Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Szukam granatowego\niebieskiego garnituru na własny ślub. Budżet wynosi ok. 2000zł. Ślub odbędzie się 6 czerwca, chciałbym kupić/uszyć kontrastową szarą kamizelkę, zastanawiam się czy nie będzie już na nią za ciepło? Czy któryś z wybranych garniturów nie jest zbyt jasny na taką uroczystość ( garnitur 2 i 4)?

Zamówiłem takie garnitury:

1. http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P4533.html?vpid=P453307

2. http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P4259.html?vpid=P425906

 

Na stronie SS większość dostępnych garniturów w wybranym kolorze i  nie przekraczających budżetu to linia Sienna, która byłaby idealna gdyby nie biletówka. Wiem, że garnitur na taką okazję nie powinien jej posiadać, jednak czy w przypadku schowanych patek będzie to bardzo widoczne i mimo wszystko dopuszczalne? Na stronie SS nie ma innej ciekawej alternatywy bezbiletówkowej tego modelu. Z tego kroju podobają mi się takie modele:

3. http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-blue-check/P3790.html?start=24&cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=BlueMój osobisty faworyt

4. http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-blue-plain/P4213.html?start=11&cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Blue 

5. http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-blue-plain/P3485.html?start=14&cgid=Suits&prefn1=color&prefn2=styleFit&prefv2=Classic-Sienna&prefv1=Blue

6. http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-blue-plain/P4226.html?start=9&cgid=Suits&prefn1=color&prefn2=styleFit&prefv2=Classic-Sienna&prefv1=Blue

 

Jedyna dostępna alternatywa to modele:

7. http://eu.suitsupply.com/en/suits/york-blue-plain/P2529Y.html 

8. http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-navy-plain/P2778.html?start=1&cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Blue

Jednak na zdjęciach wyglądają na zbyt ciemne.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

potrzebuję pomocy w doborze stroju na komunię.Wystąpię w roli gościa. Niestety w szafie obecnie mam jedynie czarny garnitur. 

Czy mogę założyć chinosy i marynarkę w zbliżonych kolorach (Navy) i do tego czarne oksfordy? 

 

Zdecydowanie nie powinno się nosić zestawu udającego garnitur - to znaczy, marynarki i spodni nie od pary, zbliżonych kolorem. Wygląda to po prostu źle. W tej sytuacji proponuje, jeśli masz chinosy innego koloru, np. szare, założyć je z marynarką jako zestaw koordynowany. Docelowo: kupić granatowy garnitur, będzie na wszystkie takie okazje.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, fakt. Mnie osobiście konotacje czarnego garnituru albo pogrzebowe, albo wieczorowe czynią go wyjątkowo nieadekwatnym do uroczystości, jaką jest komunia - zarówno radosnej, jak i zdecydowanie dziennej. Jednocześnie udane zestawy koordynowane zawsze wydają mi się bardziej formalne niż je się klasyfikuje i postrzega. Niestety, nie mam nic na poparcie swojego odczucia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie powinno się nosić zestawu udającego garnitur - to znaczy, marynarki i spodni nie od pary, zbliżonych kolorem. Wygląda to po prostu źle. W tej sytuacji proponuje, jeśli masz chinosy innego koloru, np. szare, założyć je z marynarką jako zestaw koordynowany. Docelowo: kupić granatowy garnitur, będzie na wszystkie takie okazje.

Już po wysłaniu posta zdałem sobie sprawę że ten zestaw to zły pomysł. Z zakupem garnituru czekam na "trochę" pełniejszy portfel :)

 

 

Dobre pytanie, fakt. Mnie osobiście konotacje czarnego garnituru albo pogrzebowe, albo wieczorowe czynią go wyjątkowo nieadekwatnym do uroczystości, jaką jest komunia - zarówno radosnej, jak i zdecydowanie dziennej. Jednocześnie udane zestawy koordynowane zawsze wydają mi się bardziej formalne niż je się klasyfikuje i postrzega. Niestety, nie mam nic na poparcie swojego odczucia. :)

