Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem na etapie kompletowania ubioru na swój ślub.

Buty po przeczytaniu forum i opiniach, że lepiej kupic droższe buty i tańszy garnitur, to czarne oxfordy cap toe Yanko

Garnitur z Vistuli granatowy

Koszula Osovski na spinki

Poszetka z białego lnu juz zamówiona

Brakuje mi krawata i poprawek garnituru, napewno do skrócenia są spodnie i tu pytanie do was.

Jaki byście zaproponowali mi krawat, i jakie poprawki w garniturze. Jeszcze mam dylemat z muchą zamaist krawata, tylko zastanawiam się czy do zwykłego jednorzędowego garnituru będzie pasowała. Proszę was o opinie.

Ijpg_ewahhrn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam krawaty w szary lub niebieski mikrowzór (bardzo drobna pepita, krata księcia Walii), są dużo bardziej "fotogeniczne" od gładkich (chociaż nie nadają się do telewizji). Odradzam muchę (z przyczyn subiektywnych), a muchę do tej koszuli odradzam stanowczo (z przyczyn obiektywnych).

Garnitur leży ładnie - i to bez poprawek!

Polecam krawaty Patrizio Capelli - duży wybór wzorów "ślubnych", minusem jest horrendalnie droga przesyłka, może lepiej kupić kilka na raz (nawet do spółki z kimś z Twojego miasta). Na samym krawacie nie ma co oszczędzać, jak nie uplamisz atramentem to posłuży długie dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bądź co bądź, jest to okazja b. formalna.

 

Więc najlepiej byłoby zaopatrzyć się w smoking.

 

 

 Odradzam muchę (z przyczyn subiektywnych), a muchę do tej koszuli odradzam stanowczo (z przyczyn obiektywnych).

 

Odpowiednio dobrana mucha nawet do tej koszuli i efekt będzie powalający. Roadster zrób sobie przymiarkę przed lustrem, look z muchą i look z krawatem. Sam zobaczysz różnicę i co Ci lepiej leży. Koszula jak pisałem wyżej mogłaby zostać jednak zmiana byłaby  na +. Wszystko zależy od muchy (kolor, materiał, rozmiar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patki lepiej włożyć; garnitur jest OK, ale jak jest jeszcze miejsce na wytaliowanie (tj. luz w talii), to też można. "Okno" między talią a ramieniem już jest. Uważaj, żeby nie przesadzić, bo nowoczesne slimfity (krótka marynarka super slim, maksymalnie skrócone rękawy i nogawki) to może być OK na wybieg (jeśli ma się warunki), ale niekoniecznie na ślub. Ja na własny ślub świadomie wybrałem dopasowanie raczej konserwatywne (chociaż mam słabość do przykrótkich nogawek i rękawów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest takie słowo ironia, odnośnie smokingu.

 

c - krawat do garnituru będzie znacznie lepszy niż mucha

 

Jakieś argumenty ?

d - mucha do koszuli z guzikami będzie wyglądać marnie

Może, nie musi.

Patki lepiej włożyć

To dopiero marnie wygląda, zostaw patki w spokoju.

 

 

Polecacie jakiś sklep w Warszawie z krawatami?

 

http://www.macaronitomato.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o strój na własny ślub :) Kupiłem już garnitur w Albione, dość podobny do kolegi Roadster kilka postów wyżej, może nieco jaśniejszy granat. Koszula będzie oczywiście biała na spinki, buty oxfordy czarne. Teraz pytanie czy iść w kamizelkę np. białą ze wzorem wyszywaną srebrną nicią plus musznik czy sobie darować ten pomysł i kupić ładny krawat z poszetką? Kamizelki są jeszcze w modzie? Ślub w sierpniu to może być gorąco... Jeśli krawat to jaki: fason, kolor? Suknia panny młodej będzie biała. Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krawat z poszetką" też. Polecamy ładny krawat i białą lnianą poszetkę ;). Czy kamizelki są w modzie, to nie wiem. Wiem, że ładne kamizelki są eleganckie i bardzo dobre na ślub. Choć rzeczywiście, w sierpniu może się okazać tylko problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musznik sobie daruj, pasuje tylko do czerwonego garnituru i białych weselnych trzewiczków.

 

Całkowicie się zgadzam. Musznik to jakaś wstrętna hybryda, takie coś nie istnieje w męskiej elegancji. Biała kamizelka wyszywana srebrną nicią - wiejskie wesele na bogato - również sobie odpuść. Dobry krawat i biała poszetka będą najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o strój na własny ślub :) Kupiłem już garnitur w Albione, dość podobny do kolegi Roadster kilka postów wyżej, może nieco jaśniejszy granat. Koszula będzie oczywiście biała na spinki, buty oxfordy czarne. Teraz pytanie czy iść w kamizelkę np. białą ze wzorem wyszywaną srebrną nicią plus musznik czy sobie darować ten pomysł i kupić ładny krawat z poszetką? Kamizelki są jeszcze w modzie? Ślub w sierpniu to może być gorąco... Jeśli krawat to jaki: fason, kolor? Suknia panny młodej będzie biała. Z góry dzięki za sugestie.

 

Jeżeli kamizelka będzie z odpowiedniej wełny + podszewka nie będzie z poliestru to nie będzie za gorąco ;). Własny ślub miałem w połowie czerwca, mogłoby się wydawać, że będzie upał, a było 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem kamizelki i trochę żałuję, bo nie było aż tak gorąco, a ładna kamizelka jeszcze bardziej by uszlachetniła mój strój (miałem co prawda białą lnianą poszetkę i goździka w butonierce, ale np. mój Ojciec też miał, więc nasze stroje niespecjalnie różniły się formalnością). Do granatu poszedłbym w szarą kamizelkę, najlepiej szytą na miarę (nie są bardzo drogie, a ważne, żeby bardzo dobrze leżały, by nie psuć całości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W takim układzie może srebrna/szara kamizelka? Garnitur mam bardzo zbliżony do tego koloru poniżej. W sklepie gotowej kamizelki raczej nie dostanę, gdzie ją zatem kupić? A może sobie odpuścić?

 

MrVintage-pl-Poradnik-%C5%9Blubny-14.jpg

 

Mam nadzieję, że Twój garnitur jednak trochę się od tego różni, bo ma on zdecydowanie za wysoko górny guzik (problem 90 % polskiego RTW, cholera wie czemu nie szyją właściwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.