Skocz do zawartości

Temat ostry jak Brzytwa


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem przez jakiś czas, ale ze względu na nieumiejętną obsługę dość szybko mi się tępiła i wróciłem do maszynki na żyletki, chociaż cały czas tęsknie w kierunku brzytwy spoglądam, i kiedyś na pewno wrócę do niej wrócę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goliłem się jakiś czas brzytwą (parę miesięcy), ale zajmowało to zbyt dużo czasu. Maszynka na żyletki łączy zalety brzytwy (nie generujemy tylu śmieci, nie trzeba kupować drogich wkładów jednorazowych) z szybkością i bezobslugowoscia maszynek "systemowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gringokwasny napisał:

Ja używam , co potrzebujesz ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

przede wszystkim jaka?? czytalem ze sa weglowe, stal nierdzewna i jakies damascenskie, roznia sie pewnie materialem wiec wymagaja innej wprawy, wole nie porobic sobie blizn jeszcze zanim zaczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kotekwbutach Jaki budżet? Polecałbym wziąć taką https://www.facebook.com/cichymetalart

Polski producent, nie widziałem złych opinii na forach/grupach. Na pewno będzie od razu gotowa do golenia, co często nie jest regułą w przypadku tańszych brzytew sklepowych (trzeba je podostrzyć). No i wyglądają na prawdę jak małe dzieła sztuki :D Polecam się skontaktować, na pewno poleci co dla początkującego brzytwiarza ;) Nie wiem jakie teraz ma ceny, z dwa lata temu to było około 800 złotych za w miarę podstawowy model

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jaka?? czytalem ze sa weglowe, stal nierdzewna i jakies damascenskie, roznia sie pewnie materialem wiec wymagaja innej wprawy, wole nie porobic sobie blizn jeszcze zanim zaczne

Na początek jakakolwiek do wyrobienia sobie ręki (moim zdaniem nie warto na początku inwestować w brzytwę tysięcy jeśli nie jesteś pewny, że będziesz jej używał ). Blizny tak czy siak sobie zrobisz..., tu chodzi o technikę. Mogę polecić trening na własnym kolanie. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szawetka daje jednak zupełnie inne doznania niż golenie pełną brzytwą. Jeżeli faktycznie chcesz najpierw spróbować, to lepiej wejść na grupę "Tradycyjne golenie" na facebooku i albo kupić coś starszego, albo może znajdziesz kogoś u siebie w mieście kto ma brzytwę i myślę, że udałoby się umówić na jakieś próbne golenie jeżeli kupisz od siebie Aldewir żeby brzytwę przed i po zdezynfekować. Jak pisałem, tania brzytwa prosto ze sklepu, jeżeli nie wyślesz komuś z kamieniami do podostrzenia, tylko Cię zniechęci. Szawetka jak wspomniałem, też nie da poglądu na to, jak faktycznie goli się brzytwą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Małe odświeżenie tematu - po chyba 9 latach postanowiłem kupić coś nowego - Muhle Companion. Na ten moment zaczynam testy, więc głębsza "recenzja" dopiero za jakiś czas. Na razie powiem, że wykonanie mi się podoba, choć ta pętelka już niekoniecznie. Maszynkę trzymam na stojaku, a nie wieszam pod prysznicem, więc dla mnie ogniwo w jakiś sposób zbędne. Bardzo interesujące żłobienia na rączce, sprawia wrażenie bardzo bezpiecznej w użytkowaniu. Posiada wyraźnie dłuższą rączkę od Edwina Jaggera, którego używałem do tej pory, więc na pewno wymagać to będzie przyzwyczajenia się. Co w pudełku - maszynka i 1 żyletka, więc bardzo bazowo. Plastikową osłonkę transportową trzeba dokupić oddzielnie.

6F4805CF-A9FF-4C92-8800-D7B5DFDEAFAE_1_105_c.jpeg

EB0847B0-360A-4615-8694-BA93A6FE649C_1_105_c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.