Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Męskie wymiary przy ciele mogą się nie zgadzać tylko w jednym wypadku, który przez grzeczność pominę (poza tym mogą się jeszcze nie zgadzać np. wymiary złowionej ryby, ale to już, jak mówią obcokrajowcy, another kettle of fish). Jeśli zmierzysz wełniane odd trousers, jeansy i kreszowy dres mierzące tyle samo, wynik będzie taki sam, trzeba tylko w użytkowaniu wziąć poprawkę na kurczliwość materiału po praniu i rozciągliwość w trakcie noszenia. Bawełna zawsze się skurczy, mniej czy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, oczywiście - założyłem, że miara to nie tylko pas i długość, ale także stan i szerokość nogawki w co najmniej dwu miejscach, lepiej trzech.

 

Zgadza się. Z tego, co widzę na stronie potrzebne są: szerokość w biodrach, wysokość stanu z przodu i z tyłu, długość nogawki z zewnątrz i wewnątrz, szerokość nogawki w udzie, kolanie i dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jeżeli zatem znajdziesz w sieci spodnie, których wszystkie wymiary są identyczne i których zastosowanie ma być podobne (z dresem przesadziłem, pewnie powinien być luźniejszy w nogawce) to możesz się moim zdaniem pomylić tylko w następujących wypadkach: mierzyłeś spodnie z wysokim stanem na szelki, a kupiłeś na pasek, mierzyłeś białe a kupiłeś czarne i Twoje chude łydki (to tylko przykład :) ) zostały optycznie podkreślone, mierzone spodnie nosiłeś z półbutami a nowe chcesz nosić z trzewikami i cholewka zaczepia o nogawkę itp. itd. Do tego dochodzi wcześniej wspomniane kurczenie i rozciąganie. Jeżeli te czynniki nie mają miejsca, ja nie widzę możliwości jak dwie pary spodni o klasycznym kroju, identycznych wymiarach i podobnym wykorzystaniu, jedne z wełny a drugie z bawełny, mogą znacząco różnie leżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie będę na dwóch koncertach muzyki klasycznej w ramach festiwalu Wratislavia Cantans. Zazwyczaj do podobnych wydarzeń wkładam smoking, ale te odbędą się w kościołach. Gdzieś czytałem o jakiejś starej zasadzie, że niezależnie od wydarzenia, mężczyźnie nie przystoi smoking w murach kościoła. Prawda to? Zrezygnować i wkładać ciemnogranatowy garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek napisze, że nie noszę smokingu i nie słyszałem o takiej zasadzie. Mimo wszystko gdy sobie wyobraziłem sytuację, to wybrałbym garnitur. Nie wiem dlaczego, ale smoking kojarzy mi się z "wesołą" imprezą (wesele, sylwester, gala nagród) i odbieram go jako strój, jak to ująć, rzucający się w oczy, i przez rzadkość spotykania takiego ubrania być może ???"krzykliwy"???. To tylko moja opinia i mój gust. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie wcisnęli w sklepie to: http://sklep.gino-rossi.com/pasty-i-impregnaty,gino-rossi-renowator-do-zamszu-nubuku-i-tekstyliow-200-ml-203-k-29657-208722-p.html

 

Do czego to służy? Wstępny test wykazał, że nie jest to nano protector do zamszu/nubuku.

 

Jest to ginorossowy odpowiednik tego - http://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli poszukuję klasycznego dwurzędowego płaszcza typu Chesterfield w kolorze camel. Cena do 1000 euro, ale jak da się za połowę, to też chętnie. Tu gdzie mieszkam zimy są krótkie i lekkie, płaszcz będzie pewnie służył 5-10 dni w roku; chciałbym więc, żeby posłużył mi do emerytury ;)

 

Na jakie marki warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem ostatnio niebieską koszulę w drobny prążek (mankiet ścięty, kołnierzyk półwłoski) Mam jednak mały problem: nie zauważyłem że jest z krytą plisą. Do czego mogę taką koszulę zastosować? Czy będzie pasowąć do krawata, czy wyłącznie do muchy?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.