Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję poszetki, której wzór nawiązywałby do polskiego folkloru. Chodzi mi o takie bardzo kolorowe wzory. Jest szansa zakupu takiej poszetki czy pozostaje mi ręczne wykonanie?

Nigdzie takiej poszetki nie widziałem. Ale z tkaninami na poszetki nie powinno być problemu. Na przykład tutaj: www.kokofolk.pl są szale we wzory łowickie, z których można uszyć po kilka poszetek. Niestety są wykonane z poliestru  :-(

Np. taki:

bialy-szal-w-lowickie-kwiaty.jpg

albo taki:

 

szal-w-lowickie-kwiaty-fiolet.jpg

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Misza się 'w temacie' nie odzywa, więc ja podpowiem ;-)https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2369-k-pander-liszka-kurpiowska-poszetka-r%C4%99cznie-malowana/

 

Od siebie mogę dodać, że warto; niedawno sam zamawiałem u Pani Kasi szal damski i zarówno o współpracy jak i samym produkcie mogę mówić tylko w superlatywach.

...Za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymujesz produkt spersonalizowany, występujący tylko w jednym egzemplarzu.  

 

Ps. nie zauważyłem, że w międzyczasie Constantin już powiedział 'co trzeba' :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

gdzie w Warszawie kupię:

- białą koszulę z włoskim kołnierzykiem i krytymi guzikami (docelowo zamierzam założyć muchę)

- muchę w kolorach pasujących na ślub do granatowego garnituru (oczywiście wiązana)

 

Dodam, że kołnierzyk 39 i wzrost między 182-188

 

dzięki,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem w trakcie zamawiania paska do spodni u jednego z naszych forumowych rzemieślników. Pasek ma być skórzany, brązowy z przeszyciami w kolorze skóry, głównie do sztruksów i spodni z flaneli. Wybrałem szerokość 1,5 cala, czyli 38 mm i materiał, ale waham się między dwoma modelami klamer (sprzączek):

http://www.artisanle...-38mm-388-p.asp 

a odważniejszą półokrągłą (D-shaped): http://www.artisanleather.co.uk/brass-belt-buckle-rounded-shape-1-12-38mm-536-p.asp

Jak myślicie? D-shaped tylko do pasków parcianych i plecionek? Przy dość dużej szerokości paska (38 mm) nie będzie za wielka?

 

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie.

Chcę zamówić spodnie, podczas modyfikacji są tam 3 rodzaje wykończenia nogawki ,,hem finish''

-plain bottom (gładkie, bez mankietów )

-turn up/cuff ( spodnie z mankietami)

-cavalry ( tego w ogóle nie rozumiem )

 

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć różnice między tymi wykończeniami, bo nie wiem czy dobrze odróżniłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakich marek chinosy polecacie? Interesuje mnie cena 150-200 zł (cen regularnych) i w miarę dobra jakość - lepsza niż w sieciówkach.

I co istotne chodzi o fason slim. Nie mają to być ultra-rurki (typu Zara), ale wyszczuplone spodnie z nogawką 18-19 cm.

Jeśli chodzi o kupno spodni i późniejsze ich zwężanie to nie jestem póki co zadowolony z takich zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakich marek chinosy polecacie? Interesuje mnie cena 150-200 zł (cen regularnych) i w miarę dobra jakość - lepsza niż w sieciówkach.

I co istotne chodzi o fason slim. Nie mają to być ultra-rurki (typu Zara), ale wyszczuplone spodnie z nogawką 18-19 cm.

Jeśli chodzi o kupno spodni i późniejsze ich zwężanie to nie jestem póki co zadowolony z takich zabiegów.

Chinosy z CT jak dla mnie mają bardzo dobrą relację jakość/cena. Są w ofercie 2 za 70 gbp lub 2 za 80 gbp, więc jeżeli zamawiałbyś 2 sztuki, to wyjdzie mniej więcej w podanym przez Ciebie przedziale cenowym. Jeżeli nie ograniczałbyś się tylko do cen regularnych, to w przedziale 150-200 pln możesz dostać przecenione chinosy dockers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinosy z CT jak dla mnie mają bardzo dobrą relację jakość/cena. Są w ofercie 2 za 70 gbp lub 2 za 80 gbp, więc jeżeli zamawiałbyś 2 sztuki, to wyjdzie mniej więcej w podanym przez Ciebie przedziale cenowym. Jeżeli nie ograniczałbyś się tylko do cen regularnych, to w przedziale 150-200 pln możesz dostać przecenione chinosy dockers.

