Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam Państwa, 

Na wstępie przepraszam, że pytam o rzeczy, które zapewne były już poruszane w różnych wątkach na tym forum, nie mniej jednak każdy przypadek jest nieco inny. 

Tak więc w maju czeka mnie sądny dzień :), niezależnie od przebiegu uroczystości dobrze byłoby po latach nie wstydzić się swoich zdjęć w albumie. 

Co mam: Jak widać na zdjęciach garnitur ciemny granat, Bytom ( będą jeszcze poprawki krawieckie ), buty czarne jednolite Ryłko, poszetka lniana biała. 

Czego potrzebuje: Mucha, koszula, skarpetki :)

Prezentowana mucha i koszula są jedynie przypadkowe i proszę ich nie komentować :)

1). Jaką powinienem kupić koszulę ? oczywiście białą na spinki ale jaki typ kołnierzyka radzicie zastosować ? czy w przypadku muchy plisa na guzikach jest wskazana? Myślę, że należy odpuścić koszule smokingowe ( łamany kołnierzyk), może kołnierzyk włoski?. Jeżeli macie jakieś propozycję będę wdzięczny za linki do konkretnych produktów. 

2) Jaka mucha i z jakiego materiału ? Myślę o klasycznej muszce z jedwabiu ale nie wiem czy czarna to dobry wybór ? Może spróbować zamówić na poszetce.com granatową muchę w delikatne białe kropki ? Czy może lepiej postawić na czarny jedwab? Jeżeli macie inne pomysły będę wdzięczny. 

3) Skarpetki :)? Czy ciemny granat czy można delikatnie zaszaleć np burgundowe ? ( żółte to chyba zbytnia ekstrawagancja )

 

A może jednak odpuścić muchę a postawić na krawat ? ale mam wrażenie, że wtedy przydałaby się kamizelka może szara jak u Macaroniego ? 

Macie jakiś pomysł gdzie kupić taką kamizelkę w rozsądnej cenie ?

Z góry dziękuję za pomoc. 

http://zapodaj.net/873f03ecf4f39.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wyrocznią, ale rękawy zarówno w koszuli jak i w garniturze (jak wspominał Kolega wyżej) są do skrócenia. Lepsze byłyby buty z zamkniętą przyszwą (wiedenki). Spodnie są za długie i źle się układają mniej więcej od kolana w dół. 

 

Jeśli się mylę to proszę o poprawkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za pierwsze rady, ale pisałem że garnitur jest jeszcze przed poprawkami krawieckimi, a koszula jest z przypadku, buty oczywiście będą inaczej wiązane. Ogólnie to zdjęcie nie jest zbyt udane, ale wszystko co mówicie będzie zrobione. 

Nie mniej jednak pytanie dotyczy MUCHY i KOSZULI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koszula do muchy powinna być z plisą na guzikach (w stroju formalnym). Kołnierzyk wybierz taki, w którym najlepiej wyglądasz, ja odpuścił bym kołnierzyk ze stójką.

2. Jeżeli mucha to na pewno jedwabna, jednak do granatowego garnituru bardziej będzie pasował jedwabny krawat, np. granatowy w białe grochy

3. Skarpetki burgundowe będą ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, teraz ją wypatrzyłem. Też uważam, że ten wzór nie pasuje, chodź zastanawiam się czy powinna być zupełnie gładka czy można sobie pozwolić na delikatny wzór np białe kropki?  

Może jeszcze mały komentarz co do kwiatka ? czy w grę wchodzi tylko biały czy ewentualnie czerwony jest dopuszczalny ?

Myślę o białej gardenii, eustoma, lub różyczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze post pod postem, ale nie widzę opcji edycji.

