Skocz do zawartości

Które buty wybrać? Jakość, cena, value for money


Lathlaer

Rekomendowane odpowiedzi

A co to znaczy rzetelna wycena? W Gdańsku jest taka restauracja, "dobre obiady w cenach rzetelnych".

Czy to znaczy, że buty za 2k będą miały 2x droższą skórę, 2x droższą podeszwę, 2x droższe nici, 2x większy nakład pracy ręcznej, niż buty za 1k?

Czy może przypadkiem chodzi o to, że w butach za >1000zł rzekomo nie ma papierowych podeszew, baboli, skaz, niedoróbek itp.?

Najpierw piszesz, że składową ceny luksusowych butów jest "historia, prestiż, niepowtarzalność i nieosiągalność", a potem pytasz się mnie o rzetelną wycenę.

 

A my tutaj dyskutujemy o jakości, o konkretach. Nie musicie tłumaczyć, że płaci się też za prestiż. W Mercedesie też się płaci za prestiż, no ale jakie to ma znaczenie dla dyskusji o jakości.

 

Dla mnie jakość w twoim rozumieniu, nie istnieje jako kryterium, to wymaganie tak podstawowe, ze nawet sie nad nim nie zastanawiam. Jakość jako "Value for money" to cos więcej niz solidność, dlatego raczej nie znajdziemy wspólnego języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy rzetelna wycena? W Gdańsku jest taka restauracja, "dobre obiady w cenach rzetelnych".

Czy to znaczy, że buty za 2k będą miały 2x droższą skórę, 2x droższą podeszwę, 2x droższe nici, 2x większy nakład pracy ręcznej, niż buty za 1k?

 

Nie. W dążeniu do kolejnego etapu perfekcji jest coraz drożej. Produkt w 99% idealny może być znacznie droższy w produkcji od produktu w 90% idealnego. Dotyczy to nie tylko butów, ale praktycznie każdej branży (słynna zasada 80/20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka Mateusz! Zanim zacząłem czytać podany przez Ciebie wątek, z ciekawości zrobiłem "ślepy test". Obejrzałem sobie zdjęcie z pierwszego posta i zanim przeczytałem co to za buty zaznaczyłem sobie 3 pary, które najbardziej mi się podobały. Okazało się, że były to G&G, EG Chelsea i... Loake Aldwych. Albo mam kiepski gust albo te Loake prezentują się naprawdę ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ocena jakości trochę odbiiega od "potocznych" opicnii (nijak się ma do piramidy prestiżu).

 Pierwsza fascynacja jest ślepa, potem jest negacja. Potem zdrowy rozsądek miłośnika.

A w praktyce to wygląda się tak:

Fasycnasja - buty produkowane  w Anglii są najlepsze. Church`s  AS, C&J, Cheaney, EG, Foster and Son ......; reszta Europy (marki premium) to druga liga

Negacja- nigdy więcej nie kupię tego angielsiego szajsu (buty powyższych marek zawodziuły  jak na marki premiumi).

Zdrowy rozsądek -  reszta Europy jest lepsza jednak zamówię (dam szansę) kilku parom z UK.

To moje subiektywne podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Na StyFo można znaleźć trochę opinii z przygód z  u Cleverleyów. W skrócie jeśli nie ma się pięknej żony, wspaniałego życia i panów Stathama i któregoś tam za przyjaciół - może być nieciekawie przy czymkolwiek innym, niż wychwalaniu GC pod niebiosa. Jakość obsługi klienta nie rośnie wraz z ceną w tym przypadku.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn 

Najbardziej naukowo ścisłe podejście to byłoby zamówienie pary RTW i Bespoke od tego samego producenta, ale znów: problem "how much £5000 can buy" zależy tylko od tego ile tak naprawdę musisz kupić. Jeśli RTW leży perfekcyjnie to żadne bespoke nie jest potrzebne. Jeśli żadne RTW nie pasuje to tylko bespoke będzie miało sens i tym chętniej za nie zapłacisz.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.