Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym proponował odrzucenie pomysłu na różowy goździk i rozważenie białego zamiast czerwonego. A jak już podejmiesz decyzję, co do koloru, to zastanów się, czy ze względów praktycznych goździka nie zastąpić eustomą. Prezentuje się pięknie, jest równie trwała, a dzięki temu, że część zielona jest dużo mniej rozbudowana, ryzyko "zmasakrowania" butonierki jest mniejsze i można wybrać bardziej dorodny kwiat.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

Jestem na etapie odkrywania tajników klasycznej elegancji, a powodem jest zbliżający się ślub.

Pierwszym pomysłem był smoking, ale tutaj minusami są pora (ślub o 15 w lecie), ale przede wszystkim niewielka możliwość wykorzystania go w przyszłości.

Następnie przyszła kolej na stroller, tutaj z kolei nie podoba mi się konieczność przebierania i kłopot w znalezieniu odpowiedniej kamizelki i spodni sztuczkowych. To nie to.

 

Przeglądając ofertę "sieciową", najbardziej dostępną dla większości, głównie pod względem finansowym, przyszły mi do głowy kolejne dwa pomysły:

 

1. Czarny garnitur z zamkniętym kołnierzem. Do tego biała koszula z zasłoniętymi guzikami i włoskim kołnierzykiem oraz ciemna mucha.

http://bytom.com.pl/files/sc_images/product/middle_img_2812.jpg

 

2. Granatowy garnitur z zamkniętym kołnierzem. Do tego biała koszula i jasny krawat.

http://bytom.com.pl/files/sc_images/product/middle_img_2816.jpg

 

W obu przypadkach rozważam ewentualnie dokupienia kamizelki w kolorze garnituru (łatwiej będzie pewnie znaleźć w kolorze czarnym, bo w granacie może być problem z dobraniem koloru, przy "czarnej" wersji chyba kamizelka byłaby istotniejsza ze względu na muchę).

 

Proszę o krytyczny komentarz na temat moich wymysłów. Czy to w ogóle dobra droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Ci tu powie, że punkt drugi to doskonały kierunek.

Mogłoby zostać już nawet w tej konfiguracji i już byłoby pięknie, ale dobrze kombinujesz, że kamizelka dodatkowo zwiększy szykowność zestawu. Opcje są dwie - albo wykonana z dokładnie tego samego materiału co garnitur (czyli po prostu zakup trzyczęściowego), albo wyraźnie kontrastująca (trochę niecodzienne, ale ładne rozwiązanie). W tej wersji też możesz pomyśleć o muszce, która będzie pasować niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kamizelkę, czy nie.

 

Przykłady wyczerpujące temat:

http://macaronitomato.blogspot.com/2013/05/slubne-klimaty.html

http://www.szarmant.pl/garnitur-slubny

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach>

Proszę o krytyczny komentarz na temat moich wymysłów. Czy to w ogóle dobra droga?

 

Tak jak już koledzy napisali, druga opcja jest najlepszym wyborem. Zakładam, że masz jeszcze trochę czasu na poszukiwania i właśnie dlatego polecam Ci zmodyfikowanie opcji numer 2. Poszukaj garnituru w kolorze atramentowym (jeszcze ciemniejszy odcień niebieskiego od tego, który w ofercie ma Bytom). W świetle dziennym widać, że to bardzo ciemny odcień niebieskiego a w nocy wygląda jak czarny (mowa o kolorze atramentowym). Moim zdaniem idealne rozwiązanie Twojego problemu.

 

Kamizelka faktycznie jest ciekawym dodatkiem o ile zostanie wykonana z odpowiedniego materiału (podobnie jak garnitur). Warto pamiętać, że uroczystość będzie miała miejsce latem gdzie możemy spodziewać się wysokich temperatur. Nie jestem pewny czy dodatkowa warstwa ubrania jest tu pożądana? Zdjęcie marynarki i "latanie" w samej kamizelce będzie mało eleganckim rozwiązaniem (podobnie zresztą jak wycieranie co 5min czoła). Podsumowując - wątpię aby trzy częściowy garnitur RTW na lato był dobrym pomysłem.

post-2965-0-44272300-1388753959_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za zainteresowanie. Zgodnie z sugestiami rezygnuję z opcji 1 i będę próbował dalej szukać wersji 2.

Nie udało mi się dzisiaj znaleźć w Bytomiu garnituru, o którym pisałem wcześniej, ale przy okazji poszukiwań odwiedziłem Próchnik.

 

Załączyłem zdjęcia granatowego garnituru, który nazywają tam "smokingiem". Ma zamknięte klapy z połyskującego materiału, teksturę materiału samego garnituru i spodnie również załączyłem.

Czy jest do dobry wybór czy raczej niebezpiecznie oddala się od klasyki?

.

PS. Proszę nie zwracajcie uwagi na buty i koszulę. Wziąłem co dali, nie chcąc wdawać się w dyskusję :)

post-4916-0-76970000-1388778081_thumb.jp

post-4916-0-80968500-1388778082_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, od początku wewnętrzny głos mówił mi to samo :)

 

Dzisiaj pojeździłem jeszcze po galeriach i niestety nie udało się znaleźć atramentowego garnituru, który by mi odpowiadał (szukałem z zamkniętymi klapami, o dwurzędowym nie ma nawet co mówić).

Tego garnituru z Bytomia niestety nie mogę namierzyć, a jeśli chodzi o inne sklepy, to jeśli już jest coś z zamkniętymi klapami, to daleko im do klasycznych i do tego garniaki w połowie poliestrowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.