającej. Dwa: czasami się przesuwają na cienkich tkaninach. Trzy: jeden komplet nie rozwiązuje problemu wielu par spodni (wpinanie i wypinanie jest upierdliwe) :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie rozwiązuje problemu wielu par spodni, to nie rozumiem w ogóle tego wynalazku, skoro można przyszyć normalne guziki :?

EDIT: Koval, lepiej przyszyć od razu, bo zwykłe guziki są tańsze, a odprucie nic nie kosztuje, a jak szelki się nie sprawdzą, to zostajesz z guzikami, które prędzej do czegoś wykorzystasz, niż takie ,,przenośne", a przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega florencka metoda przyszycia guzika?

Wiem, że jest to coś na kształt kotwicy - nić przeszywa się po kolei przez trzy dziurki i jedną pozostałą, ale czy dodatkowo owija się nić pod guzikiem (czy robi się stopkę)?

Czy ta metoda ma jakieś zalety poza estetycznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichałBrit napisał:

Ja za dawnych czasów, jak jeszcze paska używałem kiedyś poza pracą w kuchni albo do kiltu, to miałem wszyste guziki i mi nie przeszkadzały. Najwyraźniej kwestia bardziej indywidualna, niż myślałem.

Jeśli guziki wszyte masz od środka ok, ale na zewnątrz sprawę komplikuje. Jak nie masz "brzucha" to miejsce wszycia jest drugorzędne. Jeśli spodnie nie były pierwotnie zaprojektowane pod szelki, niższy (i średni - jak w przypadku SuSu) stan i wszycie guzików od środka powoduje wywijanie materiału pasa. Prowadzę badania nad tą kwestią od kilku lat :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.