Skocz do zawartości

Temat ostry jak Brzytwa


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zestawy, jak i mydła do golenia i miseczki do nich, bywają w sklepie ze szczotkami na Poznańskiej (omawianym w Przewodniku Miejskim). W centrach handlowych w Warszawie takich rzeczy raczej nie ma, choć jakiś zestaw tego typu mignął mi kiedyś w sklepie "Prezenty dla mężczyzn" w Złotych Tarasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawy, jak i mydła do golenia i miseczki do nich, bywają w sklepie ze szczotkami na Poznańskiej (omawianym w Przewodniku Miejskim). W centrach handlowych w Warszawie takich rzeczy raczej nie ma, choć jakiś zestaw tego typu mignął mi kiedyś w sklepie "Prezenty dla mężczyzn" w Złotych Tarasach.

Rzeczywiście, na Poznańskiej są w stałej ofercie bodajże 3 lub 4 takie zestawy. Najtańszy już od 300-350 złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W międzyczasie, jak to się ostatnio mawia u nas na forum, nabyłem drogą kupna :D pędzel i mydło firmy Muhle. Sam pędzel z czystym sumieniem mogę polecić. W porównaniu do poprzedniego (zwykły pędzel z drogerii) od razu czuć różnicę. I to dosłownie, bo przy pierwszym kontakcie z wodą włosie pachnie niemiłosiernie ;) A tak na poważnie, to naprawdę czuć różnicę. Jest dużo delikatniejsze i w inny sposób absorbuje wodę.

Samo mydło też całkiem fajne. Jakąś lepszą opinię będę mógł wydać jak troszkę więcej poużywam, póki co tylko kilka razy. Pachnie bardzo fajnie, to pewne. Wydaje się też lepiej nawilżać skórę podczas golenia, niż zwykłe żele. Chciałem w sumie wypróbować krem, ale tak gdzie kupowałem, akurat go nie było. W pobliskim Douglasie też niet, więc wziąłem mydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o ten zapach "przemoczonego sierściucha" :D - przed pierwszym użyciem dwa razy pomoczyłem w wodzie i jest dużo lepiej. Sam pierwszy kontakt pędzla z wodą był jednak niesamowity, bo pachniało tym potem naprawdę mocno.

Kupiłem to z rokitnikiem, ale jest aromatyzowane cytrusami. Bardzo fajnie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krem - nie wiem, czy w ogóle w Polsce da się kupić. Chyba, że też bywa na Poznańskiej. Ja kupowałem w angielskim amazonie.

Jeśli chodzi o kremy marki Muhle, to da się je kupić w Polsce. Jest kilka sklepów internetowych, bywają też czasem w Douglasie. Różnie z dostępnością, ale ogólnie rzecz biorąc da radę.

EDIT: o, Kolega Kynio nawet podał jeden adres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie odkurzyłem starą maszynkę Gillette (jak na zdjęciu) z regulacją ostrza w 9 pozycjach. Ma prawdopodobnie ponad 30 lat. Pierwsze golenie zaryzykowałem z jakimiś Indyjskimi żyletkami. Nie polecam. Za to z Wilkinsonem idzie jak po maśle.

Czy ktoś na forum wie co to za model?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witajcie,

Na początku chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum. Tematem golenia interesuję się od kilku dni... przekonują mnie opinie innych nt. tradycyjnego golenia. Niestety pojawia się problem. Mam więc takie oto pytanie do Was, czy wiecie, gdzie w Poznaniu można dostać klasyczne maszynki do golenia, pędzle i inne przybory? Szukałem w popularnych drogeriach, niestety nie udało mi się nic znaleźć (poza Wilkinsonem Classic z Piotra i Pawła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Na początku chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum. Tematem golenia interesuję się od kilku dni... przekonują mnie opinie innych nt. tradycyjnego golenia. Niestety pojawia się problem. Mam więc takie oto pytanie do Was, czy wiecie, gdzie w Poznaniu można dostać klasyczne maszynki do golenia, pędzle i inne przybory? Szukałem w popularnych drogeriach, niestety nie udało mi się nic znaleźć (poza Wilkinsonem Classic z Piotra i Pawła).

Chyba lepszy jest jednak zakup w Internecie.

Polecam sklep: http://www.razors.pl/

pozdrawiam.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zakup w Internecie, często bywa tańszy (tym bardziej, że zbliża się dzień darmowej dostawy), jednak zawsze dobrze byłoby zobaczyć towar na żywo, stąd moje pytanie :)

Obawiam się, że tego typu towary na żywo w Polsce trudno uświadczyć,

Mnie się nie udało. Kupowałem w ciemno w Internecie. I jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak, lepsze jakościowo produkty (jedynie pędzle!) znalazłem w sklepach Douglas. Znalazłem tam pędzle marki Muhle oraz HJM. Obie firmy pochodzą z Niemiec, i co ciekawe mają takie same opakowania. Ciekawostką również jest to, że pędzle podobne w wyglądzie, o identycznych opakowaniach znalazłem w Piotrze i Pawle. Są one tańsze, nadruk firmy jest jednak inny. Ostatnią już ciekawostką jest to, iż ceny w sklepie Douglas wydają się niższe niż na facetaria.pl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak, lepsze jakościowo produkty (jedynie pędzle!) znalazłem w sklepach Douglas. Znalazłem tam pędzle marki Muhle oraz HJM. Obie firmy pochodzą z Niemiec, i co ciekawe mają takie same opakowania. Ciekawostką również jest to, że pędzle podobne w wyglądzie, o identycznych opakowaniach znalazłem w Piotrze i Pawle. Są one tańsze, nadruk firmy jest jednak inny. Ostatnią już ciekawostką jest to, iż ceny w sklepie Douglas wydają się niższe niż na facetaria.pl...

Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale w Krakowie pędzle Muhle można dostać w perfumiarni Lulua na Kazimierzu, swoją drogą polecam.

Maszynek i brzytew w sklepach stacjonarnych do tej pory nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak, lepsze jakościowo produkty (jedynie pędzle!) znalazłem w sklepach Douglas. Znalazłem tam pędzle marki Muhle oraz HJM. Obie firmy pochodzą z Niemiec, i co ciekawe mają takie same opakowania. Ciekawostką również jest to, że pędzle podobne w wyglądzie, o identycznych opakowaniach znalazłem w Piotrze i Pawle. Są one tańsze, nadruk firmy jest jednak inny. Ostatnią już ciekawostką jest to, iż ceny w sklepie Douglas wydają się niższe niż na facetaria.pl...

Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale w Krakowie pędzle Muhle można dostać w perfumiarni Lulua na Kazimierzu, swoją drogą polecam.

Maszynek i brzytew w sklepach stacjonarnych do tej pory nie uświadczyłem.

Ja też nie wiem, z jakiego miasta jest kol. psu, ale szukał w Poznaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.