Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy marynarkę z dwoma rozcięciami z tyłu można zwężać w talii inaczej, niż po szwie środkowym? Przeliczyłam się z możliwością przeróbek i pomimo dobrego dopasowania w plecach to mąż księgowy Przemyśl ma dalej zbyt obszerny w talii garnitur. Jedyna droga ratunku prowadzi przez szwy inne, niż ten wzdłuż kręgosłupa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Czy na stronie Cheaney da się zmienić walutę na funty? Wszystkie ceny wyświetlają mi się w euro, a wolałbym płacić w funtach.

Ja nie znalazłem sposobu. Jeśli ma być w funtach, to trzeba zamawiać przez "angielskie ip" i jako miejsce dostawy podać obszar UK.

Nie mniej jednak i tak mi butów nie wysłali więc dla mnie bez różnicy;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zofiiaa napisał:

Panowie, czy marynarkę z dwoma rozcięciami z tyłu można zwężać w talii inaczej, niż po szwie środkowym? Przeliczyłam się z możliwością przeróbek i pomimo dobrego dopasowania w plecach to mąż ma dalej zbyt obszerny w talii garnitur. Jedyna droga ratunku prowadzi przez szwy inne, niż ten wzdłuż kręgosłupa. 

Mnie krawiec marynarki (także te z dwoma szlicami) z reguły "cieniuje" po szwie bocznym więc chyba się da;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, gdzie mógłbym nabyć szczotkę do czyszczenia garnituru, itd.? Jakieś miejsca w W-wie, Lublinie, bądź strona internetowa. Czy za taką szczotkę mogłaby ewentualnie służyć szczotka do włosów z naturalnym włosiem, czy raczej potrzeba czegoś z delikatniejszym i bardziej miękkim (wybaczcie powtórzenie) włosiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sznurówka

koszula: błękitna, biała, biała w delikatny i nie dominujący  stripe błękitny, granat, brąz, burgund - delikatnas krata w takich samych kolorach

spodnie: spodnie chinos bawełniany off-white, mleczna biel, ewentualnie błękit ale jest to dość specyficzny kolor na chinosy i trudno nie zrobić z niego tzw. majtkowego, spodnie z kory w szary stripe lub błękitny

Jak masz tak zbudowaną garderobę to masz wspaniała marynarkę dzienną na lato do założenia nawet dwa razy w tygodniu. Jezseli nie masz takiej garderoby to założysz dwa razy/raz do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem około 2-3 tygodnie temu spodnie MD Personal Tailoring. Jak na RTW były dobrze dopasowane (z przodu nieznacznie wolnego miejsca, a z tyłu troszkę ciasno, ale nie powodowało to dyskomfortu) i niedawno po 4 włożeniach tylne szwy zaczęły się rozwarstwiać i martwię się, czy z biegiem czasu nie zacznie to stanowić problemu który doprowadzi do całkowitego rozprucia. Dodatkowo nie wygląda to zbyt estetycznie. Poniżej załączam link ze zdjęciami.

http://imgur.com/a/9y90I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to oprowadzić to do rozprucia i to w najmniej spodziewanym momencie. Spodnie są zbytnio dopasowane w tyłku/biodra przez co gdy siadasz następują naprężenia rozciągające szwy. Też lubiłem kiedyś spodnie dopasowane z tyłu ;) - teraz musiałem popuścić. Dobrze to wygląda jak się stoi ;) Właściwie jest to nie do naprawienia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli krawat będzie za długi, to po zawiązaniu jego węższa część będzie wystawała, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Niestety, na ogół krawaty w danym fasonie szyte są na jedną długość. Trzeba po prostu szukać takiej firmy, która szyje krótsze krawaty. Dla pewności odsyłam do bloga Mr Młodego: http://mrmlody.blogspot.com/2014/02/zbyt-dugi-krawat-w-spodniach.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.