Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

ten garnitur z bytomia, który miałeś w linku to poprzednia kolekcja. Można go tylko kupić przez stronę internetową, ale została tylko sylwetka standardowa, ewentualnie można szukać w outletach.

 

Sam szukałem dwurzędowego, ale oprócz Próchnika (prążek), żadna z sieciówek takiego nie posiada w obecnej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad swoim strojem na studniówkę, wybrałem już:
atramentowy/ciemnogranatowy garnitur
biała koszula
czerwony krawat
czerwone skarpetki
czarne buty i pasek
srebrne spinki(jak i klamra od paska)
biała lniana poszetka

 

Pozostaje miejsce w butonierce, na początku myślałem o czerwonym goździku jednak teraz zastanawiam się nad czymś bardziej wyróżniającym się z zestawu. Inspirowany tematem o doborze koloru oraz stroną
http://www.colourlov...Vermeers_Christ
http://www.colourlov.../Harmony_in_Red

Niestety oba nie oddają dokładnie kolorów którymi dysponuje, jednak odcień żółtego pojawia się w obu. I tutaj moje pytanie:

Czy żółty kwiatek będzie pasował do tego zestawu?
Jeśli tak to jaki, jeżeli nie to jaki inny?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwonych krawatów jakimi dysponuje jest jeszcze kilka, ale reszta sie nie nadaje żeby je tutaj w ogóle pokazać.

post-4962-0-75449300-1389559578_thumb.jp

post-4962-0-47489000-1389559593_thumb.jp

 

Kolejny krawat i skarpetki to wydatek minimum 100zł. co mi się nie uśmiecha... 

Co sądzi Pan o wymianie samego krawatu na kolor harmonizujący z granatowym a kwiatek pod kolor skarpetek?

Na kwiatku w butonierce troche mi zależy dlatego też prosiłbym o ponowne rozpatrzenie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawat stonowany - zawsze ok. 

 

Krawat stonowany + czerwone skarpetki i czerwony kwiatek? Szaleństwo, moim zdaniem niepotrzebne, ale możesz spróbować. :)

 

Moim zdaniem bezdyskusyjnie wejdziesz na  ścieżkę elegancji i klasy, co niejedno oko przykuje, jeśli zdecydujesz się na:

 

Elegancki gładki krawat lub z drobnym wzorem + granatowe skarpetki i czerwony lub biały kwiatek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być fotografem na ślubie siostry znajomego i zastanawiam się, na jaki strój mogę sobie w takiej sytuacji pozwolić. Z jednej strony jestem tam w pracy i chyba najlepiej, żeby "nie było mnie widać" (przynajmniej na ceremonii), ale z drugiej jednak gościem na ślubie. Czy mogę swój granatowy garnitur wzbogacić o jasnoszarą kamizelkę (może w jakąś delikatną kratę), granatową muchę i kwiatek w butonierce, czy lepiej będzie się uspokoić i postawić na sam spokojny krawat bez reszty wodotrysków? Nie mam informacji o tym, w co będą ubrani Państwo młodzi, ale przyjmijmy, że wg Polskiej Mody Ślubnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być fotografem na ślubie siostry znajomego i zastanawiam się, na jaki strój mogę sobie w takiej sytuacji pozwolić. Z jednej strony jestem tam w pracy i chyba najlepiej, żeby "nie było mnie widać" (przynajmniej na ceremonii), ale z drugiej jednak gościem na ślubie. Czy mogę swój granatowy garnitur wzbogacić o jasnoszarą kamizelkę (może w jakąś delikatną kratę), granatową muchę i kwiatek w butonierce, czy lepiej będzie się uspokoić i postawić na sam spokojny krawat bez reszty wodotrysków? Nie mam informacji o tym, w co będą ubrani Państwo młodzi, ale przyjmijmy, że wg Polskiej Mody Ślubnej.

Taki strój będzie dobry. Mucha jest mniej od krawata narażona na przemieszczenia. Tylko czy kwiatek w butonierce dobrze zniesie liczne zmiany pozycji podczas fotografowania? Gdyby zdjęcia miałyby być robione także podczas Mszy warto uzgodnić jakie zwyczaje co do stroju obowiązują w parafii, w której będzisz fotografował.

 

Pozdr,

 

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczne względy noszenia kwiatka chyba rzeczywiście przeważą nad estetycznymi. Krawat w działaniu by mi nie przeszkadzał, ale mucha może się przydać do lokalizowania mnie w późniejszych fazach wesela ;)

Czuję, że wywiad środowiskowy w parafii zasugeruje to, co najczęściej noszą goście i para młoda, ale nie zaszkodzi spytać. Choć trudno mi sobie wyobrazić, żeby mucha i kamizelka odd-czapy budziły czyjąś niechęć (co może być zrozumiałe np. przy smokingu w kościele).

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ubioru gości weselnych, ale przyjmując wzór jak to nazwałeś "Polskiej Mody Ślubnej", to będziesz się wyróżniał z tłumu. Jak dla mnie fotograf na weselu powinien być niewidoczny, a o jego pracy powinny świadczyć zdjęcia ;) ......i lepiej żebyś nie został wzięty za Pana Młodego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być fotografem na ślubie siostry znajomego i zastanawiam się, na jaki strój mogę sobie w takiej sytuacji pozwolić. Z jednej strony jestem tam w pracy i chyba najlepiej, żeby "nie było mnie widać" (przynajmniej na ceremonii), ale z drugiej jednak gościem na ślubie. Czy mogę swój granatowy garnitur wzbogacić o jasnoszarą kamizelkę (może w jakąś delikatną kratę), granatową muchę i kwiatek w butonierce, czy lepiej będzie się uspokoić i postawić na sam spokojny krawat bez reszty wodotrysków? Nie mam informacji o tym, w co będą ubrani Państwo młodzi, ale przyjmijmy, że wg Polskiej Mody Ślubnej.

