Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich użytkowników,

Staje na ślubnym kobiercu za kilka tygodni, szukam garnituru już od jakiegoś czasu, co nie jest łatwe.

Założeniem ma być granatowy garnitur z kamizelką zdekompletowaną (3-częściowy garnitur właściwie nie do kupienia z wieszaka, be spoke przekracza budżet).

Mam do Was prośbę o opinie odnośnie poniższego garnituru (mogę go kupić taniej niż cena tam widniejąca). Czy jest to dobra "podstawa" ślubnego stroju?

http://bytom.com.pl/garnitury,garnitur-bd0-01-07a-114-k-1396-8807-p

 

Mnie zniechęca do tego garnituru wszycie rękawów. Wygląda na to, że pacha jest bardzo nisko. Odcinek, na którym jest wszyty rękaw to prawie 1/3 długości marynarki. Prawie nie będziesz mogł ruszyć ręką - marynarka będzie się "ciągnąć". A na weselu się tańczy...

Może poszukasz czegoś podobnego np. do marynarek oferowanych przez Macaroniego (macaronitomato.com)? To oczywiście inna klasa cenowa, ale chodzi mi o proporcje.

 

Pozdr,

 

woojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

przede wszystkim chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum. 16 sierpnia stanę wraz z narzeczoną na ślubnym kobiercu. W związku z tym chciałbym podzielić się refleksjami związanymi z wyborem stroju na ten niezwykle ważny dzień, jak też poprosić o radę.

Moja stylizacja ma wiele wspólnego z koncepcją, jaką zaproponował Macaroni Tomato, przy czym nie będę decydował się na kamizelkę. Zdecydowanie kojarzą mi się one z ludźmi, którzy w tramwajach grają na akordeonie. Poza tym spodziewam się, że wśród gości weselnych znajdą się osobnicy, którzy po pewnym czasie objawią swój nieśmiertelny zestaw "kamizelka+koszula z krótkim rękawem". Przejdę teraz do opisu poszczególnych części garderoby.

Koszula - mam dość atletyczną sylwetkę z szeroką klatką, w związku z czym pozostaje mi prawdopodobnie koszula MTM. Ostatnio zainteresowała mnie firma Bernheim i prawdopodobnie na nią się zdecyduję.

Krawat - granatowy w drobne białe grochy lub bardzo drobne kwiaty.

Buty - wiedenki. Tutaj mała refleksja. Z racji obowiązków często przebywam w polskim centrum przemysłu obuwniczego (Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska). Nawet w takim miejscu problemem jest zrobienie butów na miarę. W rezultacie wybiorę włoskie buty.

Garnitur - z tym jest największy problem. Dotychczas chodziłem w garniturach Vistuli. Na ślub chciałbym jednak wybrać coś lepszego, a niestety na bespoke nie mogę sobie pozwolić, Kwota, którą mogę wydać na garnitur to około 2200 PLN. Jakie rozwiązanie moglibyście polecić? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy czym nie będę decydował się na kamizelkę. Zdecydowanie kojarzą mi się one z ludźmi, którzy w tramwajach grają na akordeonie. Poza tym spodziewam się, że wśród gości weselnych znajdą się osobnicy, którzy po pewnym czasie objawią swój nieśmiertelny zestaw "kamizelka+koszula z krótkim rękawem".

 

Na tej zasadzie to należałoby zrezygnować z garnituru (bo wielu gości będzie miało dwa rozmiary za duże i jeszcze do tego z polyestru) i krawat (bo pewnie niektórzy zaprezentują niechlujnie zawiązane śledzie ze sztucznego materiału). To właśnie Ty powinieneś w tym dniu pokazać, jak należy nosić kamizelkę!

 

Co do garnituru to postawiłbym na gotowiznę plus przeróbki u dobrego (słuszne podkreślenie kolegi powyżej) krawca. Tani MTM łatwo może okazać się nieporozumieniem, tanie bespoke tym bardziej, zwłaszcza jeżeli nie masz dużego doświadczenia, na co należy zwracać uwagę.

