Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Vaolin napisał:

Dokąd powinna sięgać marynarka? :) test pośladków czy rak jest bardziej wymierny?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pośladków, bo chodzi o ładną linię z tyłu - zakrycie pośladków (kobiety starają się je raczej odkrywać, stąd marynarki dla kobiet są bardzo krótkie). Łatwo sobie jednak zapamiętać, gdzie wypada ten punkt na wyprostowanej ręce i wtedy można mierzyć długość marynarki korzystając z rąk. Oczywiście wstępnie, docelowo zawsze warto sprawdzić widok z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post i pierwsze pytanie więc prosiłbym o wyrozumiałość :)

Szukam krawatu w kratę księcia Walii bardzo zbliżonego do tego, który niestety nie jest już dostępny na POSZETCE:
http://www.poszetka.com/product-pol-1776-KRAWAT-KRATKA-KSIECIA-WALII.html

Na ten wydatek nie chciałem przekraczać budżetu 200 pln i niestety nic nie udało mi się póki co znaleźć w sklepach internetowych. Chyba że macie jakieś inne sugestię odnośnie doboru krawatu do stylizacji ślubnej w formie Pana Młodego? Kupiłem ciemno granatowy garnitur do którego teraz szukam dodatków.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest ponad budżet, ale jeżeli możesz dołożyć to będzie odpowiadać Twoim potrzebom:

http://www.shibumi-berlin.com/Ties/Glencheck-Woven-Silk-Tie-Navy-White-Self-Tipped::89.html

Edycja: A tu już zdecydowanie bliżej budżetu w mojej ulubionej "krawatowej" firmie :) 

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu-w-krate-PoW/750 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Ten jest ponad budżet, ale jeżeli możesz dołożyć to będzie odpowiadać Twoim potrzebom:

http://www.shibumi-berlin.com/Ties/Glencheck-Woven-Silk-Tie-Navy-White-Self-Tipped::89.html

Edycja: A tu już zdecydowanie bliżej budżetu w mojej ulubionej "krawatowej" firmie :) 

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu-w-krate-PoW/750 

Drugą opcję jestem już bardziej skłonny zakupić... tylko jakie opcję wybrać skoro to już BESPOKE ?! W tym temacie to już jestem totalnie świeżakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@akuma101 

To już zależy od Twoich osobistych preferencji. Ja przy wzroście 178 cm i rozmiarze kołnierzyka 38 cm wybieram długość 145 cm, szerokość 8,5 cm, wypełnienie standardowe, self tipped i ze szlufką - czyli praktycznie taki sam krawat, jak gotowe krawaty EoE, tylko krótszy. Nie wiem ile masz wzrostu i jaki obwód szyi, jaki lubisz wiązać węzeł itp. więc ciężko mi zarekomendować odpowiednią dla Ciebie długość i szerokość - najlepiej skonsultuj to ze sklepem, może być też przez PW na forum, na ogół bardzo szybko odpowiadają - są pod nickiem @Embassy of Elegance

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Ja przy wzroście 178 cm i rozmiarze kołnierzyka 38 cm wybieram długość 145 cm, szerokość 8,5 cm, wypełnienie standardowe, self tipped i ze szlufką - czyli praktycznie taki sam krawat, jak gotowe krawaty EoE, tylko krótszy. 

 

@Zajac Poziomka wybacz, że męczę Cię z kolejnym już pytaniem dzisiaj ale mam podobne 'warunki fizyczne' i zastanawiam się nad pierwszą grenadyną od EoE. Czy przy 145 cm (jeśli jest to wartość również dla grenadyn) po zawiązaniu końcówki są sobie równe i czy uwzględniałeś ewentualne rozciąganie się grenadyny w trakcie użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zixart

Dla krawatów z drukowanego jedwabiu 145 cm jest dla mnie optymalne (końcówki są równe). Na początku były równe również dla grenadyn tej długości, teraz krawaty trochę się rozciągnęły, czego niestety nie uwzględniłem przy zamawianiu. Teraz albo zostawiam w nich węższą końcówkę trochę dłuższą, albo wiążę podwójny four in hand - zależnie od humoru. Ostatnio wziąłem wziąłem na próbę granatową grenadynę o długości 143 cm i chyba to był dobry wybór. Generalnie wydaje mi się, że grenadyny lepiej wziąć 2-3 cm krótsze niż inne krawaty. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zagiel napisał:

Ile (tak mniej więcej:)) większa powinna być wkładka buta od stopy?

Nie ma odpowiedzi na to pytanie. W boat shoes noszę wkładkę prawie równą długości stopy, w póbutach z wydłużonym noskiem różnica może być bardzo wyraźna. Tak więc mniej-więcej 0-2.5 cm :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dapi napisał:

Jak na złość 4 ostatnie szły nawet czasami powyżej miesiąca a teraz jak zamówiłem to 2 tygodnie. Jedyne które w mojej historii które tak krótko szło :)

Dzięki czekam na swoje na razie na 19.07 Presented to Carrier :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pepenix napisał:

Mam jedne spodnie na szelki do zwężenia w pasie, a jako, że nie nosiłem spodni na szelki, to zastanawiam się o ile je zwęzić. Czy takie spodnie powinny przylegać w pasie jak nieszelkowe czy powinny mieć więcej luzu? Jeżeli tak to ile?

Ja wyznaje zasadę, że powinny mieć troche luzu aby mogły pracować na szelkach

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pepenix napisał:

Jeżeli tak to ile?

Myślę, że to kwestia osobistych preferencji. Dla mnie najfajniejsze jest akurat uczucie luzu i brak jakiegokolwiek ucisku w pasie - mnie wystarczy do tego luz na szerokość mniej więcej palca wskazującego i środkowego;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.