Bartek Posted February 19, 2011 Report Posted February 19, 2011 To niestety nie jest "rys drapieżności". Domyślam się, że torba niesie ze sobą ogromny, pozytywny ładunek emocjonalny, ale obiektywnie patrząc wygląda po prostu fatalnie. Warto ją zatem poddać gruntownemu czyszczeniu, wymianie pasków i innych mocno zużytych elementów, poddać ją konserwacji i dać jej drugie życie. A pasek - zostaw go na aktywności typu paintball itp. Pasek kojarzy mi się z młodymi latami, kiedy to 'chłopaczki' z mojego osiedla wybierając się na sąsiednie, nosili taki pasek bez wciągania w szlufki - był łatwiej dostępny i służył jako biała broń, kiedy nie dało się już uciec:) Quote
Krakus ;) Posted February 19, 2011 Report Posted February 19, 2011 co do paska to boli mnie ta opinia - trudno, pozdrawiam A Możesz też kupić dokładnie taki sam pas ale nowy, za grosze. Wtedy może być intersujący w niektórych zestawieniach. A tak jest trochę jak brudne buty Quote
Arkadyjczyk Posted February 19, 2011 Report Posted February 19, 2011 Z pokorą przyjmuję uwagi i dziękuję za nie Quote
4inHand Posted February 19, 2011 Report Posted February 19, 2011 Zobaczywszy te dodatki musze zgodzić się z opinią Immune, że nie są garniturowe. Nie oznacza to, że nie da się z nich już korzystać. Moim zdaniem i torbe i pasek można z powodzeniem wkomponować w nieco mniej formalną stylizację. Quote
dkeaton Posted February 21, 2011 Report Posted February 21, 2011 które bronią mnie przed posądzeniem o metroseksualizm czy nie daj Boże co jeszcze gorszego. Co "gorszego" ? Quote
eye_lip Posted February 21, 2011 Report Posted February 21, 2011 Co może być o wiele gorsze...? Np. Poliesteryzm. Przykładem są osobnicy gatunku tzw. "Poliestrowi Gracze" "Zespół cech charakteru składający się na fascynację kiepskiej jakości odzieżą, oraz brakiem stylu: wykonane z najwyższej jakości plastikowych włókien garnitury, często z połyskiem, za długie rękawy marynarki, podwójne załamania spodni na brudnych butach. Mokasyny w kolorze białym wykonane z materiałów skóropodobnych, oraz mokasyny zawijane na tzw. rumcajsa, często łączone z podartymi końcówkami dżinsów marki Cross oraz Big Star. Koszule z wieloma aplikacjami, oraz haftowanym smokiem na plecach + grube łańcuchy ze srebra na szyi oraz nadgarstku> W warunkach zimowo jesiennych, kórtka skórzana z napisem "Condor Athletic", oraz kożuchy łączone z wielu pozornie niepasujących do siebie kawałków. Na głowie usztywniające śluzowe dodatki, chętnie wygolone boki głowy, czego efektem jest wygląd plemienny nawiązujący do pierwotnych mieszkańców ameryki północnej, dodatkowo wzmocniony poprzez zmianę koloru skóry za pomocą lamp solariowych (...) W ręku często hamburger ze stacji PKP, lub podwójny kebab na gruby z czerwoną kapustą, wyjadany widelcem z polipropylenu." Przepraszam za offtop. Quote
Łukasz_ Posted February 21, 2011 Report Posted February 21, 2011 Immune ujął wszystko w swoim poście. Obie rzeczy są mocno zniszczone - moim zdaniem nawet pod casual nie podejdą. Przy czym wydaje mi się, że można je jeszcze uratować przez nałożenie kremu z barwnikiem lub nawet przefarbowanie (zobacz ten wspomniany post V-mana oraz stronę Saphira). PS. Ewentualnie wypnij klamrę paska i zamów pod nią nowy. Pozdrawiam, Łukasz Quote
