Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

2. Nie musi być gładki, może być w delikatny mikrowzór. Jak na Pana Młodego purpurowy krawat wydaje mi się zbyt odważny, zostałbym przy granacie.

3. W podanym Lantierze dziurki na guziki są raczej rozcięte więc zależy od odległości listwy guzikowej od krawędzi rękawa. Jeśli po skróceniu od dołu będzie odległość będzie akceptowalna (rzecz względna ale raczej >3cm) to można od dołu (prosta przeróbka) w przeciwnym wypadku trzeba skracać od góry od ramiona (zdecydowanie bardziej skomplikowana i droższa przeróbka)

6. Zdecydowanie granat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty bym wymienił. Są mało zgrabne, a jakość jest wielką niewiadomą. Na forum znajdziesz info o butach nieco droższych (powiedzmy, 600-800 zł), ale na pewno o wiele lepszych.

 

1. lniana

2. możesz spróbować z kamizelką, popatrz na blogi o ślubie (macaroni, mrv), nieźle to wygląda

3. dość droga, u renomowanego krawca koszt rzędu 200 zł. Ponadto, jeśli jesteś dobrze zbudowany (biceps), to nie wiadomo, o ile da się skrócić.

4. ja w ogóle nie noszę spinek; nie sądzę, aby był jakiś optymalny wzorzec - po prostu, powinny być eleganckie i stonowane, jak krawat

5. możesz np. wrzucić do Forumowej Poradni Stylistycznej

6. ciemnogranatowy garnitur i czarne buty -> skarpetki czarne lub ciemnogranatowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był taki niewinny żarcik, mniej więcej raz na miesiąc nie mogę się powstrzymać.

 

Tak na serio - zarówno kolor srebrny, jak i złoty są wg mnie mocno ryzykowne. Oczywiście sporo zależy od konkretnego odcienia i ilości owej barwy, zestawienia całości itp., ale ja starałbym się unikać.

 

Wieczorem ponownie testowałem zestawienia beżu na kamizelce i krawacie. Przy mojej karnacji i kolorze włosów to po prostu dobrze wygląda. Tu nawet nie chodzi chyba o beż tylko o to żeby kolor był ciepły. W momencie jak dostawiam do granatu szary materiał pod spód (symulując kazmizelkę) momentalnie cały efekt znika. Próbowałem nawet zestawić beż i szary o podobnej jasności tylko rzecz jasna o różnej temperaturze kolorów i w beżu wyglądam o niebo lepiej. Zupełnie odwrotnie niż moja narzeczona, która jest ciemną brunetką i w beżu wygląda źle. 

 

No nic... dzisiaj jeszcze raz idę do sklepu z materiałami. Póki co skłaniam się do beżu, ale takiego, żeby przypadkiem nie wpadał w złoto. Bardziej w kolor piasku, żeby trochę stonować tą kombinację.

 

P.S.

Powyższy post to najbardziej "babski" kawałek tekstu, jaki w życiu napisałem ;).

 

 

Mam kilka pytań w sprawie okazji jaką jest ślub i zakupów które muszę poczynić (występuję w charakterze pana młodego). Na tę chwilę kupiłem i czekam na dostawę

 

gartnitur

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-68808

 

 

Moje osobiste zdanie o garniturach vistuli/lantiera jest takie, że mają strasznie "biurowy" charakter. Nie wiem co tak sprawia. To jest chyba kombinacja kilku rzeczy - krótkiej marynarki z mocno zaokrąglonym zakończeniem, wyraźnych obszyć na klapach i dość wysoko podniesionych guzików.... Zresztą jak nawet zajrzę pod linka model wygląda jakby praktykant właśnie wyskoczył z windy w biurowcu.... i jeszcze te wyraźnie za długie rękawy. Do biura ok. Na ślub bym tego nie założył. 

 

Ale to moje osobiste zdanie, a w sumie jestem tu nowy.

 

A tak na marginesie, kupić garnitur za 2.500 zł z wieszaka i skracać marynarkę o 2 cm w rękawach i jeszcze przerabiać w pasie....  To już chyba prędzej na MTM bym się skusił. Zakładam też, że przechodzisz podobną drogę jak ja jeżeli chodzi o dokształcanie. Także od razu podpowiem Ci to samo, co mi forumowicze na początku powiedzieli. Jeżeli chodzi o wełnę i skrętność to nie do końca warto inwestować w wysokie numerki... Zakładam, że 160S było jedną z przyczyn dla których wybrałeś ten garnitur. Lepiej wyjdziesz na tym, jak kupisz garnitur z mniej "szlachetną" wełną, a który lepiej na Tobie leży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej kwestii ślubnej zdecydowałem się na MTM z Vistuli. Cena z rabatem wyjdzie około 1650-1750zł, więc niewiele drożej jak w przypadku zestawu z wieszaka, a garnitur będzie wykonany pod moje warunki.

Koszule wybrałem w Wółczance (z serii 2 produkty + 3 gratis). Jedną z mankietami na spinki, drugą taką samą na guziki + spinki z Lamberta warte 149zł jako 3 przedmiot - gratis.

 

Buty:

 

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/362,berwick-3488-black-calf.html

 

Jeszcze pozostanie mi do dobrania krawat, a w zasadzie dwa. Nad tym na ślub/wesele myślę o szarym, zaś na poprawiny planuję mieć jasnobieską koszulę + granatowy krawat w wzorki geometryczne.

 

Skarpety granatowe, białą lnianą poszetkę i to chyba wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę go miał, więc pewnie za 4-5 tygodni, to wstawię jakieś zdjęcia. Ciekaw sam jestem jak to wyjdzie w całości. Zobaczymy. Ale ze względu na moje wymiary, miałem problem z dostaniem gotowego zestawu wieszakowego.