 

Potwierdzam, mam dwie pary chinosów z CT i są to moje najlepsze spodnie. Nie mówię jednak że nie da się znaleźć lepszych bo odniesienie mam tylko do polskich sieciówek. Ale ogromną ich zaletą jest niewiarygodnie dobrze trzymający się kant. (W opcji non-iron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak po praniu - kant dalej trzyma? Pytanie wbrew pozorom nie takie głupie - bo w przypadku ich koszul non-iron ponoć tak właśnie jest  ;)

 

A druga sprawa - jak wymiary podane na stronie mają się do rzeczywistej szerokości pasa? Tj. czy w twoim wypadku szerokość podana na stronie w calach opowiada dokładnie rzeczywistej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz w pracy,więc póki co miarką spodni nie zmierzę ;). Ale mogę napisac, że chinosy z innych firm noszę 30 w pasie i 30 z CT slim fit jest OK. 30 z classic fit są trochę szersze. Na pewno nie cały rozmiar, ale zauważalnie. W ogóle classic fit jest trochę "workowaty" i nie polecam, chyba że ktoś ma bardzo mocno rozbudowane uda (i to naprawdę bardzo, regularnie robię przysiady/martwe ciągi na całkiem sporych ciężarach i nie mam nóg jak patyczki, a mimo to classic fit są dla mnie za szerokie). Spodni non-iron nie kupowałem, tu się kolega tangoup musi wypowiedzieć, ale z tymi kantami po praniu, to albo przesada, albo tylko wybrane modele :) W moich koszulach non-iron z CT nie zauważyłem takiego zjawiska, natomiast są to jedyne koszule non-iron które mam i których naprawdę praktycznie nie trzeba prasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakich marek chinosy polecacie? Interesuje mnie cena 150-200 zł (cen regularnych) i w miarę dobra jakość - lepsza niż w sieciówkach.

I co istotne chodzi o fason slim. Nie mają to być ultra-rurki (typu Zara), ale wyszczuplone spodnie z nogawką 18-19 cm.

Jeśli chodzi o kupno spodni i późniejsze ich zwężanie to nie jestem póki co zadowolony z takich zabiegów.

 

Podejdź do Massimo Dutti - chinosy slim-fit mają w cenie 199zł. Mam kilka par spodni ich produkcji i sobie chwalę (niektóre maja ponad 3 lata i zachowują fason). W większości modeli masz takie drobne udogodnienia jak wewnętrzna kieszonka na drobne monety, czy szlufkę przy guziku do stabilizownia paska. W zależności od kolekcji produkują z różnych materiałów dostosowanych do pory roku (grubsze i bardziej przewiewne), o szerokiej gamie kolorystycznej nie wspominając. 

 

Zaletą jest to, że pomacasz i przymierzysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar to miałem do czynienia z Slim Fit i Extra Slim Fit. Różniły się jedynie szerokością nogawki.

Pas, szerokość w udach - takie same. Slim fit: 20cm w nogawce, extra slim fit: 18cm.

Przy czym nogawka 20cm, przy rozmiarze 30x30 była wyraźnie za duża i musiałem zwężać do 18.

 

Mam w pasie 80cm, i rozmiar 32" (który jest ponoć dla 81cm w pasie) jest wyraźnie za duży.

Rozmiar 32" (dla 76cm) pasuje OK. W udzie mam jednak 55cm i pasują na styk.

 

Kanty trzymają tak samo mocno po każdym praniu. Nie wieszam ich nawet zagiętych w kant tylko tak jak zwykłe chinosy. Po wyschnięciu są lekko pogniecione, ale po założenie zaraz się wszystko niweluje i zostaje sam kant.

 

Zdjęcia zaraz po wyschnięciu:

 

Tak spodnie wisiały:

rjyoTBX.jpg

I po obróceniu:

wiIka52.jpg

Edit:

Swoją drogą, rozmawiałem z obsługą CT na temat rozprasowania koszul noniron. Denerwuje mnie ten kant. Powiedziano mi, tak jak się domyślałem, że prasowanie zniszczy tkaninę i nie będzie więcej 'non-iron'. Nie wiem jak jest w praktyce, ale porządne strzepnięcie po praniu i powieszenie na wieszak, powoduje że nie ma zagnieceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do Massimo Dutti - chinosy slim-fit mają w cenie 199zł. Mam kilka par spodni ich produkcji i sobie chwalę (niektóre maja ponad 3 lata i zachowują fason). W większości modeli masz takie drobne udogodnienia jak wewnętrzna kieszonka na drobne monety, czy szlufkę przy guziku do stabilizownia paska. W zależności od kolekcji produkują z różnych materiałów dostosowanych do pory roku (grubsze i bardziej przewiewne), o szerokiej gamie kolorystycznej nie wspominając. 

 

Zaletą jest to, że pomacasz i przymierzysz. 

A jak jest z kolorem? Bo z tym jest chyba chyba największy problem jak dla mnie. Po paru założeniach spodnie zaczynają się wycierać i tracą kolor, a wcale nie korzystam z ich intensywnie.

 

 

Chinosy z CT jak dla mnie mają bardzo dobrą relację jakość/cena. Są w ofercie 2 za 70 gbp lub 2 za 80 gbp, więc jeżeli zamawiałbyś 2 sztuki, to wyjdzie mniej więcej w podanym przez Ciebie przedziale cenowym. Jeżeli nie ograniczałbyś się tylko do cen regularnych, to w przedziale 150-200 pln możesz dostać przecenione chinosy dockers.

A czy dockers nie są przypadkiem regular?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.