Czapla Opublikowano 6 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Dzisiaj na swoim facebooku Tomek Miler podał informację, że otworzył pracownię krawiecką. Na pewno napisze coś więcej na forum jak się tutaj pojawi. Jestem ciekaw ile z jego ostatnich garniturów/kamizelek/płaszczy było wykonane "u siebie", jak będzie poziom cenowy itd. Przyznać się, kto już złożył zamówienie na swoje bespoke u Tomka? Cytuj
Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. 4inHand Opublikowano 6 Marca 2015 Ta odpowiedź cieszy się zainteresowaniem. Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Wieści naprawdę szybko się roznoszą No cóż, jest to prawda. Mam pracownię już od końca zeszłego roku, ale na początku nie ujawniałem się z tym ponieważ robiłem próbne przeszycia na siebie i znajomych. Wszystkie rzeczy, które na sobie ostatnio pokazałem oprócz smokingu i żakietu wyszły spod ręki pracowników (nie podwykonawców) mojej pracowni. Garść informacji: - Pracownia nie będzie nazywać się Gentleman's Choice i będzie miała komunikację oddzielną od sklepu GC i Manufaktury Miler. - Jesteśmy już otwarci i choć nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, zamówiono u nas już kilkanaście garniturów i płaszczy więc jak w każdej dobrej pracowni (już teraz) jest kolejka. - Pracownia mieści się w siedzibie mojej firmy na ul. Podgórnej 4 w Poznaniu. Chciałbym żeby miała format światowy dlatego (po otwarciu) klientów obsługiwać będziemy nie w zakładzie, a w specjalnie przygotowanym na te potrzeby zamkniętym VIP roomie na terenie naszych sklepów (formuła jest prosta i bezprecedensowa w Polsce --> 2 piętra = 2 sklepy = whisky + ubrania ), który zapewnia prywatność i możliwość zrelaksowania się. Tak, będzie w nim whisky i koniak - Koordynuje każde zamówienie co jest IMHO pewną zaletą ponieważ oprócz doświadczenia w krawiectwie zebranego zarówno jako klient jak i wykonawca, posiadam certyfikowaną przez bezlitosną krytykę Internautów, a także faktyczną aktywność biznesową, wiedzę o tym co naprawdę działa na korzyść wizerunku zamawiającego, ... a co nie. - Chcę mieć wyraźny "house style". Jak łatwo się domyślić inspiruje mnie Anglia. - Technikalia: mnóstwo tkanin (również vintage), włosianka, płótno, ręczne pikowanie, jedwab, ręcznie obszyte wszystko. - Żeby sprzedawać tanie garnitury bespoke trzeba iść gdzieś na skróty. Nie mam tego w planach. Oto kilka zdjęć 24 Cytuj
Parmigiano Opublikowano 6 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Podziwiam szczerze za odwagę w całym projekcie i życzę sukcesów:) 1 Cytuj
waski Opublikowano 6 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Tomku, wielu, wielu sukcesów! Trzymam oba kciuki za powodzenie Twoich planów! 1 Cytuj
lubo69 Opublikowano 6 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Tomek, powodzenia, trzymam kciuki! 1 Cytuj
Mateusz Papiernik Opublikowano 6 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Powodzenia i wielu sukcesów! NIe sądzę, że szybko wyjdę poza "lokalne" podboje krawieckie, ale... może? Super! Edit: ale nawet jak bespoke w planach nie będzie, to kiedyś na whisky zajrzę! 1 Cytuj
kreatywny Opublikowano 6 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Gratuluję i życzę powodzenia. 1 Cytuj
Machiavelli Opublikowano 6 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Cudowna wiadomość. Z produktów oferowanych w Pańskim sklepie jestem niezmiernie zadowolony i mam nadzieję, że w przyszłości będę także miał okazję wypróbować nową usługę. Tymczasem jak pozostali, życzę powodzenia i trzymam kciuki za pełen sukces przedsięwzięcia! 1 Cytuj
White Haven Opublikowano 6 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 6 Marca 2015 Również gratuluję Do Poznania mam dużo bliżej niż do Warszawy i nie wykluczam, że w najbliższej przyszłości do was zajrzę. Oczywiście domyślam się, że końcowa cena garnituru zależy od wielu różnych czynników, ale czy mógłbyś zakreślić czysto orientacyjnie widełki za tzw. podstawę ? 2 Cytuj
fan_dobrego_buta Opublikowano 7 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 7 Marca 2015 Gratuluję odwagi i życze sukcesów!!!! Chętnie poznam odpowiedz na pytanie zadane przez WH. 1 Cytuj