 

Zdradź przy okazji, jakie włoskie buty wygrały konkurencję z niedoszłą miarówką z Wadowic.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdradź przy okazji, jakie włoskie buty wygrały konkurencję z niedoszłą miarówką z Wadowic". To nie tak. Rozmawiałem z lokalsami i nikt nie jest w stanie podać nazwiska ani jednego szewca, który podjąłby się takiego zamówienia. Każdy woli tłuc usługowo cholewki dla tutejszych potentatów (Cohnpol, Ryłko, Badura itp.). Dziękuję za opinię związane z garniturem, ale w kwestii kamizelki nie zmienię zdania. Poza tym kamizelka w połowie sierpnia może okazać się niewłaściwa chociażby ze względu na upał.

A propos tanich bespoke - to jakie marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdradź przy okazji, jakie włoskie buty wygrały konkurencję z niedoszłą miarówką z Wadowic". To nie tak. Rozmawiałem z lokalsami i nikt nie jest w stanie podać nazwiska ani jednego szewca, który podjąłby się takiego zamówienia. Każdy woli tłuc usługowo cholewki dla tutejszych potentatów (Cohnpol, Ryłko, Badura itp.).

 

To co napisałeś, nijak ma się do tego, o co prosiłem. Moją intencją było, żebyś pokazał, co wybrałeś, bo być może istnieją lepsze wybory (w szczególności zastanawia wybór butów włoskich, dlaczego nie angielskich albo hiszpańskich?).

 

 

A propos tanich bespoke - to jakie marki?

 

A co masz na myśli pisząc "marki" (i co masz na myśli pisząc "bespoke")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

do garnituru ślubnego z muszką jaka powinna być koszula? Na blogu szarmant kategorycznie odradza koszulę z zasłonietą listwą guzikową i koszulę z guzikami jubilerskimi. Natomiast w książce mr Vintage'a jest tego zaprzeczenie. Nie chciałbym popełnić faux pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej nie zakładać muchy do garnituru?

Zakładać, ale garnitur nie powinien udawać smokingu/fraka, wiec wszystko powinno być o odpowiednim stopniu formalności. Do formalnego garnituru(ślub) i muchy powinieneś mieć koszule z plisą zakrywająca guziki. Mucha powinna być w innym kolorze niż czarny i biały (kolory zarezerwowane dla smokingu i fraka).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolne szelki mocowane na guziki, które trzeba przyszyć do spodni. Pod kamizelką i tak nie będzie ich widać, ale jeśli zamierzasz używać ich później też bez niej, to moim zdaniem najbardziej uniwersalne będą granatowe z białą skórą, jako druga para czerwone. Mam taki zestaw od użytkownika doleath z Allegro, 60 zł sztuka. Żaden luksus, po prostu przyzwoite szelki, które spełniają swoją funkcję i nie najgorzej wyglądają. Jeśli chcesz czegoś lepszego, to Albert Thurston - jak to kiedyś określił Szarmant - Aston Martin wśród szelek. Niby ok. 250 zł, ale świadomość posiadania czegoś najlepszego na świecie w swojej klasie może być tego warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytałem już wcześniej na temat dodatków ubiorowych, teraz chciałbym prosić Panów o fachową pomoc i ocenę mojego garnituru ślubnego.  Niestety garnitur kupiłem za nim poznałem to forum. Za późno już na zmiany,w tym  bespoke. A ten musi  trafić do krawca na przeróbki. Prosiłbym o ocenę i rady jak ten garnitur wygląda i na co zwrócić uwagę przy przeróbkach (chodzi głównie o marynarkę, bo spodnie wymagają i tak gruntownych zmian). Niestety założona koszula ma troszkę przydługie rękawy, tym myslę jest spowodowane silne gniecenie rękawów marynarki.  Bedę wdzięczny za wszelkie porady.

post-5309-0-96586000-1398200196_thumb.jp

post-5309-0-57316700-1398200207_thumb.jp

post-5309-0-14890200-1398200219_thumb.jp

post-5309-0-77006700-1398200234_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.