Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie zapowiada się bardzo dobrze. Myślę, że warto postawić na krawat we wzór - pepitka, delikatne kropki. Natomiast jeżeli chodzi o szelki, są one raczej niewidoczne, zatem można postawić np. na granatowe, ew. w delikatny wzór, np. kropki. Białe wg mnie są też dobrym pomysłem, są uniwersalne, więc pasowałby do wszystkiego do czego byś je później założył (jeżeli miałby również białe skórzane elementy). Ważne jest, aby były mocowane do spodni na guziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o krawat to myślałem  właśnie o wzorze w delikatne kropki, zastanawiałem się tylko czy generalnie krawat w kolorze marynarki czy jaśniejszy, czy ciemniejszy ??

Natomiast szelki...... gdzieś wyczytałem, że najbardziej formalnie jest z białymi, ale masz racje że ich nie widać i chciał bym wybrać coś uniwersalnego np. granat  :) czy wiesz coś o szelkach PROFUMO ??? mają parę wzorów które mi się podobają :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic nt. tego producenta szelek, natomiast za tę cenę (a nawet niższą o 20 zł) zamówiłbym raczej u p. Marcina Grabosia szelki z jedwabiu. Szymon Jeziorko, autor bloga Studencka Elegancja chwalił sobie elastyczne szelki tego Pana, natomiast ja posiadam takie szelki, jestem z nich bardzo zadowolony, poprosiłem o obszycie skórzanych elementów zamiast nitowania ich, właściciel nie widział przeciwwskazań. Natomiast jeżeli dysponujesz większymi środkami to na pewno warto rozważyć szelki marki Albert Thurston, np. z białej mory.

 

Natomiast wg mnie do ciemnogranatowego garnituru warto rozważyć jaśniejszy krawat, ew. o zbliżonym odcieniu.

 

Kamizelka jedno- czy dwurzędowa?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super możliwość samodzielnego skompletowanie szelek, dzięki za namiar :) Z uwagi na to ze raczej rzadko będę korzystać z szelek Thurston wydaje mi się zbyt kosztowny.

Zastanawiałem się jeszcze nad jedną kwestia..... raczej kupie garniak z wieszaka, czy nie będzie żadnych problemów z przeróbka krawieckia aby przystosować je pod szelki ? I czy w ogóle takie spodnie się nadadzą..... z wieszaka raczej nie będę mieć wysokiego stanu :/

Tematem rzeka są tez buty .... możesz mi podpowiedzieć na co postawić ..... na buty planuje wydać w okolicach 6, 7 stów.

Wydajemy się ze lepsza będzie jedno rzędowa kamizelka. ..... mam rację?

A nie masz zastrzeżeń do poziomu formalności całego zestawu ??

Wielki dzięki za pomoc :) jestem zobowiązany! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie garniturowe mają zazwyczaj wyższy stan niż zwykle spodnie,ważne, aby wybrać takie, które nie mają zbyt niskiego, by biodrówek nie przypominały. Usunięcie szlufek i wszycie wewnątrz pasa guzików to prosta sprawa.

Co do butów, szeroka oferta do 700 zł jest w sklepie KlasyczneButy.pl, możesz poszukać w Królewskim Herbie - oba sklepy mają buty szyte metoda GYW, oraz w Partenope. Najlepiej wybrać oczywiście czarne oksfordy z nakładanym noskiem. :-)

W kwestii kamizelki to raczej sprawa indywidualna, mnie np. podobają się dwurzędowe z ostrymi klapami w kratę Księcia Walii, ostatnio pełno ich na różnych zdjęciach na blogach i ofertach niektórych sklepów. Coś takiego: http://statics.suitsupply.com/images/products/Coats/large/Coats_Blue_Waistcoat_V1402_Suitsupply_Online_Store_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Mianowicie :) bardzo podoba mi się idea noszenia samej kamizelki bez marynarki, pomyślałem ze skoro chce zakupić fajna kamizelkę miło było by ją później wykorzystać...... ale rozumiem ze taka kamizelka do noszenia solo bez marynarki nie może mieć pleców z podszewki tylko plecy takie jak przód kamizelki.