O ile jeszcze marynarkę bym dostał, to spodni nie było szans, za wąskie w łydkach, albo w udach, albo i tu i tu, więc wyglądało to conajmniej słabo.

Zastanawiałem się jeszcze nad kamizelką, ale to będzie lipiec, a przy mojej potliwości, nie ma szans na kamizelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/362,berwick-3488-black-calf.html

 

Jeszcze pozostanie mi do dobrania krawat, a w zasadzie dwa. Nad tym na ślub/wesele myślę o szarym, zaś na poprawiny planuję mieć jasnobieską koszulę + granatowy krawat w wzorki geometryczne.

 

Skarpety granatowe, białą lnianą poszetkę i to chyba wszystko. 

 

Wzorki geometryczne... wg mnie to bardzo ryzykowny wybór (chyba, że chodzi o mikrowzór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad S. - za to co wstawilem zaplace polowe ceny katalogowej, w związku z tym pewnie się opłaca. Marynarki sa krotkie, ale ponieważ mam krótkie ręce i szerokie barki rozmiar większy w klatce jest ok. Marynarka prawie zakrywa pośladki wiec z tego co się orientowalem bedzie ok. Tylko te rękawy za krótkie, ale nawet po dodaniu kosztów przeróbek wyjdzie chyba okazyjnie uwzględniając rabat. Skretnosc nie była decydująca. Musiał być super slim, całkiem gładki i granatowy. Wybieralem miedzy tym, a jaśniejszym i trochę atramentowym. Zdecydowalem się na (chyba) bardziej uniwersalny. Dziękuje za dotychczasowe porady, zastosuje się na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na zebraniu miary pod garnitur MTM w Vistuli. Ostatecznie z ceny 2000zł wykorzystując bon do vistuli z WKruka na 250zł, cena wyszła 1750, ale jeszcze podjąłem próby rabatu i udało się; cena finalna: 1600zł. Myślę zatem, że to dobra cena jak na MTM.

Będzie gotowy za miesiąc. Ciekaw jestem jak to finalnie wyjdzie i czy będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na zebraniu miary pod garnitur MTM w Vistuli. Ostatecznie z ceny 2000zł wykorzystując bon do vistuli z WKruka na 250zł, cena wyszła 1750, ale jeszcze podjąłem próby rabatu i udało się; cena finalna: 1600zł. Myślę zatem, że to dobra cena jak na MTM.

Będzie gotowy za miesiąc. Ciekaw jestem jak to finalnie wyjdzie i czy będę zadowolony.

Mogę zapytać, z jakiej tkaniny będzie garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta, z którą rozmawiałem, powiedziała, że teraz nawet jeśli nie ma jakiegoś wzoru/tkaniny to można pokazać swój i pewnie też zrobią. Co do VBC to nie wiem, nie pytałem o to, ale myślę, że na pewno jeżeli klient sobie wymyśli takie coś, to zrobią.

Fakt faktem, że dużo robią w granacie o róznych odcieniach, ale widziałem również szare, brązowe, czarne, popielate, w koniakowym kolorze; wszystko zależy od tego co sobie wymyślisz.

Na woj.pomorskie, jest w salonach kobieta (chyba tylko we wtorki i piątki w Gdańsku na pewno), która zajmuje się projektem MTM, ma dużą wiedzę i chętnie przyjmuje różne kwestie od klienta, podpowiada. Warto się z Nią skontaktować. Ja z kontaktu z Nią byłem bardzo zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na zebraniu miary pod garnitur MTM w Vistuli. Ostatecznie z ceny 2000zł wykorzystując bon do vistuli z WKruka na 250zł, cena wyszła 1750, ale jeszcze podjąłem próby rabatu i udało się; cena finalna: 1600zł. Myślę zatem, że to dobra cena jak na MTM.

Będzie gotowy za miesiąc. Ciekaw jestem jak to finalnie wyjdzie i czy będę zadowolony.

hmm...a jak ma się to do ceny z ich strony internetowej i rabatu 40% http://vistula.pl/s,mtm_vst2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy ta koszula z Vistuli jest OK na ceremonię ślubną? Czy może jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę?

 http://vistula.pl/koszule-meskie/koszula,id-67832

 
Pytanie poboczne. Doedukowałem się już jaka koszula pasuje do muchy. Pytanie natomiast, czy taka koszula wciąż jest OK do krawata?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok pod względem fasonu, aczkolwiek w tej cenie kupisz coś lepszego. No i czemu miałaby nie być ok do krawata? Przecież zakrytej plisy i tak spod niego nie widać :P

 

Elegancja z logiką nie zawsze mają dużo wspólnego... :)

A co do ceny... no właśnie, pytanie gdzie można kupić coś lepszego .... i lepszego pod jakim względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta koszula do krawata jest taka sobie, ze względu na kołnierzyk, lepszy byłby taki o bardziej rozwartych wyłogach.

 

Bez żartów. To jest kołnierz typu Kent. Czyli najbardziej klasyczny jaki można sobie wyobrazić. Akurat co do kołnierza to nie mam żadnych wątpliwości, że do krawata pasuje.  W razie wątpliwości, jeden obrazek czasem mówi więcej niż tysiąc słów:

http://bamfstyle.files.wordpress.com/2013/12/cr10-jkt1.jpg?w=664&h=275

 

To w czym mam wątpliwość to czy kryta listwa guzikowa jest odpowiednia do krawata. Nie znalazłem nigdzie jasnego wpisu, który by stwierdzał jasno i wprost, że tak. Wszędzie gdzie czytam kryta listwa jest wspominana w kontekście muszki, ale nigdy nie krawata.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.