Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przyznasz, że surdut jest rzadziej używany, poza tym mniej pasuje na wyścigi. :D Poza tym, pisałem na FS, że preferuję żakiet na śluby, bo wygląda "lżej". :)

Pozdrawiam, Dr

No i właśnie to mnie dziwi. Za mało elegancki na wyścigi więc do takiego chodzenia na co dzień moim zdaniem był by idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ja planuję bardziej na co dzień w surducie, wieczorami w żakiecie/smokingu. Chociaż zastanawiam się czy żakiet na wieczór to odpowiedni ubiór. Frak co wieczór to zbytnia ekstrawagancja jak dla mnie, ale na ważniejsze okazje czemu by nie.

Ogólnie mam zamiar prowadzić dworskie życie na wsi, więc jak to tam będzie dokładnie wyglądało to jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żakiet nie powinien być noszony po 18, ale zawsze znajdzie się jakiś precedens historyczny: w Ameryce w epoce wiktoriańskiej po zmroku stroje dzienne były stosowane jako stroje nieformalne (należy pamiętać, że wówczas standardem stroju wieczorowego był właśnie frak). Mnie jednak na tą chwilę wystarczają garnitury i strollery w dzień i smokingi wieczorem. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do smokingu dwurzędowego można nosić kamizelkę, a także pas (tego drugiego raczej nie było by widać, ale w pewnym okresie było to polecane przez etykieto-twórców).

2. Smokingi dwurzędowe powstały dopiero w latach 20., a kolega Przemko chyba celuje w epokę edwardiańską. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Smokingi dwurzędowe powstały dopiero w latach 20., a kolega Przemko chyba celuje w epokę edwardiańską. ;)

Pozdrawiam, Dr

Dokładnie :D

Kibicujemy w takim razie i czekamy z niecierpliwością na zdjęcia w cmdns :) Gdzie jak gdzie, ale u nas spotkasz się z pełną aprobatą nawet dla surduta, laseczki, binokla, getrów i cylindra, jeśli kompozycja będzie przyjazna dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Jeżeli tylko uznam, że dana kompozycja jest wystarczająco dobra aby pokazać ją na światło dzienne na pewno się tu ukaże. :)

Dział nazywa sie: "Co mam dzis na sobie", a nie "Moja najlepsza stylizacja", ani "Zwykle sie tak nie ubieram, ale dzisiaj wygladam fajnie".

Zdjecia ze style forum w analogicznym dziale sa fajne dlatego, ze niektórzy robia je codziennie idac do pracy lub w niej bedac - kuleja czesto jakosciowo, ale pokazuja jak nosisz sie na codzien, a nie to ze masz odwage ubrac poszetke przed lustrem. (To nie jest przytyk do Ciebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Jeżeli tylko uznam, że dana kompozycja jest wystarczająco dobra aby pokazać ją na światło dzienne na pewno się tu ukaże. :)

Dział nazywa sie: "Co mam dzis na sobie", a nie "Moja najlepsza stylizacja", ani "Zwykle sie tak nie ubieram, ale dzisiaj wygladam fajnie".

Zdjecia ze style forum w analogicznym dziale sa fajne dlatego, ze niektórzy robia je codziennie idac do pracy lub w niej bedac - kuleja czesto jakosciowo, ale pokazuja jak nosisz sie na codzien, a nie to ze masz odwage ubrac poszetke przed lustrem. (To nie jest przytyk do Ciebie)

Tu faktycznie przyznaję tobie rację. Ale chodziło mi o to, że zazwyczaj ubieram się jednostajnie. 80% moich spodni i marynarek jest czarna a koszule mam tylko szare lub białe. Nie jestem u siebie tylko teraz u rodziców przez co nie posiadam większości swoich ubrań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Smokingi dwurzędowe powstały dopiero w latach 20., a kolega Przemko chyba celuje w epokę edwardiańską. ;)

Pozdrawiam, Dr

Dokładnie :D

Kibicujemy w takim razie i czekamy z niecierpliwością na zdjęcia w cmdns :) Gdzie jak gdzie, ale u nas spotkasz się z pełną aprobatą nawet dla surduta, laseczki, binokla, getrów i cylindra, jeśli kompozycja będzie przyjazna dla oka.

To prawdopodobnie oznacza też aprobatę dla moich stylizacji. :D

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najgorzej, choć krawat w trudnym kolorze (turkus?). Ogólnie - lubisz niestandardowe, trudne kolory. Kilka poprzednich propozycji kolorystycznych (m.in. koszula i spodnie khaki, szara marynarka w kratkę) - moim zdaniem, strasznych. Teraz - nie widać, jakie są kolory kratki koszuli, ale wypróbowałbym np. jasny krawat w delikatny fiolet - np. coś takiego

http://allegro.pl/enrico-mori-przepiekn ... 82813.html

do tej kratki może, a do białej/bardzo jasnej szarej, gładkiej koszuli musi pasować. Marynarka leży średnio (wygląda na zbyt szeroką w ramionach), ale jest chyba najciekawszą z proponowanych. Teraz detale: węzeł krawata - nieco szerszy, a na pewno bardziej foremny, mankiety koszuli powinny się pokazać spod marynarki (może za ciasno guziki?). Jeśli masz szare spodnie, wypróbuj z tą marynarką - klasyczna kombinacja (odcień praktycznie dowolny - od jasnych do stosunkowo ciemnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.