I teraz nurtujące mnie pytanie :) czy uwzględniając powyższe do zestawu który zamierzam mieć na ślubie mogę mieć kamizelkę z plecami takimi jak przód ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz nosić kamizelkę bez marynarki to najlepszym wyjściem jest nabyć z plecami z materiału, zaś jeśli tylko do garnituru bez zdejmowania marynarki, to wybierz z plecami z podszewki.

Jeżeli chodzi o garnitury to warto na pewno SuitSupply rozważyć - mają kilka modeli granatowych garniturów, które nadadzą się na ślubny. Myślę, że warto także poszukać w Peek&Cloppenburg lub w Royal Collection

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Peek&Cloppenburg lub w Royal Collection to jak najbardziej....... ostatnio nawet w Royal widziałem parę ciekawych mideli  :) natomiast z tego co wiem to SuitSupply nie ma sklepu w Polsce i trzeba by zamawiać przez internet..... 

 

A co sądzisz o Vistuli, Bytomiu, Massimo Dutti  ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nosiłem ich produktów, sprawdź w wątkach o tych markach, jednak z tego co wiem, na Bytom jest wiele zarzutów. Zależy jakimi środkami dysponujesz, bo można spróbować opcji MTM w Vistuli, ew. Szyty na zamówienie Bytomia. Jednak myślę że oferta SuitSupply jest najlepsza spośród wymienionych, można zawsze zwrócić lub wymienić na inny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki garnitur będzie odpowiedni dla gościa weselnego (jestem kuzynem panny młodej) ? Czy garnitur w paski raczej odpada na taką uroczystość?

http://eu.suitsupply.com/en/c_suits/sevilla-grey-stripe/P3415S.html?cgid=C_Suits&prefn1=size&prefv1=44

 

W najbliższym czasie czeka mnie jeszcze obrona pracy inżynierskiej i kilka wesel również jako gość, dlatego chciałbym kupić uniwersalny garnitur. Wiem, że taki jak ten

http://eu.suitsupply.com/en/suits/york-blue-plain/P2529Y.html?cgid=Suits&prefn1=lineID&prefv1=Blue%20Line|Purple%20Line&prefn2=size&prefv2=44

byłby pewnie najlepszy, ale póki jest jeszcze okazja dostać ten tańszy, to chciałbym poznać Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio trochę fotek u różnych fotografów ślubnych. Muszę przyznać, że najczęstszy błąd powtarza się w 90% przypadków - przypięcie "bukiecika" agrafką do klapy marynarki. Żeby było zabawnie, ten "piękny" gadżet kwiaciarki vel. florystki nazywają butonierką :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia naszej florystce (która pierwszą z brzegu nie była, bo mało kto chciał się podjąć pracy z piórami zamiast kwiatów) jak pokazałem jej pętelkę na łodygę pod wyłogiem za butonierką, upierając się, że nie chcę żadnej ozdobnej "tyczki" wystającej z goździka na wierzchu. Absolutnie bezcenna.

 

Moja zresztą też była bezcenna - nie spodziewałem się, że coś takiego jak pętelka może być dla kogokolwiek zaskoczeniem zamiast oczywistością, a co dopiero dla florystki specjalizującej się w ślubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie,

 

piszę artykuł na swojego bloga. Blog jest blogiem ślubnym. Chciałam napisać krótki artykuł na temat muchy, którą bardzo często ubierają Panowie Młodzi do garnituru. Post miał być krótki, miał potwierdzać moje zdanie, że mucha nie jet dobrym wyborem i miałam, co ważne, napisać szybko tego posta. Ale... Trafiłam na to forum. Przepadłam, otworzyły mi się oczy, a w dodatku "zakochałam się", wraz z mężem w serialu Dowtown Abbey (ktoś wspomniał o tym na początku forum). 
Już wiem, że post nie będzie krótki, poniekąd potwierdza moje zdanie co do muchy i piszę już go od końca maja...
Chciałabym usystematyzować to, co do tej pory przeczytałam. Mam nadzieję, że Panowie pomogą mi w tym.
1. Garnitur powinien być niebieski/granatowy, nie za jasny, nie za ciemny. Czarny garnitur jest zarezerwowany na pogrzeb i urzędowe uroczystości.