 Zdecydowanie się zgadzam i właściwie to nie miałem zamiaru zakładać tego garnituru. Szukałem tylko poparcia moich przemyśleń na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj o tyle stoję za xkozłem, że - jak pamiętam wszystkie komunie na których byłem - 99% ludzi będzie w jasnych portkach i koszulach w kratę z krótkim rękawem. W tym kontekście koordynowany letni zestaw będzie bardzo elegancki i mniej odstający od otoczenia, niż czarny garnitur, nawet ożywiony dodatkami. Tak mi się przynajmniej wydaje. :)

 

I choć wiem, że to formalna okazja, żadne moje komunijne doświadczenie tego nie potwierdza, jeśli wziąć pod uwagę statystyczny strój gości. O ile na ślubach garnitury takie czy inne są normą, o tyle na komuniach jest zgoła inaczej.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Garnitur będzie lepszy niż chinosy i marynarka, można go rozswietlic kolorową poszetka i ciekawym krawatem.

To jest jednak formalna okazja

Możliwe. Ale pewnie będzie jednym z nielicznych osób w garniturze, a co do dopiero czarnym.

Osobiście z dwojga złego wybrałbym ciekawy żuraw zestaw smart casual. Tylko nie taki co udaje garnitur.

To taki wybór jak kiedyś klasyk powiedział: 'jak między dżumą a cholerą' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście komunia z perspektywy gościa jest aż tak formalnym wydarzeniem?

Czarny garnitur wydaje się zarezerwowany dla bardzo konkretnych okazji i pór dnia. 

 

Nawet nie biorąc pod uwagę koloru garnituru, czy rzeczywiście dobrym pomysłem jest zakładanie bardziej eleganckiego stroju niż najbliższa rodzina dziecka biorącego udział w komunii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością bardziej stosownym ubraniem będzie garnitur w innym kolorze niż czarny, może bawełniany beżowy garnitur, albo marynarka wełniana z dodatkiem lnu do bawełnianych spodni..jest tyle możliwości, aby wyglądać elegancko, ale świeżo i bez zbytecznej powagi, a na dowód tego pozwolę sobie dodać zdjęcie przykładowych stylizacji, które wydają się być wprost idealne na majową uroczystość z dziećmi w roli głównej :)

 

Ps. Przy takim dostępie do różnych ofert marek odzieżowych, skłaniałabym się do wyboru koloru, stosownie do pory roku ;)

post-5226-0-44715700-1430308393_thumb.jp

post-5226-0-43102400-1430308394_thumb.jp

post-5226-0-99456500-1430308394_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na ulicy parę dni temu mężczyznę w jasnoniebieskim garniturze - dla mnie to było nieporozumienie, wyglądał bardzo dziwnie, na pewno nie elegancko (był w białej koszuli, reszty nie zanotowałem).

 

Przykład u góry jest ok (ale na modelu wszystko wygląda lepiej), mój odbiór mógł być kwestią światła, gustu itp., jednak uważałbym z takimi eksperymentami - wg mnie jasne garnitury są ok dla kogoś, kto już kilka klasycznych w szafie i chce zaszaleć. Na pewno nie jako pierwszy garnitur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letnie, jasnoniebieskie garnitury nie należą do wzorców klasycznej elegancji, ale na naszych rodzimych komuniach zapewne i tak będą czymś wyróżniającym z beżowych poliestrów i koszul z krótkimi rękawami :) 

 

... a tak z ciekawości zapytam, czy to nie była niedziela, okolice Nowego Światu? Testowałem jasnoniebieski SS w PoW z lnu (koszula się zgadza) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią odcienia, niebieski może być "tani" i po prostu brzydki, do tego mogą być okropne guziki i wykończenia, a już złą koszulą można wszystko zepsuć. Będę się upierać. Kolor nosić można ładnie i wyglądać bardzo efektownie, a jak ktoś nie lubi rzucać się w oczy lub potrzebuje jeden garnitur w szafie, to rzeczywiście klasyka będzie dobrym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady. Po prostu nie sklasyfikowałem komunii jako uroczystości formalnej. 

 

Do zakupu garnituru jak na razie przygotowuje się finansowo, niestety nie zdążę przed tą okazją.

Tym razem, mam nadzieję że w takich okolicznościach po raz ostatni, postawię na zestaw koordynowany: jasne spodnie + granatowa marynarka. Nadal szukam białej, nieceratowej koszuli z odpowiednio formalnym kołnierzykiem. W najgorszym wypadku wybiorę jednokolorową błękitną.

 

Jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.