Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gccg

Dlugosc rekawa marynarki na zdjeciu po lewej stronie jest OK. Nie powinienes skracac tych rekawow, gdyz bedziesz mial marynarke z "krotkimi rekawami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gccg, dzięki.

@andershep, przyznam się, że nie zauważyłem od razu tego przechylenia po prostu. Dopiero na komputerze. Następne zdjęcia na pewno będą robione aparatem i będą to zdjęcia całej sylwetki. Teraz pomyślałem, że skoro chodzi o samą marynarkę to nie ma sensu robić tego typu zdjęcia. Nauczka na przyszłość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten temat może być odpowiednim miejscem do szukania odpowiedzi na moje pytanie.

Jeśli jest inaczej proszę o taką informację i przeniesienie.

xkoziol, zachęcam do odpowiedzi. Na razie ograniczyłeś się do komentowania.

Najlepszy będzie zielony albo czerwony w grochy - stworzy świetny kontrast z garniturem i wprowadzi wesoły klimat. Pamiętaj też o materiale - na wesele musi to być 100% polyester. Na taką okazję nie zakładaj przypadkiem jedwabnego - nie wypada poza tym łatwo się gniecie i widać na nim plamy.
Kolega Nereusz, zakładając niniejszy wątek, przywołał podobny na Styleforum. Podczytuję to forum od jakiegoś czasu i nie zauważyłem na nim zjadliwych odpowiedzi, nawet na pytania pozostające na poziomie niższym niż większość doświadczonych użytkowników. Nowy kolega pawel88 być może niepotrzebnie skrytykował kolegę xkoziol, ale też z drugiej strony nie zapytał, czy laczki Kubota przypasują mu do nowego dresu, dlatego chyba nie należało go ciąć równo z trawą. Wesele weselu nierówne, a stereotypy do niczego nie prowadzą. Moje 0,03PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Nereusz, zakładając niniejszy wątek, przywołał podobny na Styleforum. Podczytuję to forum od jakiegoś czasu i nie zauważyłem na nim zjadliwych odpowiedzi, nawet na pytania pozostające na poziomie niższym niż większość doświadczonych użytkowników. Nowy kolega pawel88 być może niepotrzebnie skrytykował kolegę xkoziol, ale też z drugiej strony nie zapytał, czy laczki Kubota przypasują mu do nowego dresu, dlatego chyba nie należało go ciąć równo z trawą. Wesele weselu nierówne, a stereotypy do niczego nie prowadzą. Moje 0,03PLN.

Nie w tym rzecz. Kolega potraktował nasze forum jak bezpłatną poradnię!

Od pewnego czasu zresztą to nagminne - rejestracja i za minutę zarzucanie pytaniami albo podpisywanie się pod grupowe zakupy.

To fakt, ale przecież można wprowadzić limit postów uprawniający do dopisania się do grupowych zakupów (to chyba do wątku "Pytania do administratora") a na notoryczne pytania nowicjuszy po prostu nie odpowiadać, jeżeli misją Forum nie jest szeroko pojęta edukacja. Nic dziwnego, że nowi zadają pytania - nowy z definicji nie wie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie zielony albo czerwony w grochy - stworzy świetny kontrast z garniturem i wprowadzi wesoły klimat. Pamiętaj też o materiale - na wesele musi to być 100% polyester. Na taką okazję nie zakładaj przypadkiem jedwabnego - nie wypada poza tym łatwo się gniecie i widać na nim plamy.

Na wesele do szarego garnituru, zielony albo czerwony krawat? Chyba żart.

Krawat polyestrowi daje efekt fajnego połysku, co jest bardzo modnym rozwiązaniem, zalecałbym jednak kolor złoty albo żółty, ważne aby rzucał się w oczy. Tym sposobem można wpaść w oko potencjalnej partnerce [no chyba, że to własny ślub, wtedy lepiej nie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale przecież można wprowadzić limit postów uprawniający do dopisania się do grupowych zakupów (to chyba do wątku "Pytania do administratora") a na notoryczne pytania nowicjuszy po prostu nie odpowiadać, jeżeli misją Forum nie jest szeroko pojęta edukacja. Nic dziwnego, że nowi zadają pytania - nowy z definicji nie wie:-)

Nie daj boże - kolega sobie wyobrazi co się stanie kiedy kilkanaście osób będzie chciało spełnić waunek limitu w krótkim czasie.

Zresztą znana jest data rejestracji i w takim wypadku można założyć waunek rejestracji poprzedzającej ogłoszenie o zamówieniu. Zresztą zazwyczaj większa liczba chętnych oznacza niższą cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Jako, że coraz więcej niepotrzebnych dyskusji rodzi wrzucanie zdjęć z prośbą o poradę dotyczącą tego co na siebie włożyć, to zważywszy na to, że całkiem dobrze wychodzi mi zakładanie nowych tematów postanowiłem założyć następny :lol: (tym bardziej, że padały już takie pomysły).