2. Smoking ubiera się po zachodzie słońca, latem nawet koło 21-22.
3. Na muchę mogą sobie pozwolić osoby, o ostrych rysach twarzy. Mężczyzna o twarzy okrągłej powinien zrezygnować z muchy.
4. Mucha do garnituru powinna być wzorzysta, nie jednokolorowa. W czarnej bądź w białej muszce mężczyzna "udaje", że jest w smokingu.

5. Mucha powinna być wiązana, nie zapinana.

6. Poszetka powinna być biała, tak jak koszula. Spotkałam się również, na jednym z blogów o savoir vivrze, że poszetka powinna być dobrana pod kolor muchy.

7. Spotkałam się także, (na blogu savoir vivre), że, jeśli przykładowo mucha jest w kolorze łososiowym, to panna młoda powinna mieć jakieś kwiaty w bukiecie w tymże kolorze.

8. Muchę można ubrać, jeśli Pan Młody ma ubraną kamizelkę, która, jak i najlepiej, cały garnitur, jest uszyta na miarę.

9. Najlepiej pasującą do niebieskiego garnituru jest szara kamizelka.

10. Do muchy trzeba ubrać koszulę bez widocznych guzików.

11. Kwiatek powinien być biały, wpięty w dziurkę w klapie, z łodygą po stronie wewnętrznej. Zastanawia mnie tylko, może nie doczytałam, dlaczego ma to być goździk.

12. Buty czarne, bez zdobień, bez wydłużonych nosów, nie wsuwane.

 

To chyba tyle moich spostrzeżeń. Nie wiem czy są słuszne, czy też nie. Będę bardzo wdzięczna, za odrobinę wyrozumiałości i wsparcia.

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuję przypiąć wszystkie możliwe tematy i wyłączyć w ogóle komentowanie.

No bo po co komentowanie i dodatkowe pytania, skoro na forum jest podobno wszystko?

 

 

 

 

1. Garnitur powinien być niebieski/granatowy, nie za jasny, nie za ciemny. Czarny garnitur jest zarezerwowany na pogrzeb i urzędowe uroczystości.

2. Smoking ubiera się po zachodzie słońca, latem nawet koło 21-22.
3. Na muchę mogą sobie pozwolić osoby, o ostrych rysach twarzy. Mężczyzna o twarzy okrągłej powinien zrezygnować z muchy.
4. Mucha do garnituru powinna być wzorzysta, nie jednokolorowa. W czarnej bądź w białej muszce mężczyzna "udaje", że jest w smokingu.

5. Mucha powinna być wiązana, nie zapinana.

6. Poszetka powinna być biała, tak jak koszula. Spotkałam się również, na jednym z blogów o savoir vivrze, że poszetka powinna być dobrana pod kolor muchy.

7. Spotkałam się także, (na blogu savoir vivre), że, jeśli przykładowo mucha jest w kolorze łososiowym, to panna młoda powinna mieć jakieś kwiaty w bukiecie w tymże kolorze.

8. Muchę można ubrać, jeśli Pan Młody ma ubraną kamizelkę, która, jak i najlepiej, cały garnitur, jest uszyta na miarę.

9. Najlepiej pasującą do niebieskiego garnituru jest szara kamizelka.

10. Do muchy trzeba ubrać koszulę bez widocznych guzików.

11. Kwiatek powinien być biały, wpięty w dziurkę w klapie, z łodygą po stronie wewnętrznej. Zastanawia mnie tylko, może nie doczytałam, dlaczego ma to być goździk.

12. Buty czarne, bez zdobień, bez wydłużonych nosów, nie wsuwane.

 

To chyba tyle moich spostrzeżeń. Nie wiem czy są słuszne, czy też nie. Będę bardzo wdzięczna, za odrobinę wyrozumiałości i wsparcia.

 

Ania

 

 

1. Może też być szary, ciemnoszary.

3. Nie zgadzam się. Winston Churchill nosił wyłącznie muchy.

4. Może być również jednokolorowa.
5. Mucha wiązana również może mieć zapięcie klamerkowe, więc nie jest to precyzyjne sformułowanie.

7. Bzdura.

8. Nie, muchę można założyć również do garnituru bez kamizelki.
Garnitur nie musi być uszyty na miarę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.