Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dla mnie ważniejszą uroczystością jest ślub dlatego chciałbym założyć jaskółkę ale nie popełnić faux pas zostając w niej na weselu, dlatego myślę żeby po ślubie zamienić żakiet na marynarkę i zostać w garniturze. Jaki garnitur by najlepiej spełnił to zadanie(później chciałbym go używać w celach biznesowych)?

 

jeśli się masz już przebierać to może do razu przeskoczyć w smoking?

 

Tak przy okazji, "niskobudżetowym" rozwiązaniem jest smoking z wieszaka w Bytomiu. Jakie macie opinie na jego temat? Chyba mają tylko jedną propozycję z kołnierzem szalowym.

Opublikowano

jeśli się masz już przebierać to może do razu przeskoczyć w smoking?

 

Tak przy okazji, "niskobudżetowym" rozwiązaniem jest smoking z wieszaka w Bytomiu. Jakie macie opinie na jego temat? Chyba mają tylko jedną propozycję z kołnierzem szalowym.

 

Mr Vintage pisał w swoim Poradniku ślubnym, że w usłudze Szyty na zamówienie można nabyć smoking z ostrymi klapami.

Opublikowano

Witajcie :)
Niedługo zbliża się moja studniówka, tak więc garnitur obowiązkowo. Wybrałem całkiem niezły model ale pojawił się problem. Otóż chcę założyć muchę i w związku z tym mam pytania : 
1) Czy pod garnitur i muchę na studniówkę muszę mieć koszulę z plisą ? (i na spinki ? ) 
2) Zostać przy klasycznej białej koszuli i białej poszetce czy wybrać koszulę ecru i do tego poszetkę ecru ? 
3) Mucha ma być w delikatnie innym kolorze niż garnitur, mam rację :)

Byłbym wdzięczny za jak najszybszą odpowiedź - czas goni straszliwie. 

Pozdrawiam serdecznie

Opublikowano

1. Raczej powinna być z plisą i na spinki, w końcu bal to formalna okazja.

2. Zdecydowanie odpuść sobie kombinowanie z kolorem koszuli i ubierz białą. Ecru jest dość problematycznym kolorem, bo zwykle wygląda jak brudny biały.

Na Twoje trzecie pytanie (i dwa poprzednie też) znajdziesz odpowiedź u Mr. Vintage

http://mrvintage.pl/2014/12/poradnik-jak-ubrac-sie-na-studniowke.html

Opublikowano

Super, dziękuję bardzo, ciekawy i pomocny artykuł tego Pana, jak i zresztą Twoje odpowiedzi. 
Wie któryś z was Panowie, gdzie dostanę taką właśnie koszulę poza Wólczanką i Vistulą ? Googluje, szukam i jak na razie nic...

Opublikowano

Szukam identycznej koszuli i również mam problem. Poza ww. markami i zagranicznym TMLewin nic nie spotkałem. TML ma trochę za mały kołnierzyk + mankiet na guziki, co w sumie mógłbym przeboleć.

Opublikowano

Mankiet na guziki można spokojnie przerobić u krawca na mankiet na spinki. Oczywiście pojedyńczy. Zrobiłem tak z jedną koszulą i jestem zadowolony. Kosztowało to 20 zł (w Gdańsku).

Opublikowano

świetną białą koszulę na swój ślub kupiłem w salonie Giacomo Conti. Biała, na spinki, z plisą, dobra jakościowo, noszę ją do dzisiaj

z tą jakością produktów z tego sklepu bym mocno uważał. Jaki jest skład na metce? Mam jedną koszulę białą z tego sklepu - kupiona jako prezent, niby 90% bawełny, ale plastikowej. 

Opublikowano

Witam,

Panowie prosiłbym o poradę w wyborze garnituru, bardziej na okazje typu wesela itp.

Mam małe zawahanie co do wyboru koloru, od zawsze ubierałem garnitury w kolorze grafitu/czerni, od jakiegoś czasu widzę że trend się zmienia i wchodzą garnitury granatowe (czy na uroczystości ślubne to będzie dobry wybór?). Co prawda nie podobają mi się jasne, mocno soczyste odcienie koloru granatowego ale stonowany z lekkim połyskiem wygląda całkiem przyjemnie, choć wydaje mi się że czarny/grafit lepiej na mnie wygląda.

Poniżej przesyłam kilka linków do garniturów które w miarę mi się podobają, prosiłbym o poradę który według was najlepiej by się prezentował na tego typu okazje.

185cm wzrostu i około 83kg wagi, ciemny brunet, 22 lata

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-66892

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-67745

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-67543

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65075

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65060

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65793

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65061

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65075

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-65793

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Opublikowano

Ingvar,

Czarny jest tylko jeden, reszta grafit lub ciemny granatowy. :-P

Co do marki to oczywiście może być dowolna, z tym że budżet trochę ograniczony tak do max 700zł, Vistula z tego co widzę teraz ma promocję, chyba że te promocje przez cały rok obowiązują :mrgreen:

Opublikowano
Elegancki i porządny garnitur powinien się charakteryzować:

 

- odpowiednim stylem: gładka wełna w ciemnym kolorze, preferowane kieszenie typu patki lub smokingowe, niepożądane/niedopuszczalne są wszelkie ozdobniki i kontrastowe elementy (dodatkowe kieszonki, kontrastowe obszycia dziurek i guzików, wstawki ze skóry itp.)

- jakością: wełna 100%, przewiewna podszewka

- odpowiednim dopasowaniem (układanie się w ramionach, proporcje itp.)

 

Każdy z w/w tematów to temat rzeka, ja tylko zarysowałem problem.

 

Generalnie większość z podanych garniturów jest ok (nie przejrzałem wszystkich linków). Kolor czarny jest mało uniwersalny, bo dobrze wygląda na murzynach, a na białych - tylko przy świetle elektrycznym. Jednak kierowanie się zdjęciami nie ma większego sensu, bo ostatniego elementu - dopasowania - bez przymiarki sprawdzić się nie da. Jeśli szukasz garnituru, powinieneś sprawdzić różne firmy, różne typy sylwetki itp. i wybrać najlepszą opcję (do ewentualnych poprawek krawieckich). No i jeszcze jedno - generalnie (zdarzają się wyjątki) nie wolno wierzyć opiniom personelu w salonie, nawet w salonie znanej i drogiej marki.

Opublikowano

Super, że tu trafiłem, mam nadzieję, ze ktoś mi doradzi, w lutym mam dwa wesele. Moda męska to dla mnie przyjemność z niższej półki. Myślę, ze od czerni, czy grafitu jak tu powyżej wspominacie odchodzi się. Zatem  czy ktoś może mi doradzić czy taki atramentowy garniak bedzie ok? http://recman24.com/sklep/pl/recman/wyprzeda%C5%BC/garnitur-elford-n-garnitur-elford-n-niebieski Może nawet dam się namówić na muchę-tylko nie w tym kolorze. Moderator jest bardzo doświadczony, może mi doradzi? Dzięki z góry!

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.