Proponuję w tym miejscu zamieszczać wszelkie pytanie odnośnie tego w co się ubrać, co wybrać (vide zdjęcia z przymierzalni ;) ), czy też pytania, czy to co mamy na siebie włożyć w ogóle do siebie jakoś tam pasuje. ;) Dzięki temu odciążymy temat "Co mam dziś na sobie", co poprawi jego przejrzystość...

Proponuję jeszcze, aby w tym temacie udzielali się jedynie ci co mają na to ochotę, co mam nadzieję ograniczy złośliwości do minimum. ;)

PS: Oczywiście jeżeli niepotrzebnie się produkowałem to temat do skasowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel88

Kolega Nereusz, zakładając niniejszy wątek, przywołał podobny na Styleforum. Podczytuję to forum od jakiegoś czasu i nie zauważyłem na nim zjadliwych odpowiedzi, nawet na pytania pozostające na poziomie niższym niż większość doświadczonych użytkowników. Nowy kolega pawel88 być może niepotrzebnie skrytykował kolegę xkoziol, ale też z drugiej strony nie zapytał, czy laczki Kubota przypasują mu do nowego dresu, dlatego chyba nie należało go ciąć równo z trawą. Wesele weselu nierówne, a stereotypy do niczego nie prowadzą. Moje 0,03PLN.

Nie w tym rzecz. Kolega potraktował nasze forum jak bezpłatną poradnię!

Od pewnego czasu zresztą to nagminne - rejestracja i za minutę zarzucanie pytaniami albo podpisywanie się pod grupowe zakupy.

To fakt, ale przecież można wprowadzić limit postów uprawniający do dopisania się do grupowych zakupów (to chyba do wątku "Pytania do administratora") a na notoryczne pytania nowicjuszy po prostu nie odpowiadać, jeżeli misją Forum nie jest szeroko pojęta edukacja. Nic dziwnego, że nowi zadają pytania - nowy z definicji nie wie:-)

lubo69, dziękuję za odpowiedź.

Temat wydał mi się odpowiedni do zadania pytania dlatego je tu umieściłem.

Napisałem na Waszym forum, bo nie chciałem radzić się pseudo-znawców na kafeterii czy forum gazety.

Jednak jeśli z taką zjadliwością i ironią wita się nieświadome błędów osoby to ciężko by podnosiła się świadomość ludzi odnośnie eleganckiego ubioru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydał mi się odpowiedni do zadania pytania dlatego je tu umieściłem.

Napisałem na Waszym forum, bo nie chciałem radzić się pseudo-znawców na kafeterii czy forum gazety.

Jednak jeśli z taką zjadliwością i ironią wita się nieświadome błędów osoby to ciężko by podnosiła się świadomość ludzi odnośnie eleganckiego ubioru.

Pozdrawiam

Zamiast pytac, moglbys troche poszukac, przejrzec kilka stron. Pisał o tym i macaroni na blogu i był watek na forum i sa setki stron ze zdjeciami z takimi poradami jak dobrac kolor krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję rady przy doborze krawatu.

Wybrałem już garnitur z dość charakterystycznego materiału i chciałbym dopasować właśnie krawat.

Garnitur (w drobne gwiazdki) z dalszej perspektywy wydaje na szary .

(...)Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Wybrany przez Ciebie garnitur raczej nie jest odpowiedni na wesele.

Uważam, że najlepiej zacząć od przeczytania wpisu z blogu macaroniego:

http://macaronitomato.blogspot.com/2011/03/slub.html

który opisuje podstawy stroju ślubnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję rady przy doborze krawatu.

Wybrałem już garnitur z dość charakterystycznego materiału i chciałbym dopasować właśnie krawat.

Garnitur (w drobne gwiazdki) z dalszej perspektywy wydaje na szary .

(...)Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Wybrany przez Ciebie garnitur raczej nie jest odpowiedni na wesele.

Uważam, że najlepiej zacząć od przeczytania wpisu z blogu macaroniego:

http://macaronitomato.blogspot.com/2011/03/slub.html

który opisuje podstawy stroju ślubnego.

Nie wiem czy kolege nadal interesuje dobór krawata, bo skasował juz swoje zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba zbyt szybko przystępujemy do rugania nowych uczestników. Jeśli czyjeś pytanie nas denerwuje zawsze można je zignorować. Każdy nowy forumowicz może z czasem okazać się bezcennym nabytkiem. Nawet jeśli z początku błądzi.