adamus Posted February 21, 2011 Report Posted February 21, 2011 Co może być o wiele gorsze...? Np. Poliesteryzm. Przykładem są osobnicy gatunku tzw. "Poliestrowi Gracze" "Zespół cech charakteru składający się na fascynację kiepskiej jakości odzieżą, oraz brakiem stylu: wykonane z najwyższej jakości plastikowych włókien garnitury, często z połyskiem, za długie rękawy marynarki, podwójne załamania spodni na brudnych butach. Mokasyny w kolorze białym wykonane z materiałów skóropodobnych, oraz mokasyny zawijane na tzw. rumcajsa, często łączone z podartymi końcówkami dżinsów marki Cross oraz Big Star. Koszule z wieloma aplikacjami, oraz haftowanym smokiem na plecach + grube łańcuchy ze srebra na szyi oraz nadgarstku> W warunkach zimowo jesiennych, kórtka skórzana z napisem "Condor Athletic", oraz kożuchy łączone z wielu pozornie niepasujących do siebie kawałków. Na głowie usztywniające śluzowe dodatki, chętnie wygolone boki głowy, czego efektem jest wygląd plemienny nawiązujący do pierwotnych mieszkańców ameryki północnej, dodatkowo wzmocniony poprzez zmianę koloru skóry za pomocą lamp solariowych (...) W ręku często hamburger ze stacji PKP, lub podwójny kebab na gruby z czerwoną kapustą, wyjadany widelcem z polipropylenu." Przepraszam za offtop. Hehehe, mistrzostwo . Co do tematu to jak Immune już pisał - klamra na Ciebie stanowczo za duża, rzuca się w oczy i wysuwa na pierwszy plan ten nieszczęsny pasek. Quote
Arkadyjczyk Posted February 21, 2011 Report Posted February 21, 2011 Nabyłem drogą kupna cały szereg związków chemicznych i zaczynam konserwację moich zabytków , dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Quote
Guest jarek_ Posted March 28, 2011 Report Posted March 28, 2011 No dobra, mam zdjęcia 2 marynarek, które mi się podobały. Zdjęcia z kom, robione w sklepach. Pierwsza - mam wrażenie, że ma za krótkie rękawy albo tak na styk. Do tego chyba nie zakrywa tyłka, ale zdaje się leżeć dobrze w ramionach. Druga, trochę dłuższy, ale i mniej taliowana i w ramionch szersza: Przepraszam, że zaśmiecam wam temat i z góry dziękuję za pomoc. Quote
Ę-żine Posted March 28, 2011 Report Posted March 28, 2011 Druga, zdecydowanie. Przesuniesz guziki z 1cm, żeby była weższa w talii i będzie imo dobrze. Pozdrawiam. Quote
Łukasz_ Posted March 28, 2011 Report Posted March 28, 2011 Bogowie! Czy my jesteśmy gorącą linią zakupową? Trochę szacunku dla nas! Quote
pirat Posted March 28, 2011 Report Posted March 28, 2011 No dobra, mam zdjęcia 2 marynarek, które mi się podobały. Zdjęcia z kom, robione w sklepach.Chyba Pan przesadził. Nikt nie podejmie za Pana decyzji. Co więcej żaden z nas nie pracuje jako personal shopping assistant. Na swoim blogu Macaroni zamieścił wpis "Jak powinien leżeć garnitur". Nie ma tam co prawda o rękawach ale jest dużo cennych informacji. Dla ułatwienia link: http://macaronitomato.blogspot.com/2010 ... nitur.html Quote
Guest gccg Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 Ja wzialbym granatowa na Twoim miejscu Quote
macaroni Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 Ja tez. Lepsze proporcje na moje oko. No i to granat- must have. Quote
Guest gccg Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 Poza tym masz jeszcze w miare jasna karnacje, dlatego szarosci nie wygladaja na Tobie najlepiej. Biel ... albo cos ciemniejszego. Quote
Guest Nereusz Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 Poza tym masz jeszcze w miare jasna karnacje, dlatego szarosci nie wygladaja na Tobie najlepiej. Biel ... albo cos ciemniejszego. Szczerze mówiąc dziwne porady kolorystyczne. Jeżeli chodzi chodzi o kolory to nie ma takiego koloru, który by nie pasował, jedynie pomarańcz jako jedyny kolor z natury ciepły nie będzie pasować osobom o zimnym typie urody. Natomiast odnośnie reszty to kluczem jest odcień koloru, jego intensywność, tutaj jest fajny link: http://www.wizancjum.pl/index.php?optio ... &Itemid=56 . Natomiast czysta, niezłamana biel pasuje właśnie do osób o zdecydowanej urodzie, kontrastowej, a nie delikatnej Oczywiście nie wyklucza to faktu, że jedne kolory będą pasować lepiej, a drugie gorzej, ale to dopiero się tak naprawdę okazuje, gdy się w nie ubierzemy Quote
