Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam słowa p. Verbova. Mam trzy pary butów Cheaney na różnych kopytach w tym samym rozmiarze 8, który noszę także w innych markach butów. Moim zdaniem są 'true to size'. Trzeba jednak pamiętać o tym, na co często zwraca uwagę m.in. p. mosze; im bardziej ekskluzywna marka tym bardziej smukłe kopyto, co najczęściej wiąże się z koniecznością wyboru buta w większym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Trzeba jednak pamiętać o tym, na co często zwraca uwagę m.in. p. mosze; im bardziej ekskluzywna marka tym bardziej smukłe kopyto, co najczęściej wiąże się z koniecznością wyboru buta w większym rozmiarze.

 

Odważnie :!:

 

Jeśli smukłość oznacza stosunek szerokości buta do jego długości to kandydatów na najbardziej ekskluzywne obuwie powinniśmy szukać poza UK Może tu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o pewien cykl w kupowaniu butów, który zapewne - nomen omen - przeszło (czy też jest w trakcie przechodzenia) wielu z nas; od koszmarków, poprzez np. Cheaney po Johna Lobba, Edwarda Greena czy Gaziano & Girling. Zakładam, choć własnych doświadczeń z trzema ostatnimi markami niestety nie mam, że kiedyś chcąc je zakupić konieczny będzie wybór buta o pół numeru większego. Oczywiście żaden ze mnie ekspert i nikogo w błąd nie chciałem wprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Czy do szarych spodni od zestawu koordynowanego można dopasować tylko marynarkę od garnituru czy można również jakaś bardziej casualową (oczywiście granatową)? I co z krawatem, czy jest niezbędny? Jeśli tak to czy może to być knit, czy w grę wchodzi tylko połyskujący jedwab? Zapewne już nie będzie to wtedy zestaw koordynowany, bo rozumiem, że z definicji zawiera on marynarkę od garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wyrocznią, może któryś z bardziej doświadczonych kolegów się wypowie, ale wydaje mi się, że spodnie od garnituru plus marynarka od innego garnituru to nie jest (klasyczny) zestaw koordynowany i ma wysoki potencjał bycia koszmarkiem. Pewnie wiele zależy od tego z jakiej wełny (gładka albo włochata) są te garniturowe sierotki. Wydaje mi się, że w zestawie koordynowanym każdy element powinien być mniej formalny niż w zestawie wizytowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym są garnitury i są garnitury. Sportowy garnitur z materiału innego niż 100% wełna, taki np. bez konstrukcji i z nakładanymi kieszeniami bocznymi i brustaszą, spokojnie takie rozkompletowanie udźwignie ;)

 

Przykład: http://i896.photobucket.com/albums/ac167/filippofiora/album2/album%203/IMG_1014.jpg

 

To jest marynarka garnituru Tombolini z linii Zero Gravity, kolor szary - totalnie bez konstrukcji, z nakładanymi kieszeniami. Dobrze wygląda zarówno w zestawie z białymi chinosami jak i garniturowymi spodniami do kompletu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich chukka nie podzelowałem i nie zamierzam. Zimą i bardzo deszczową jesienią nie zamierzam w nich chodzić. Podeszwa jest dobrej jakości i ściera się powoli, a nawet przy gorszych warunkach atmosferycznych wystarczy tłuszcz do skór, żeby ją zaimpregnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

 

Taka dość formalna uroczystość jak pogrzeb... 

Zestaw podstawowy to czarny garnitur, czarne oxfordy, biała koszula i gładki krawat... i teraz pytanie jakie odstepstwa są akceptowalne ? Czy ciemny krawat typu ciemny granat lub brąz przejdzie ?

 

inne:

 

krawaty typu śledź, buty inne niż czarne, garnitur ciemny granat w prążki,koszula inna niż biała, poszetki czy brak poszetki... okulary przeciwsłoneczne ect...

 

Mam wszystko klasyczne oprócz garnituru czarnego bo zawsze myślałem że jest on mało uniwersalny  :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszetka - tu, z tego co pamiętam, zdania są podzielone. Nie wypowiedziało się wiele osób, kiedy ten temat tu padł - są tacy, co twierdzą że biały tv fold to naturalny dodatek do marynarki, ale są i też tacy, którzy uważają, że sytuacja wymaga umiaru przy "strojeniu się".

 

Okulary - jeżeli pogrzeb jest w słońcu, nie widzę przeciwwskazań. Do tego wiele osób przy tak przykrej okazji woli ukryć oczy i jest to chyba naturalne. Zdjąłbym je jednak w momencie składania kondolencji. Jeżeli jesteś osobą przyjmującą kondolencje, to cóż - możesz zdjąć, ale chyba nikt przez sekundę nie pomyśli, że robisz coś złego nie zdejmując ich, jeśli doda Ci to komfortu. Osoba przyjmująca kondolencje jest uprzywilejowana pod tym względem.

 

Garnitur raczej nie musi być czarny - ja bym specjalnie na tę okazję nie kupował. Ciemny garnitur, z ciemnym, jednolitym krawatem w zupełności wystarczy. Tylko koszulę zostawiłbym jednak białą. Śledzia to ja bym w ogóle na żadną okazję nie ubierał, niezależnie czy to pogrzeb czy nie ;)

 

Ogólnie to mam wrażenie, że generalna zasada brzmi: ubierz się formalnie, elegancko i w ciemnej tonacji. Unikaj jasnych barw i wszystko powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie mam czarnego garnituru i nie zamierzam takowego kupować. Ciemny granatowy/grafitowy garnitur + biała koszula + ciemny, stonowany krawat, czarne buty (ewentualnie ciemny brąz). Poszetkę ja osobiście bym na taką okazję jednak odpuścił, ale wynika to raczej z tego, że w moich okolicach jeszcze się nie spopularyzowały i odstawałbym wyraźnie od otoczenia (a na pogrzebie to w moim odczuciu nie uchodzi). A śledzie wyrzuć/sprzedaj na Allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.