Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do zakupu smokingu na mój ślub, odrazu można pominąć temat ubierania tego stroju przed zmrokiem. Po wstępnych oględzinach w sieciówkach, waham się między dwiema opcjami; smoking z firmy Bytom http://bytom.com.pl/ceremonia,stylizacja-paris-1-229-k-3447-17602-poraz smoking z Lancerto (spodnie bez lampasów, kupowane osobno z marynarką).

 https://www.facebook.com/lancerto/photos/a.184959044881627.43614.184663488244516/899751176735740/?type=1&theater

Bytom oferuje 100 % wełnę od Vitale Barberis Canonico, natomiast Lancerto 90 % wełny oraz 10 % poliestru. Który smoking będzie lepszy jakościowo ? Cenowo oba wyglądają podobnie. Słyszał ktoś o butach produkcji Lancerto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna 100% od VBC to jest na pewno lepszy materiał, niż wełna noname z 10% plastiku. Jednak w przypadku smokingu kwestie dopasowania są krytyczne, więc porównanie nie może być ograniczone do materiału i ceny.

 

Butów z polskich sieciówek ciuchowych unikałbym - na pewno za produkcją nie stoi żaden renomowany producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, w przypadku zakupu w Bytomiu uda mi się uzyskać solidny rabat, mianowicie w cenie smokingu dostanę buty oxford o wartości sklepowej 399,99 oraz koszulę smokingową wartą 299,99. Z tego powodu mógłbym przymknąć oko na niższą jakość butów. Załączam zdjęcia poglądowe, niestety słabej jakości w obu smokingach. Bytom pierwszy od góry. 16ea95d9c8ef402cgen.jpg

d2ce1dce15409798gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, w przypadku zakupu w Bytomiu uda mi się uzyskać solidny rabat, mianowicie w cenie smokingu dostanę buty oxford o wartości sklepowej 399,99 oraz koszulę smokingową wartą 299,99. Z tego powodu mógłbym przymknąć oko na niższą jakość butów. Załączam zdjęcia poglądowe, niestety słabej jakości w obu smokingach. Bytom pierwszy od góry.

 

 

Odradzam buty z Bytomia - buty są krytyczne dla wizerunku mężczyzny, kiepskie zrujnują najlepszy zestaw. Kup dobre buty (najlepsze, na jakie Cię stać), wyprodukowane przez poważnego i mającego dobrą opinię na forum producenta. Producenta butów, a nie ciuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że lepszy byłby garnitur, a wybierając smoking dobrze byłoby także zdecydować się na założenie wcześniej strollera lub żakietu, to do na Twoim miejscu pomyślałbym o zmianie koszuli na taką z wykładanym kołnierzem (zwłaszcza do smokingu z szalowymi klapami) z krytą plisą lub za guziki jubilerskie (zależy, jaką opcję preferujesz). Co do butów, sprawdź wiedenki z Królewskiego Herbu lub jeżeli masz większy budżet rozważ ofertę chociażby KlasyczneButy.pl. Oraz przede wszystkim kup muchę do samodzielnego wiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Miałem zamiar kupić lepsze buty, tylko budżet jest ograniczony niestety (marzę o butach Yanko). Nie widziałem jeszcze tych oxfordów Królewskiego Herbu, a cena jest mocno kusząca. Koszulę nazwałem smokingową, ponieważ tak mi powiedziały Panie w salonie Bytomia :) chociaż upierałem się, że normalny kołnierz zakryje mocowanie muchy i będzie ładniej wyglądał. Mucha będzie oczywiście wiązana, nie było takowej na stanie. Co do koszuli to myślałem o tej z SS http://eu.suitsupply.com/en/shirts/white-smoking-shirt/H698S.htmlwraz z muchą.

Po głowie chodzi mi wciąż smoking; również z SS http://eu.suitsupply.com/en/shirts/white-smoking-shirt/H698S.htmlMam jednak obawy, ponieważ moje uda są dość rozbudowane.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem ostatnio z ciekawości smoking z Bytomia. 

Całkiem przyzwoity (chwała im za tę klasyczną linię) , niestety wrażenie psuje stębnowanie na połach pod guzikiem ("które jest imitacją ręcznego przeszycia i nawiązaniem do tradycji klasycznego, perfekcyjnego krawiectwa" )  Również guzik jest wg mnie ewidentnie za nisko względem talii (niby każdy ma inną budowę, ale przy moich standardowych parametrach nigdy mi się to nie zdarzyło). No i poliesterek na klapach...