p_b Posted March 29, 2011 Report Posted March 29, 2011 Czy nie uważacie, że w obu marynarkach coś bardzo dziwnego dzieje się z kulą rękawa? Quote
Przemko Posted April 11, 2011 Report Posted April 11, 2011 Do czarnych spodni, białej/szarej koszuli i czarnej/fioletowej(?) marynarki pasują oksfordy? Jeśli tak to jakie (kolor ,wykonanie). Chodzi o to żeby nie wyglądać groteskowo. Jakie nasze firmy do tego zakupu polecacie? Osobiście założyłbym buty z otwartą przyszwą i dziurkowaną/zdobioną cholewką. Zestaw jest bowiem bardziej sportowy, aniżeli formalny. Oczywiście buty w kolorze czarnym. Z doborem tego typu butów u polskich producentów będzie również łatwiej niż przy poszukiwaniu oxfordów. Quote
Przemko Posted April 11, 2011 Report Posted April 11, 2011 "Osobiście założyłbym buty z otwartą przyszwą i dziurkowaną/zdobioną cholewką. Zestaw jest bowiem bardziej sportowy, aniżeli formalny. Oczywiście buty w kolorze czarnym. Z doborem tego typu butów u polskich producentów będzie również łatwiej niż przy poszukiwaniu oxfordów." A czy nie pasują do tego stroju ( fakt jest to bardziej strój na co dzień niż formalny) takie klasyczne oksfordy? Np czarno-białe? Quote
+Immune+ Posted April 11, 2011 Report Posted April 11, 2011 W kontekście tematu "Krótkie pytania, krótkie odpowiedzi" nie widzę sensu w zagłębianie się w indywidualne gusta. Pytałeś czy można założyć, odpowiadam - tak. Dwukolorowych correspondent shoes z tym zestawem bym nie łączył jeżeli chcesz uniknąć groteski. Pytania typu "Jak uważacie" lub "Jakie jest Wasze zdanie" będą usuwane z wątku. Jeżeli chcecie rzeczowo i szczegółowo podyskutować na dany temat, wówczas warto już założyć osobny wątek. Quote
Petrikauer Posted April 11, 2011 Report Posted April 11, 2011 Mam jeden garnitur - ciemnografitowy. Tak, wiem - ciemny garnitur jest mało uniwersalny, niekorzystnie wyglądają w nim osoby o jasnej karnacji (np. ja), źle wygląda w dzień... Niestety, kupiłem go gdy nie interesowałem się klasyczną męską elegancją a nowy garnitur pozostaje w fazie dalekich planów. Jak wszyscy wiemy, do ciemnego garnituru ciężko dobrać kolorystycznie inne elementy garderoby. Stąd moje pytanie: jakie kolory koszul Waszym zdaniem będą pasować do takiego garnituru (inne niż biały)? O ile w ogóle są takie kolory... Quote
tomek Posted April 12, 2011 Report Posted April 12, 2011 Mam jeden garnitur - ciemnografitowy. Tak, wiem - ciemny garnitur jest mało uniwersalny, niekorzystnie wyglądają w nim osoby o jasnej karnacji (np. ja), źle wygląda w dzień... Niestety, kupiłem go gdy nie interesowałem się klasyczną męską elegancją a nowy garnitur pozostaje w fazie dalekich planów. Jak wszyscy wiemy, do ciemnego garnituru ciężko dobrać kolorystycznie inne elementy garderoby. Stąd moje pytanie: jakie kolory koszul Waszym zdaniem będą pasować do takiego garnituru (inne niż biały)? O ile w ogóle są takie kolory... Do ciemnografitowego pasuje właściwie każdy kolor, ja bym poprzestał na niebieskim i błękicie. Jeśli materiał garnituru gładki, to pewnie najciekawiej wyjdą koszule we wzory - kratki, paski. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.