damiance Opublikowano 7 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 7 Marca 2015 Tomku, jesteś jednym z najstarszych stażem użytkownikiem forum (nr rej. 210!) i członkiem Stowarzyszenia BwB od samego początku. Cieszy to, że przez te 4 lata z nami przekułeś pasję w biznes. Trzymamy kciuki! 2 Cytuj
4inHand Opublikowano 7 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 7 Marca 2015 Dziękuję wszystkim za miłe słowa Na tym etapie nie odpowiem publicznie na pytania o cenę. Mogę powiedzieć wprost, że chcę grać w pierwszej lidze i stawiam na najwyższą jakość, a nie najniższe ceny. Wiem, że to wymijająca odpowiedź i przepraszam za to. Jedno jest pewne, wizyta u nas celem sprawdzenia oferty w przypadku konkretnego zamówienia nie kosztuje nic Warto dodać także, że podpisałem (na razie unilateralnie) umowę o członkostwie wspierającym BWB. Po bilateralnym podpisaniu, będę mógł zaoferować osobom związanym z forum rabat również na usługi krawieckie więc zainteresowani forumowicze z pewnością będą mogli u mnie szyć na preferencyjnych warunkach. 3 Cytuj
saphir.pl Opublikowano 7 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 7 Marca 2015 Piękna sprawa Tomek! Trzymamy kciuki! Respect! 1 Cytuj
Kyle Opublikowano 7 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 7 Marca 2015 Tomek, gratuluję fajnej inicjatywy, życzę sukcesu, mam nadzieję, że sklep i pracownia będą obowiązkowym punktem w przewodnikach po Poznaniu . Tymczasem liczymy na porządne fotorelacje z pierwszych projektów. 1 Cytuj
BlakeCarrington Opublikowano 9 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 9 Marca 2015 KLASA! Gratulacje i powodzenia. BC 1 Cytuj
RadekM Opublikowano 9 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 9 Marca 2015 Jeżeli nie jest to tajemnica to będę wdzięczny za odpowiedź dlaczego zdecydowałeś się na pozostawienie trzech oddzielnych marek. Trzymam kciuki i życzę powodzenia! Cytuj
4inHand Opublikowano 11 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 11 Marca 2015 Jeżeli nie jest to tajemnica to będę wdzięczny za odpowiedź dlaczego zdecydowałeś się na pozostawienie trzech oddzielnych marek. Trzymam kciuki i życzę powodzenia! Jeszcze nie podjąłem ostatecznych decyzji dot. brandingu. MM na pewno będzie oddzielna. Co do reszty nie wiem. Mam jeszcze kilka asów w rękawie dot. oferty GC, ale ujawnię je dopiero przy okazji otwarcia sklepu w Poznaniu Cytuj
jakow Opublikowano 11 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 11 Marca 2015 Mam jeszcze kilka asów w rękawie dot. oferty GC, ale ujawnię je dopiero przy okazji otwarcia sklepu w Poznaniu A ujawnisz, kiedy planowane otwarcie sklepu? Cytuj
4inHand Opublikowano 14 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 14 Marca 2015 A ujawnisz, kiedy planowane otwarcie sklepu? Oczywiście jak najszybciej Myślę, że zajmie to jeszcze około miesiąc. Cytuj
Vince Opublikowano 15 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 15 Marca 2015 Wybacz, że wrócę do tematu cen. Chciałbym tylko zapytać czy coś się zmienia w stosunku do cen, które obowiązywały poprzednio, z podwykonawcami? Poza tym, gratuluję. Świetnie obserwować jak biznes napędzany pasją rozwija się. Cytuj
4inHand Opublikowano 17 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 17 Marca 2015 Wybacz, że wrócę do tematu cen. Chciałbym tylko zapytać czy coś się zmienia w stosunku do cen, które obowiązywały poprzednio, z podwykonawcami? Poza tym, gratuluję. Świetnie obserwować jak biznes napędzany pasją rozwija się. Tak zmienią się z uwagi na zmianę nakładu pracy ręcznej, sposobu wykończenia i całkowitą zmianę wkładów i dodatków. Cytuj
4inHand Opublikowano 17 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 17 Marca 2015 Przywieźli lustro do przymiarek 3 Cytuj
Mateusz Papiernik Opublikowano 17 Marca 2015 Zgłoś Opublikowano 17 Marca 2015 Lusto jest przegenialne "Think big" Myślałeś o jakimś drugim, mniejszym "przenośnym", co by można było łatwo zobaczyć swoje plecy? Może to oczywista oczywistość i w ogóle niepotrzebnie pytam, bo nie byłem nigdy w atelier krawieckim z wyższej półki - ale to zawsze moja bolączka, że bez wykręcania szyi do lustra nie mam jak obejrzeć pleców. Z reguły proszę kogoś o zrobienie zdjęcia telefonem. Lekkie lustro do ustawienia jako drugie na oko rozwiązałoby ten problem Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.