 

Tak ubierz się tak:

20069689.jpg

 

I za pana młodego cię wezmą.

 

Kiepsko gdy pan młody będzie gorzej wyglądał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Kiedyś będę fotografem weselnym..,

 

Z szacunku dla klientów zawsze będę się upewniał, jak planują się ubrać goście i Państwo Młodzi....

 

Jak skończę?

 

W poliestrowym gajerze, sztucznym krawacie i plastykowej poszetce z ręcznym obszyciem, żeby nie wychylać się względem klienta i jego gości...

 

Stawiacie sprawę na głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jest bardzo prawdopodobne, że i tak będzie wyglądał gorzej, bo ja poniżej dobrze leżącego garnituru z krawatem i czarnymi oksfordami przecież nie zejdę... Może postawię na rozmowę z parą na ten temat*. Czasu w zasadzie jeszcze sporo, a spytałem Was, bo już mnie to ciekawiło.

 

*A może rzeczywiście nie ma co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Kiedyś będę fotografem weselnym..,

 

Z szacunku dla klientów zawsze będę się upewniał, jak planują się ubrać goście i Państwo Młodzi....

 

Jak skończę?

 

W poliestrowym gajerze, sztucznym krawacie i plastykowej poszetce z ręcznym obszyciem, żeby nie wychylać się względem klienta i jego gości...

 

Stawiacie sprawę na głowie...

 

 

Chyba trochę źle nas zrozumiałeś...nie chodzi o to, żeby się dostosować i założyć poliester. Jeżeli ślub jest wieczorem i PM przychodzi w smokingu, to pewnie aż tak by się to nie rzucało w oczy, ale jak założy garnitur, krawat, wepnie kwiatek i na tym koniec to fotograf zwraca uwagę wszystkich  . Jeżeli chcemy zmieniać polską "elegancję" to faktycznie może lepsza będzie wcześniejsza rozmowa z PM (może jeszcze nie jest za późno :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu założył bym dwuczęściowy granatowy garnitur, białą koszulę i krawat ze spinką, ew. muchę, oraz białą poszetkę.

 

Mimo wszystko będziesz tam w pracy, a nie po to żeby zwracać na siebie uwagę, a na pewno kontrastowa kamizelka, a tym bardziej kwiat w butonierce to spowoduje.

 

I tak będziesz wyglądał lepiej niż 99,9% kamerzystów i fotografów, gdzie normą są mokasyny, koszuli polo, a na to marynarka, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jest bardzo prawdopodobne, że i tak będzie wyglądał gorzej, bo ja poniżej dobrze leżącego garnituru z krawatem i czarnymi oksfordami przecież nie zejdę... Może postawię na rozmowę z parą na ten temat*. Czasu w zasadzie jeszcze sporo, a spytałem Was, bo już mnie to ciekawiło.

 

*A może rzeczywiście nie ma co...

 

 

Załóż swój garnitur, białą koszulę, ładne czarne buty i jednolity ciemny krawat mniej więcej w kolorze garnituru. Będziesz wyglądać bardzo elegancko i nikt na Ciebie nie zwróci uwagi.

 

W żadnym razie nie zakładaj muchy, kwiatka, ani kamizelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ochłońcie ;)

 

Ubierasz się dla siebie i własnego komfortu.

Gwarantuję, że Państwo Młodzi będą mieli inne sprawy na głowie niż boczenie się na kuzyna/fotografa, bo 'za ładnie' się ubrał...

...A i 'śladów' nie będzie, bo przecież to fotograf, więc siebie nie uwieczni. 

 

Ps. Misza ma rację - bo jak ten i ów (a prędzej 'ta i owa')zobaczy, że fotograf jest ubrany lepiej niż większość gości,

to może następnym razem też bardziej się przyłoży.   :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ .mateusz - Myślę że masz dość doświadczenia żeby ubrać się stosownie do okazji bez wielkich konsultacji. Mam tylko jedną radę. Ponieważ masz być fotografem, pewnie będziesz musiał pochodzić trochę po kościele i im ciszej to zrobisz tym lepiej. Po drugie często będziesz zmieniał pozycje - kucał, klękał, stawał na schodach itp. W związku z tym sugerowałbym buty na gumowej podeszwie. Będzie ciszej i stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pytam w odpowiednim temacie. 

Pewnie była gdzieś o tym mowa, ale ja nie mogę odnaleźć. 

 

Jaki ubiór jest odpowiedni do opery? Domyślam się, że garnitur wieczorowy będzie pasował, ale czy wypada pokombinować z zestawem koordynowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pytam w odpowiednim temacie. 

Pewnie była gdzieś o tym mowa, ale ja nie mogę odnaleźć. 

 

Jaki ubiór jest odpowiedni do opery? Domyślam się, że garnitur wieczorowy będzie pasował, ale czy wypada pokombinować z zestawem koordynowanym?

Jeśli masz garnitur wizytowy, to po co miałbyś kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.