Wydaje mi się, że jednym z celów tego forum jest edukacja, a zrażanie nowych uczestników odbije się na nas negatywnie. Podejrzewam, że wiele osób rejestruje się na forum tylko po to, żeby pozyskać konkretne informacje. Od tego jak zostaną przez nas przyjęci zależy czy zostaną na dłużej.

Są też tacy, którzy śledzą forum anonimowo i być może zarejestrują się w przyszłości. Sam czytam wpisy na styleforum od kilku lat, a nie jestem tam zarejestrowany. Co by było gdybym nagle do nich się zaczął odzywać jak do znajomych? Czy by mnie potraktowano jak intruza? Nie spotkałem się tam z takim traktowaniem nowych uczestników.

Powiniśmy starać się być bardziej przystępni, aby ideą elegancji dosięgnąć jak najwięcej osób :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wydaje mi się, że pomysł wart uwagi. Z drugiej, czy to znaczy, że w CMDNS nie będzie można np. komentować długości rękawów, etc? Bo tamten temat będzie tylko do pokazywania a ten do porad? Trzeba by bardzo jasno określić czym te dwa tematy miałyby się różnić. Poza tym zauważ proszę, że w CMDNS wcale nie pojawia się aż tyle zdjęć. Więcej jest właśnie dyskusji o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wydaje mi się, że pomysł wart uwagi. Z drugiej, czy to znaczy, że w CMDNS nie będzie można np. komentować długości rękawów, etc? Bo tamten temat będzie tylko do pokazywania a ten do porad? Trzeba by bardzo jasno określić czym te dwa tematy miałyby się różnić. Poza tym zauważ proszę, że w CMDNS wcale nie pojawia się aż tyle zdjęć. Więcej jest właśnie dyskusji o nich.

Wole zdjecia niz dyskusje. Jesli widziałes jak wyglada ten watek na style forum, to niewiele jest debat nad długościa rekawa i analizy koloru obuwia w odniesieniu do spodni oraz gdybania czy kolory sa przekłamane.

CMDNS powinien byc watkiem gdzie wrzucasz swoje zdjecie, bo masz na to ochote. Jesli oczekujesz porad odnosnie koloru krawata, długości rekawa itp. to ten watek bedzie lepszy.

Jak dla mnie w CMDNS jest teraz za duzo krytykowania, a przeciez w tytule watku nikt nie prosi o ocene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Chodzi mi po prostu o wątek, gdzie każdy bez skrępowana będzie mógł zapytać, czy np. dany krawat będzie pasować, albo jaki kolor skarpetek dobrać do spodni. Zdaje sobie sprawę, że poziom niektórych postów może nie być najwyższy, gdyż początkujący użytkownicy mogą pytać o jakieś banały, ale tak jak zaznaczyłem w pierwszym poście, jeżeli kogoś taka forma pomocy innym drażni, to niech omija ten wątek i tyle.

Jak ktoś już zauważył, na naszym forum nie ma lekko i się krytykuje kreacje wszystkich po kolei, często w niewybredny sposób. ;) i pewnie sporo osób, które mogłyby w dłuższej perspektywie wnieść dużo na forum, to się tym zraża. Przecież każdy od czegoś zaczyna, a wydaje mi się, że skoro tak wiele osób tutaj ubolewa na stanem męskiego ubioru w Polsce, to powinno im wręcz sprawiać przyjemność edukowanie braci uboższych w wiedzę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że pytanie pasuje do wątku. Na tej stronie znalazłem taki wpis "Irena Kamińska-Radomska pisząc o dostosowaniu ubioru do typu urody i osobowości zwraca uwagę na to, że mężczyźni posiadający ciemną cerę i ciemne włosy wyglądają najlepiej w garniturach ciemnych (granat, czerń) z kontrastowymi białymi koszulami,". Na tym forum poznałem punkt widzenia, sugerujący że powinienem zakładać kontrastowe zestawy kolorów ze względu na jasną cerę i ciemne włosy. A więc jasna cera(różowawa) i ciemne(ciemny kasztan) włosy to w miarę jednolite kolory czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole zdjecia niz dyskusje. Jesli widziałes jak wyglada ten watek na style forum, to niewiele jest debat nad długościa rekawa i analizy koloru obuwia w odniesieniu do spodni oraz gdybania czy kolory sa przekłamane.

CMDNS powinien byc watkiem gdzie wrzucasz swoje zdjecie, bo masz na to ochote. Jesli oczekujesz porad odnosnie koloru krawata, długości rekawa itp. to ten watek bedzie lepszy.

Jak dla mnie w CMDNS jest teraz za duzo krytykowania, a przeciez w tytule watku nikt nie prosi o ocene.

W takim wypadku faktycznie ma to sens. Ale jest jeden warunek - muszą na to pójść nasi admini i modzi i cała reszta użytkowników. Ja osobiście jestem jak najbardziej za taką zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.