Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

A jak jest z kolorem? Bo z tym jest chyba chyba największy problem jak dla mnie. Po paru założeniach spodnie zaczynają się wycierać i tracą kolor, a wcale nie korzystam z ich intensywnie.

 

 

Dużo zależy z jakiego materiału wybierzesz. Nie ma reguły. 

 

A czy są warte 200PLN? Wystarczy spojrzeć na ceny przy wyprzedażach. Jednak biorąc pod uwagę ofertę sklepową i rozmiarówkę, ja jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pół roku jestem posiadaczem pary grensonów na początku buty pasowały idealnie ale po 2 spacerach jeden but złamał się bardzo ładnie a drugi ułożył się w fałdkę na języku i strasznie w bija się w górę stopy co mocno uciska poczas spacerów.

 

Czy da się "dołamać" but żeby się inaczej układał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam białą OCBD i całkiem fajna koszula. Nie mam porównania do CT czy levin'a ale porównując do ralph laurena jest dużo mniej mięsista ale bardziej przewiewna. Dla mnie idealna budżetowa koszula na lato.

 

ps. a to że piszą o braku zwrotów to ściema ;-) zwroty i wymiany są tylko trzeba maila napisać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z koszulami marki trashness? Na zdjęciach prezentują się ciekawie, tylko jak z jakością ? Zastanawiam się, czy nie zamówić jednej na próbę i najwyżej zdać relacje, jeśli byłbym pierwszy.

 

Przyjąłem od nich trzy zamówienia. Wzornictwo ok, ale np. spinki do mankietów (obie) rozpadły się w transporcie... po "sekcji" winne okazało się mocowanie ich za pomocą cienkiej warstwy kleju. To średnio świadczy o wyrobie. Mniej skomplikowane rzeczy cieszą się życiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam najbardziej uniwersalnego koloru brązowego na butów (broguesy) który będzie w miarę możliwości pasował zarówno do jeansów jak i zestawu koordynowanego. Jakieś próbki, zdjęcia?

 

Ja wybrałbym broguesy w kolorze ciemnego brązu (taki jak mleczna czekolada).

Buty powinny się po jakimś czasie naturalnie spatynować na czubkach (będą naturalnie przebijały się jaśniejsze nuty). Moim zdaniem takie naturalnie lekko spatynowane buty świetnie się nadają do dżinsów i sztruksów, ale także do innych spodni z grubych materiałów.

Do samych dżinsów szukałbym jednak butów jaśniejszych, w kolorze koniaku - taki kolor jest jednak mniej uniwersalny w zestawach koordynowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartazz, dziękuje za odpowiedź.

Raczej takie zakończenie nie będzie mnie interesowało, przynajmniej na razie :)

 

To akurat, wg mnie, najlepsze zakończenie spodni bez manszetów. Różnica w długości zbyt duża i - jeśli nogawka nie jest zbyt wąska - zapewnia idealne dla mnie dopasowanie długości - pozwala spodniom odpowiednio opadać prosto z tyłu i odpowiednio (wystarczajaco) łamać się z przodu. Jako zbyt wąskie rozumiem nogawki, które powinny kończyć się nad butem bo i tak go nie obejmą i będą się zwijały w harmonijkę nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie buty polecacie do chinosów bez kanta pomiędzy oxfordami,które są bardzo formalne, a mokasynami dla kierowców,które są typowo letnie i ze skarpetkami przy chłodnieszej pogodzie nie wygląda to najlepiej. Mam tu "dziurę" w garderobie, ale nie chodzi mi o buty typu oxford\ derby full brouges, tylko raczej coś bliżej mokasynów dla kierowców np. buty żeglarskie.

Czy są modele butów mniej formalnychl, ale nadal eleganckich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi zima i powoli zaczynam rozglądać się za nakryciem głowy w mroźne dni. Szukam czegoś co pasowałoby do płaszcza i garnituru. Obawiam się, że kapelusz nie wystarczy. Myślałem o http://milerszyje.pl/kaszkiet-z-harris-tweedu-2.html ale zdecydowanie nie służy mi kaszkiet i nie wyglądam w nim dobrze. Czy pozostaje mi stonowana wełniana czapka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monki lub penny loafers na skórzanej podeszwie.

monki i penny to jeszcze nie moja bajka :)

 

Albo w zasadzie dowolne (derby, oxfordy, loafersy, lotniki, monki) ale zamszowe.

kwestie zamszu muszę przemyśleć, ponieważ zamszaki mi się bardzo podobają, ale nie umiem o nieodpowiednio dbać. Może to jest kwestia słabego zamszu do tej pory.

 

Dzięki. Za pomysły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi zima i powoli zaczynam rozglądać się za nakryciem głowy w mroźne dni. Szukam czegoś co pasowałoby do płaszcza i garnituru. Obawiam się, że kapelusz nie wystarczy. Myślałem o http://milerszyje.pl/kaszkiet-z-harris-tweedu-2.html ale zdecydowanie nie służy mi kaszkiet i nie wyglądam w nim dobrze. Czy pozostaje mi stonowana wełniana czapka? 

 

Pozostaje czapka z kaszmiru albo wełny. Kiedyś był chyba pomysł wykonania ich gdzieś na zamówienie, ale chyba upadł. 

Zeszłej zimy szukałem alternatywy do zwykłej czapki, niestety, bez powodzenia. 

 

Kaszkiety Tomka są bardzo fajnie wykonane, ale trzeba mieć odpowiednią budowę głowy do nich (za bardzo poszerzają głowę i przyklapują), fajnie jakby wprowadził drugi, inny model usztywniony po bokach, by optycznie wydłużał twarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.