Skocz do zawartości

Temat ostry jak Brzytwa


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka że każdy ma inne odczucia co do tych samych mydeł i kremów. Bardziej lub mniej twarda woda może powodować inną pianę, nawet inne włosie pędzla może mieć wpływ na jakość i trwałość piany.

Tak to prawda, kiedyś idąc tym tropem(i snobizmem) kupowałem coraz lepsze pędzle. W topowych pędzlach typu Super Badger zauważyłem jedynie mniej podrażnień skóry. Przypomniałem sobie że goląc się kiedyś maszynkami nanosiłem pianę zazwyczaj raz, przy brzytwie co najmniej dwa/ trzy, stąd pewnie ta różnica w zużyciu. Generalnie przy goleniu większą różnicę zauważam przy stosowaniu oliwki przed goleniem.Tu zauważam dużą różnicę, zdecydowanie większą od rodzaju mydła czy kremu(poza tymi w aerozolu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilka minut przed goleniem na suchą twarz. W tym czasie walczę z pasem i brzytwą ;)

więc raczej po wchłonięciu nakładam pianę.

Z oliwek wszystkie dają radę , ale najlepsze dla mnie rezultaty daje oliwka arganowa.

W aptekach kilka razy tańsza niż w branżowych/kosmetycznych i w 100% oryginalna .

Po pierwszych testach wszystkie inne poszły w odstawkę, radzę spróbować.

Daj znać, jestem ciekaw jak odczucia u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Akurat przy goleniu (męczę się ćwierć wieku, to wiem;-) najlepiej sprawdza się metoda prób i błędów. Błedy oczywiście wyglądają nieciekawie na twarzy, ale warto sprawdzić choćby oliwkę dla dzieci, albo dostępne chociażby na Amazon tanie olejki (szukać pod pre-shave oil). Ja ostatnio odkryłem coś takiego:

http://www.australian-bodycare.co.uk/it ... OIL25.html

Przy odrobinie szczęścia do znalezienia w TKMaxx. Uwaga: olejek ma intensywny zapach podobny do eukaliptusa, nie należy więc go wylewać na twarz, tylko kapnąć dwie kropelki na żyletkę, nałożyć bardzo oszczędnie na skórę w miejscach, w których zwykle występują podrażnienia, ew. już po wystąpieniu tychże. Można też rozcieńczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanosiło się, iż będzie to docelowy zestaw do golenia, jednakże tak zasmakowałem w "cofaniu się do korzeni", że już zamówiłem maszynkę na żyletki Edwin Jagger, pędzel tez pewnie niedługo wymienię na szlachetniejszą odmianę borsuka. Tak czy owak jedno z odkryć ostatniego czasu :-)

post-3692-13658924549642_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powróciłem całkowice do korzeni. Pedzel z bosruka , około 70 letnia maszynka na żyletkę, kryształ ałunu. Powiem szczerze początki były trudne.... oj bardzo trudne..... Po wyjściu z łazienki domownicy zastanawiali się czy nie wzywać pogotowia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku miesięcy używam takiego budżetowego zestawu:

Dołączona grafika

Przyznam, że byłem sceptycznie nastawiony, ale już po pierwszym goleniu zauważyłem zdecydowanie mniejszą liczbę podrażnień niż po Gillete Mach 3 + żel. No i nigdy wcześniej nie byłem tak perfekcyjnie gładko ogolony :) Wadami jest to, że po każdym goleniu pojawiają się 2-3 malutkie ranki i mam ciągle problem ze zrobieniem gęstej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam do was takie pytanie praktyczne... Ile czasu zajmuje wam poranne golenie? :) Też się zastanawiałem nad "powrotem do korzeni", ale jak czytam o olejkach na twarz przed, olejkach na twarz po, rozrabianiu piany itd, to mnie to trochę zniechęca, bo tak sobie myślę, że notorycznie będę spóźniony do pracy :D A nie uśmiecha mi się wstawać o 5 rano żeby się porządnie ogolić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Zanim kliknąłem, myślałem że to filmik niejakiego mantic59, pokazujący jak się ogolić w 10 minut. Początkujący jednak powinni rezerwować piętnaście. I nie przyspieszać tworzenia piany, z minutkę trzeba pokręcić pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nowe "narzędzie tortur" przyszło i zacząłem używać. Gdyby ktoś mi powiedział, że będę musiał się nauczyć golenia na nowo, to pewnie bym mu nie uwierzył, ale taka prawda. Maszynki typu MachX przypominają przy tym zabawki dla dzieci. Oczywiście warto kupić od razu ałun, przydaje się :D

Nie zgadzam się z wieloma materiałami w sieci, że niezbędne są 3 przejścia, by uzyskać bardzo dobry efekt, ja już po pierwszym uzyskuję zupełnie znośny, całkowicie porównywalny z maszynkami wieloostrzowymi. Drugie przejście można określić jako "kościółkowo-wyjściowe", trzecie uważam za zbędne. Niestety, skóra jest nieco bardziej podrażniona, niż przy wcześniejszych maszynkach, ale wynika to może po części z niedostatków mojej techniki.

Co do czasu golenia - z wyrobieniem piany z mydła maksymalnie 10 minut przy dwóch przejściach.

post-3692-13658924572647_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło zamówienie i już jestem po pierwszym goleniu. Robiłem to bardzo asekuracyjnie, ale na twarzy efekt całkiem całkiem. Z szyją mam problem od zawsze bo tam mam dużo włosów i rosną prawie równolgle do skóry, więc parę zacięć było, podrażnienia też, ale jestem dobrej myśli.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło zamówienie i już jestem po pierwszym goleniu. Robiłem to bardzo asekuracyjnie, ale na twarzy efekt całkiem całkiem. Z szyją mam problem od zawsze bo tam mam dużo włosów i rosną prawie równolgle do skóry, więc parę zacięć było, podrażnienia też, ale jestem dobrej myśli.

Chyba wąs nie padł ofiarą tej działalności ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.