musa19 Opublikowano 16 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2014 Ci sami bliscy też mogą powiedzieć o naszych garniturach, krawatach, poszetkach, kapeluszach, etc., że są w złym guście i wyglądamy w nich dziwacznie Cytuj
Marcines Opublikowano 16 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2014 Powiedzieć mogą, ale racji w żadnym wypadku mieć nie będą 1 Cytuj
Lathlaer Opublikowano 16 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2014 Ile razy usłyszałem od kogoś z rodziny (rodzice, dziadkowie), że moja marynarka ma za krótkie rękawy, bo koszula wystaje 1 Cytuj
tangoup Opublikowano 16 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2014 Albo spodnie za krótkie bo jak siadam to widać skarpety. Cytuj
CherryMorello Opublikowano 16 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2014 Dla mnie ważniejszą uroczystością jest ślub dlatego chciałbym założyć jaskółkę ale nie popełnić faux pas zostając w niej na weselu, dlatego myślę żeby po ślubie zamienić żakiet na marynarkę i zostać w garniturze. Jaki garnitur by najlepiej spełnił to zadanie(później chciałbym go używać w celach biznesowych)? jeśli się masz już przebierać to może do razu przeskoczyć w smoking? Tak przy okazji, "niskobudżetowym" rozwiązaniem jest smoking z wieszaka w Bytomiu. Jakie macie opinie na jego temat? Chyba mają tylko jedną propozycję z kołnierzem szalowym. Cytuj
Klapouch Opublikowano 16 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2014 Dlaczego niskobudżetowym? Kupując granatowy garnitur użyjesz go wiele razy. Smoking jest dużo trudniejszy w "utylizacji" Cytuj
BartoszU Opublikowano 16 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 16 Grudnia 2014 jeśli się masz już przebierać to może do razu przeskoczyć w smoking? Tak przy okazji, "niskobudżetowym" rozwiązaniem jest smoking z wieszaka w Bytomiu. Jakie macie opinie na jego temat? Chyba mają tylko jedną propozycję z kołnierzem szalowym. Mr Vintage pisał w swoim Poradniku ślubnym, że w usłudze Szyty na zamówienie można nabyć smoking z ostrymi klapami. Cytuj
Mr.L.Messi Opublikowano 18 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2014 Witam, Panowie, na ślub w miesiącu Lipcu, zakładamy,że będzie ciepło , garnitur z jakiego rodzaju wełny będzię dobrym wyborem? 110s będzie wporządku? Cytuj
Marcines Opublikowano 18 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 18 Grudnia 2014 Skrętność nie ma chyba nic do rzeczy, ważne, żeby splot był otwarty. I nie zaszkodzi też niska gramatura. Cytuj
Anthon Opublikowano 22 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 22 Grudnia 2014 Witajcie Niedługo zbliża się moja studniówka, tak więc garnitur obowiązkowo. Wybrałem całkiem niezły model ale pojawił się problem. Otóż chcę założyć muchę i w związku z tym mam pytania : 1) Czy pod garnitur i muchę na studniówkę muszę mieć koszulę z plisą ? (i na spinki ? ) 2) Zostać przy klasycznej białej koszuli i białej poszetce czy wybrać koszulę ecru i do tego poszetkę ecru ? 3) Mucha ma być w delikatnie innym kolorze niż garnitur, mam rację ? Byłbym wdzięczny za jak najszybszą odpowiedź - czas goni straszliwie. Pozdrawiam serdecznie Cytuj
kubao Opublikowano 22 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 22 Grudnia 2014 1. Raczej powinna być z plisą i na spinki, w końcu bal to formalna okazja. 2. Zdecydowanie odpuść sobie kombinowanie z kolorem koszuli i ubierz białą. Ecru jest dość problematycznym kolorem, bo zwykle wygląda jak brudny biały. Na Twoje trzecie pytanie (i dwa poprzednie też) znajdziesz odpowiedź u Mr. Vintage http://mrvintage.pl/2014/12/poradnik-jak-ubrac-sie-na-studniowke.html Cytuj
Anthon Opublikowano 22 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 22 Grudnia 2014 Super, dziękuję bardzo, ciekawy i pomocny artykuł tego Pana, jak i zresztą Twoje odpowiedzi. Wie któryś z was Panowie, gdzie dostanę taką właśnie koszulę poza Wólczanką i Vistulą ? Googluje, szukam i jak na razie nic... Cytuj
skr Opublikowano 23 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2014 Szukam identycznej koszuli i również mam problem. Poza ww. markami i zagranicznym TMLewin nic nie spotkałem. TML ma trochę za mały kołnierzyk + mankiet na guziki, co w sumie mógłbym przeboleć. Cytuj
Boruta Opublikowano 23 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2014 Mankiet na guziki można spokojnie przerobić u krawca na mankiet na spinki. Oczywiście pojedyńczy. Zrobiłem tak z jedną koszulą i jestem zadowolony. Kosztowało to 20 zł (w Gdańsku). Cytuj
qba3103 Opublikowano 23 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2014 świetną białą koszulę na swój ślub kupiłem w salonie Giacomo Conti. Biała, na spinki, z plisą, dobra jakościowo, noszę ją do dzisiaj Cytuj
Pan Matty Opublikowano 23 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2014 świetną białą koszulę na swój ślub kupiłem w salonie Giacomo Conti. Biała, na spinki, z plisą, dobra jakościowo, noszę ją do dzisiaj z tą jakością produktów z tego sklepu bym mocno uważał. Jaki jest skład na metce? Mam jedną koszulę białą z tego sklepu - kupiona jako prezent, niby 90% bawełny, ale plastikowej. Cytuj
