Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Już dwie pary GYW wyrzuciłem. Moje pierwsze GYW które jeszcze mam mają teraz 5 lat. Nie-GYW mam tylko sneakersy w liczbie 1 para. GYW mogą starczyć na 5 lat, mogą na 50.

Zgodnie z mądrościami ludzi z forum najbliższe buty powinieneś kupić około roku 2020. Bo dobre kupuje się po to by tanich nie kupować często :)

Czyżby żelazny argument walczących o kupowanie butów za 1k właśnie upadł? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś sie poglądowo podzielić zdjęciami tych butów?

Tak poglądowo zdjęcie (nie moje) ze styleforum, 15 letnie buty używane intensywnie ("15 years of heavy wear").

 

post-5706-0-81401300-1465593579_thumb.jp

 

Na "naszym" forum Whitesnake wklejał kiedyś zdjęcie 7 czy 8 letnich Loake Cannon, które wyglądały praktycznie jak nowe. Może któryś z kolegów znajdzie tego posta i wklei.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

 

czy Waszym zdaniem można ,,bezzgrzytowo" nosić jasnogranatowy garnitur z wełny two-and-two o standardowym, dość formalnym kroju (z dołu marynarki dwie cięte proste kieszenie z patką) bez krawata? A jeśli tak, to jak tego dokonać? Obniżając formalność reszty - np. OCBD, wzorzysta poszetka, mniej zobowiązujące buty - czy to tylko spotęguje dysonans? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakich okolicznościach chcesz go używać? Czasem wystarczy zdjąć krawat, aby obniżyć formalność. Stosowanie bardziej casualowych dodatków wymaga wyczucia. Widziałem kilka fantastycznych zestawów z dość formalnym garniturem połączonym z białymi sneakersami - nie każdemu jednak to będzie pasowało i nie każdy będzie umiał to udźwignąć. Nie ma reguły. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii jedyne poprawne zastosowanie takiego zestawu to biznesowa kolacja z ludzimi z którymi prowadziło się rozmowy przez cały dzień. Wskazuje to nas obniżenie formalności rozmowy i zmianę atmosfery kontaktu.

Garnitur bez krawata w trakcie dnia bardzo źle wygląda. Jeżeli bez krawata to tylko zestawy z marynarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka najlepiej prać koszule w pralce aby ich nie zniszczyć? Jaka temperatura, wirowanie?

2. Czy w zestawie koordynowanym szare, gładkie, wełniane spodnie + biała lub niebieska koszula, krawat w  klubowe pasy mogę założyć dość formalną gładką, granatową marynarkę (Sienna), czy powinna być ona mniej formalna (Havana)?

Spodnie: http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-szary-gładki/P3487.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Szary&prefn2=styleFit&prefv2=Trendy%20-%20Washington

Sienna:  http://eu.suitsupply.com/pl/suits/sienna-niebieski-gładki/P3765.html?vpid=P376504

Havana: http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-gładki/C794.html?vpid=C79404

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poglądowo zdjęcie (nie moje) ze styleforum, 15 letnie buty używane intensywnie ("15 years of heavy wear").

 

attachicon.gifa.jpg

 

Na "naszym" forum Whitesnake wklejał kiedyś zdjęcie 7 czy 8 letnich Loake Cannon, które wyglądały praktycznie jak nowe. Może któryś z kolegów znajdzie tego posta i wklei.

 

 

Panowie dzięki. To naprawdę pomaga w argumentacji, podczas rozmowy pod tytułem "a dlaczego znowu kupiłeś takie drogie buty?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki. To naprawdę pomaga w argumentacji, podczas rozmowy pod tytułem "a dlaczego znowu kupiłeś takie drogie buty?"

Tak wyglądają buty czteroletnie, intensywnie eksploatowane (minimum 150 wyjść, a przez wyjście rozumiem minimum kilometr po chodniku); u szewca nie były nigdy, do zdjęć nie były picowane, tylko przetarte szmatką.

Dziura na przedostatnim zdjęciu nie jest oczywiście na wylot.

389467fa060936f1492575221dd9c3ad.jpgc59e00da59223b6d01f9e3cc51d9ee80.jpgbd2303a0c185be4455748b10f5fb1f5f.jpg5e4a7ce688cde8fcca3f13bf4a56d0fa.jpg3fb04c7c27c2d1adbf5654be9e307ec9.jpg170c88b99013f0298cadd711956d5a11.jpg1b232c89df20620175fb8169ed5c86f0.jpg7626557112ac3744b8250b11213a1909.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu  lat rotuję obuwiem. Buty zawsze na prawidłach, zawsze zadbane na tyle na ile umiałem (pewne rzeczy mi jednak w domu wbito do głowy np. " do domu możesz wrócić brudny, ale z domu masz wychodzić zawsze czysty, odprasowany, a buty są wizytówką mężczyzny" Miałem wiele butów z pełnej skóry, ale do tego roku zawsze klejonych. Nigdy, żadne nie przetrwały 2 lat. Łącznie z butami marki witchen, ryłko i innymi powszechnie uznawanymi za dobre.Niektóre cenowo przekraczały marki z tzw niskiej pólki typu loake L1. Wynika to zapewne nie tylko z jakości, ale też ze sposobu w jaki chodzę.  Oby tegoroczne zakupy okazały się odmianą, Twoje zdjęcia napawają mnie nadzieją tym bardziej, że właśnie odkrywam nowy świat  butów. Polski Internet jest bardzo bardzo słabym źródłem wiedzy, całe szczęscie anglojęzyczni mają łatwiej. Moim problemem jest anatomia mojej stopy, która według mojej obecnej wiedzy wyklucza 99% butów, które bym chętnie nabył. Mimo wszystko nie ustaję w poszukiwaniach. 

Pewnym problemem jaki ostatnio dostrzegłem jest też słaba dostępność  szewców. Moja ostatnia rozmowa z polecanym tutaj szewcem w Poznaniu - czy potrafi Pan wymienić skórzaną podeszwę?Odp - jasne że potrafię, 30 lat szyłem buty. Ooo to się cieszę, jakby co to przyjdę. Panie niech Pan zeluje!- ale przecież po co skoro Pan jakby co potrafi wymienić?Potrafię, ale nie mam dostępu do materiałów - niech Pan zeluje, chyba, że to buty do tańczenia. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa krótkie pytania:

 

1. Może ktoś porównać koszule E. Berga z serii zwykłej i Luxury? Jakieś widoczne/odczuwalne różnice w materiałach, jakości bądź użytkowaniu? 

 

2. Miał ktoś może styczność z szelkami Profuomo? Na zdjęciach wyglądają całkiem nieźle i zastanawiam się czy je wypróbować, czy lepiej dopłacić do znanych i sprawdzonych AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendenbach to skórzane podeszwy, nie gumowe zelówki. Rozumiem, że chcesz podzelować obuwie, nie wymienić podeszwę. Renomowane zelówki to m. in. Dunlop, Vibram. Można to zrobić u wielu szewców; szewc24.pl wydawałby mi się najlepszym wyborem, chyba że mieszkasz w Warszawie lub innym mieście, gdzie nie brak dobrych szewców.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.