Pisales do mnie priv, wypowiem się tutaj:)

Mam juz ten temat za sobą :) wydaje mi się ze wyszło to dość klasycznie i z klasa...mimo ze niektórzy robili oczy:p no ale w dobie pseudo smokingow i mini bukiecikow w kieszonce marynarki, nie ma co się dziwić :) ile ja się różnym "specjalistom" w temacie ślubnym natlumaczylem:)

Wiec tak, jeśli chodzi o krawat to musialbym odszukać dane sprzedawcy, a co do kamizelki to była ona szyta na miarę u krawcowej w moim mieście ( Radom ), myślę ze stanęła na wysokości zadania i dala rade:) materiał 100% wełna.

Do tego oczywiście poszetka, goździk i mamy ładny zestaw.

Jakie planujesz kupić buty? Najlepsze byłyby Oxfory, o które w Polsce ogólnie ciężko, ale podpowiem Ci ze w Massimo Dutti pojawiły się teraz i są w dobrej cenie.

post-3374-0-21223200-1390840538_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie litości, człowiek zmęczony nocą pisze :) oczywiście chodziło o ,,pepitkę'' . Tak czy inaczej muszę podjąć w tym tygodniu decyzję, waham się pomiędzy muchą (tu szereg problemów jak wyżej), a stylizacją jaką proponuje Marconi, a fajnie prezentuje kolega powyżej :).

Gdyby ktoś mógł się jeszcze odnieść do meritum mojego pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). Jaką powinienem kupić koszulę ? oczywiście białą na spinki ale jaki typ kołnierzyka radzicie zastosować ? czy w przypadku muchy plisa na guzikach jest wskazana? Myślę, że należy odpuścić koszule smokingowe ( łamany kołnierzyk), może kołnierzyk włoski?. Jeżeli macie jakieś propozycję będę wdzięczny za linki do konkretnych produktów. 

[...]

A może jednak odpuścić muchę a postawić na krawat ? ale mam wrażenie, że wtedy przydałaby się kamizelka może szara jak u Macaroniego ?

 

Osobiście uważam, że do muchy najlepiej pasuje kent i listwa zakrywająca guziki. Kamizelka to wg mnie dobry pomysł także przy musze. No i wymieniłbym buty na oksfordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam! Dzięki przeczytaniu wielu postów na forum wiem w jakim kierunku powienienem ubrać sie na własny ślub, za co jestem wszystkim piszącym tu wdzięczny. Ale pomimo tego,że już trochę wiem, nadal mam wiele wątpliwości i zapytań do Panów w tej kwestii. Zaczne od początku. Ślub odbędzie się na początku czerwca o 16.  Zakładam bardzo ciemny granatowy garnitur (w sałbszym oswietleniu wręcz czarny, w słońcu ciemny granat) z leciutkim połyskiem (wełna + moher). Chciałbym do niego założyć doszytą kamizelkę. Najlepiej taką, która mógłbym wykorzystac później do bardziej casualowego stroju. Dlatego myślałem o jednorzędowej kamizelcę w kratę księcia Walii lub całkowicie szarą. Ile guzików i jak polecacie by była wykończona? Czy może bardziej zainwestować w kamizelkę jednorazową(tylko na slub) , bez pleców?

Zamieżam założyć krawat granatowy z drobnym wzorkiem, ewentualnie muchę. A jeśli mucha to jaka lepsza: ciemny granat czy czarny? Aksamit czy jedwab?

Czy koszula ma byc totalnie gładka czy może mieć jakąś fakturę (tkanina Oxford)? I jaki najlepiej kołnierzyk, do krawatu albo do muchy? Czy warto zakupic koszule MTM czy wystarczy dobrze dopasowana gotowa(marynarki ściągać nie będę, poza tym jeszcze kamizelka) (ew. jakie polececie?) ?

Jakie spinki najlepsze do takiego zastawu? Czy powinien być jakiś konkretny kształt? Myślę o srebrnych prostokątach z czarnym onyksem.

A co z zegarkiem? Czy jeśli nie mam jakiegoś garniturowca, to inwestować w niego czy mozna wystapić bez?

Przepraszam za ten natłok pytań, ale wierzę, że Wasze odpowiedzi znacznie ułatwią mi drogę do eleganckiego wyglądu na własnym ślubie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.