paparazzo Opublikowano 23 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2014 Czy jest na sali moderator? https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3171-%C5%9Blub-studni%C3%B3wka-chrzciny-i-inne-dyskusja-i-porady/ Cytuj
qba3103 Opublikowano 23 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2014 na metce jest 100% bawełna. miła w dotyku, miękka, nie jakaś sztuczna.. może to kwestia przypadku albo coś Cytuj
Misza Opublikowano 23 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 23 Grudnia 2014 Czy jest na sali moderator? https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3171-%C5%9Blub-studni%C3%B3wka-chrzciny-i-inne-dyskusja-i-porady/ Święta idą, a Ty takie wymagania... Cytuj
Karol PL Opublikowano 27 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 27 Grudnia 2014 Witam, Panowie prosiłbym o poradę w wyborze garnituru, bardziej na okazje typu wesela itp. Mam małe zawahanie co do wyboru koloru, od zawsze ubierałem garnitury w kolorze grafitu/czerni, od jakiegoś czasu widzę że trend się zmienia i wchodzą garnitury granatowe (czy na uroczystości ślubne to będzie dobry wybór?). Co prawda nie podobają mi się jasne, mocno soczyste odcienie koloru granatowego ale stonowany z lekkim połyskiem wygląda całkiem przyjemnie, choć wydaje mi się że czarny/grafit lepiej na mnie wygląda. Poniżej przesyłam kilka linków do garniturów które w miarę mi się podobają, prosiłbym o poradę który według was najlepiej by się prezentował na tego typu okazje. 185cm wzrostu i około 83kg wagi, ciemny brunet, 22 lata http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-66892 http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-67745 http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-67543 http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65075 http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65060 http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65793 http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65061 http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65075 http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65793 Pozdrawiam serdecznie, Cytuj
Ingvar Opublikowano 27 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 27 Grudnia 2014 Nie powiedziałbym, że granatowe garnitury "ostatnio wchodzą"...Na pewno odrzuć czarne i te, które nie są z czystej wełny. Czy interesuje cię tylko Vistula? Cytuj
Karol PL Opublikowano 27 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 27 Grudnia 2014 Ingvar, Czarny jest tylko jeden, reszta grafit lub ciemny granatowy. Co do marki to oczywiście może być dowolna, z tym że budżet trochę ograniczony tak do max 700zł, Vistula z tego co widzę teraz ma promocję, chyba że te promocje przez cały rok obowiązują Cytuj
mosze Opublikowano 27 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 27 Grudnia 2014 Elegancki i porządny garnitur powinien się charakteryzować: - odpowiednim stylem: gładka wełna w ciemnym kolorze, preferowane kieszenie typu patki lub smokingowe, niepożądane/niedopuszczalne są wszelkie ozdobniki i kontrastowe elementy (dodatkowe kieszonki, kontrastowe obszycia dziurek i guzików, wstawki ze skóry itp.) - jakością: wełna 100%, przewiewna podszewka - odpowiednim dopasowaniem (układanie się w ramionach, proporcje itp.) Każdy z w/w tematów to temat rzeka, ja tylko zarysowałem problem. Generalnie większość z podanych garniturów jest ok (nie przejrzałem wszystkich linków). Kolor czarny jest mało uniwersalny, bo dobrze wygląda na murzynach, a na białych - tylko przy świetle elektrycznym. Jednak kierowanie się zdjęciami nie ma większego sensu, bo ostatniego elementu - dopasowania - bez przymiarki sprawdzić się nie da. Jeśli szukasz garnituru, powinieneś sprawdzić różne firmy, różne typy sylwetki itp. i wybrać najlepszą opcję (do ewentualnych poprawek krawieckich). No i jeszcze jedno - generalnie (zdarzają się wyjątki) nie wolno wierzyć opiniom personelu w salonie, nawet w salonie znanej i drogiej marki. Cytuj
Wefraku Opublikowano 29 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 29 Grudnia 2014 Super, że tu trafiłem, mam nadzieję, ze ktoś mi doradzi, w lutym mam dwa wesele. Moda męska to dla mnie przyjemność z niższej półki. Myślę, ze od czerni, czy grafitu jak tu powyżej wspominacie odchodzi się. Zatem czy ktoś może mi doradzić czy taki atramentowy garniak bedzie ok? http://recman24.com/sklep/pl/recman/wyprzeda%C5%BC/garnitur-elford-n-garnitur-elford-n-niebieski Może nawet dam się namówić na muchę-tylko nie w tym kolorze. Moderator jest bardzo doświadczony, może mi doradzi? Dzięki z góry! Cytuj
Klapouch Opublikowano 29 Grudnia 2014 Zgłoś Opublikowano 29 Grudnia 2014 ... to dla mnie przyjemność z niższej półki. Ciekawe ... Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.