W Londynie mierzyłem smokingi w SS, Hacketcie, CT, i muszę powiedzieć, że Bytom daje radę! Dodatkowy plusik za link-button, którego z tego co pamiętam tamte nie posiadają.
 

No i przepraszam za kontynuowanie off-topicu, jaki stanowi smoking w wątku ślubnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po głowie chodzi mi wciąż smoking; również z SS http://eu.suitsupply.com/en/shirts/white-smoking-shirt/H698S.htmlMam jednak obawy, ponieważ moje uda są dość rozbudowane.. 

 

Ja również mam dość rozbudowane uda i nie miałem nigdy problemów, aby zmieścić je do nogawki spodni od SS (w 5 różnych krojach). Zamów, sprawdź... jak trafisz w rozmiar, to zapomnisz o wcześniejszych pomysłach z polskimi producentami. Jeśli jednak rozmiar nie przypasuje, to zwrócisz praktycznie bezkosztowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie namówiłeś :) ślub w lipcu, więc tuż tuż, ale powinienem się wyrobić z tymi zakupami. Orientujecie się Panowie jak z jakością tych butów http://eu.suitsupply.com/en/shoes/tuxedo-shoe-black/FW131510.html.  W przypadku zakupu kompletu, buty wychodzą w całkiem atrakcyjnej cenie. 

 

Mam te buty i ten smoking - generalnie w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Jeżeli chodzi o jakość tych butów to nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o opinie? Na zdjęciu mierzę garnitur Bytom Milano 1: http://bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,garnitur-milano-1-124-k-1465-8955-p i koszula Osovski: http://osovski.pl/product-pol-237-Koszula-meska-OSOVSKI-AL0001S-SLIM.html

 

Dopiero po zrobieniu zdjęć zauważyłem, że prawy rękaw się lekko podwinął. W rzeczywistości wygląda tak jak drugi.

 

Na pewno spodnie będę skracał. Czy coś jeszcze wymagałoby poprawy? Jak długość marynarki? Jak ramiona i plecy? Jak długość rękawów? Koszula jest na spinkę i da się ją zapiąć tak, żeby rękaw był krótszy, ale wtedy chyba będzie trzeba skrócić rękawy marynarki.

post-3124-0-88125000-1431194846_thumb.jp

post-3124-0-06053300-1431194853_thumb.jp

post-3124-0-50138600-1431194858_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plecach sporo materiału do zebrania. Środkowy guzik (i zarazem talia marynarki) zdecydowanie za wysoko, co jest niestety standardem w ubraniach z wieszaka. Rękawy koszuli koniecznie zapiąć wyżej - teraz są za długie.

Ogólnie wygląda to jak standardowy garniak junior assistant managera, czy jak się tam początkujący w korpo nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys wrzucic zdjecie jak prezentuje sie na Tobie ? Buty na raczej szersza stope dadza rade?

 

Zdjęć póki co nie wrzucę, bo smoking czeka u krawca na małą przeróbkę (co najlepsze leży praktycznie idealnie została tylko drobna kosmetyka). Buty wejdą na szerszą stopę, nie jest to wybitnie wąski model. Najlepiej zamówić dwa rozmiary (dwa komplety smokingu ss z dwoma parami butów) i zmierzyć wszystko na spokojnie w domu, a niepasujący egzemplarz po prostu odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie :)

 

Panowie mam wielką prośbę !!

 

W grudniu wybieram się na własny ślub :) mniej więcej wykrystalizował mi się pomysł na to co też na siebie włożyć. Pomimo tego pora jest idealna na smoking, chciał bym postawić na garnitur. 

Oto mój pomysł...... bardzo proszę o komentarze, rady i krytykę:)

 

- czarne oxfordy ( pewnie nakładany nosek )

- jednorzędowy garnitur w kolorze ciemnego granatu 

- dodatkowo kamizelka ..... nie w zestawie z garniturem, tylko szyta na zamówienie. Kratka księcia wali, ciemno szara.

- biała koszula na spinki  ( srebrne po dziadku :)

- poszetka lniana oczywiście biała

- krawat ciemno niebieski

- czytając na temat rozumiem że do garnituru z kamizelką potrzebne będą mi szelki zamiast paska ????   czy szelki muszą być białe czy mogę postawić na inny kolor ??

 

Bardzo proszę o wasze opinie ...... czy taki zestaw ma sens, no i pytanie podstawowe, czy wypada tak zaprezentować się na własnym ślubie ??

 

Z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.