Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie nosiłem ani nie widziałem - znalazłem tylko tak na szybko w otchłaniach forum

Ile kosztują buty w polskim M&S z linii Sartorial, o których rozmawiacie? Jeżeli M&S to tylko buty sygnowane przez TE jak te z linka znajdującego się pod komentarzem, reszta to jakościowo pomyłka (oceniam to w kontekście tego forum, chociaż ostatnimi czasy dyscyplina bardzo się obniżyła skoro zaczynamy szukać butów po tego typu sklepach :? ):

http://www.marksandspencer.com/Timothy- ... ed-items-3

Te buty kosztują ok. 389 zł, więc w przeliczeniu 60 funtów plus koszt transportu do Polski i marża, zatem to nie ta półka jakości

Nie podawałem przykładu TE jako butów z tej samej półki cenowej co linia Sartorial. Po prostu moim zdaniem to jedyna sensowna opcja w przypadku zakupów w M&S.

Jeżeli któryś z forumowiczów jest gotów wydać 390 zł na buty w M&S i, o ile jest to zakup motywowany potrzebą a nie kaprysem lub chęcią eksperymentowania z nową marką, kupuje buty z linii Sartorial to moim zdaniem wszystkie posty na tym forum poświęcone edukacji w temacie butów nie spełniły swojej roli.. :(

Zinkar, masz świadomość że buty Herring's, które Ci się podobają to tzw. seconds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z francuskich np. Markowski i Loding.

Lepsze od Bexley.

:lol:

Panowie, no nie licytujmy plizz które marki są lepsze. To akurat wiadomo, a jeśli nie to jest to temat na inną dyskusję.

M. i L. są uznawane za lepsze i kosztują też 2x razy tyle co Bexley, a jesteśmy w temacie "Buty, trochę taniej".

Ale dzięki Remy za dobre chęci.

Może też się niezbyt precyzyjnie określiłem.

Lodingi znajdziesz taniej na ebay.fr (w tej chwili mało jest ofert):

http://vetement-accessoires.shop.ebay.f ... &cmd=Blend

Markowski ma przeceny około 30% z 175 Euro .

Bexley kosztują 129Euro więc nie są dwa razy tańsze od ceny regularnej M czy L.

Poszukaj jeszcze butów Barker na angielskim ebay-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan

Przeczytałem cały wątek (160! stron) i moje wrażenie było jednak takie, że jest masa sprzecznych informacji, więcej pytań niż odpowiedzi, a najczęstszą odpowiedzią jest właśnie "taka odpowiedź już była".

Aż chce się krzyknąć "Gdzie?" ;)

Często są też porady butów jednak "nie trochę tańszych".

Dziękuję więc, że daliście mi kilka wskazówek.

Zatem krótko podsumowując porady, które otrzymałem teraz:

1. Niskie serie butów marek typu Loake wcale nie zachwycają, szczególnie przy cenie ok Ł100

2. Bexley też nie powala na kolana przy cenie E129

3. Powinienem się zainteresować butami Barker, Gordon&Bros, Loding, ew. Markowski. I najlepiej w przecenionych cenach na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niskie serie butów marek typu Loake wcale nie zachwycają, szczególnie przy cenie ok Ł100

2. Bexley też nie powala na kolana przy cenie E129

3. Powinienem się zainteresować butami Barker, Gordon&Bros, Loding, ew. Markowski. I najlepiej w przecenionych cenach na ebay.

1. Cudów nie ma. Nie znajdziesz super butów za dwie stówy.

2. Optyka zmienia się wraz z doświadczeniem. Po zakupie pierwszych Loake (~300 zł, seria Shoemakers) byłem bardzo zadowolony; teraz, kiedy porównuję je ze znacznie lepszymi (bardzo znacznie), to widzę ogromną różnicę. Tak czy owak - kup najlepsze, na jakie Cię stać.

3. Barker to, niestety, spora rozpiętość cenowo-jakościowa. Od serii podstawowych po kultowe modele z serii Black.

4. Lodingi można obejrzeć w Warszawie, mają salon firmowy (jednak cena z innej galaktyki - 900 zł). Wykonanie tych butów - jak dla mnie - jest bardzo staranne, buty mi się podobają, jednak skądinąd wiadomo, że są bardzo twarde, a skóry niskiej (jak na tę cenę i ogólne wykonanie buta) jakości.

5. Loake bywają w TkMaxx - co prawda jakieś dziwne serie i w mało atrakcyjnych cenach, ale można sprawdzić rozmiar (tak, wiem, są różne kopyta, ale jakąś zgrubną ocenę będzie się miało).

6. Żadne buty nie są warte swojej ceny w sklepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niskie serie butów marek typu Loake wcale nie zachwycają, szczególnie przy cenie ok Ł100

2. Bexley też nie powala na kolana przy cenie E129

3. Powinienem się zainteresować butami Barker, Gordon&Bros, Loding, ew. Markowski. I najlepiej w przecenionych cenach na ebay.

1. Cudów nie ma. Nie znajdziesz super butów za dwie stówy.

2. Optyka zmienia się wraz z doświadczeniem. Po zakupie pierwszych Loake (~300 zł, seria Shoemakers) byłem bardzo zadowolony; teraz, kiedy porównuję je ze znacznie lepszymi (bardzo znacznie), to widzę ogromną różnicę. Tak czy owak - kup najlepsze, na jakie Cię stać.

3. Barker to, niestety, spora rozpiętość cenowo-jakościowa. Od serii podstawowych po kultowe modele z serii Black.

4. Lodingi można obejrzeć w Warszawie, mają salon firmowy (jednak cena z innej galaktyki - 900 zł). Wykonanie tych butów - jak dla mnie - jest bardzo staranne, buty mi się podobają, jednak skądinąd wiadomo, że są bardzo twarde, a skóry niskiej (jak na tę cenę i ogólne wykonanie buta) jakości.

5. Loake bywają w TkMaxx - co prawda jakieś dziwne serie i w mało atrakcyjnych cenach, ale można sprawdzić rozmiar (tak, wiem, są różne kopyta, ale jakąś zgrubną ocenę będzie się miało).

6. Żadne buty nie są warte swojej ceny w sklepie ;)

Ja natomiast nie skreślałbym Bexley, szczególnie przy zakupie 2 par i porównaniu do towaru dostępnego w Polsce za ~450 zł.

Co do twierdzenia, ze Lodinig produkuje buty znacznie lepszej jakości od Bexley, to bym się spierał. Osobiście uważam, że to podobna półka tak co do jakości jak i ceny.

Tak często przytaczany tu Immune zdecydowanie w przedziale 400-500 zł polecał buty G&B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, może skromnie, dorzuciłbym do listy wyboru buty Prime Shoe, nie dość że można je na miejscu (w Polsce) przymierzyć i kupić, jest w miarę duży wybór butów to i cena przyzwoita. Jak pamiętam, Immune polecał je twierdząc że cena 250 euro to cena poniżej której PS butów nie sprzedaje lub nie można ich dostać, stąd zakup od ceny wyjściowej minus 30%-40% wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dziś zamówiłem mailowo w sklepie Elite-Sport kolejne "Linz"-e, tyle że w brązowym kolorze i z wysyłką zapłacę 621 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, może skromnie, dorzuciłbym do listy wyboru buty Prime Shoe, nie dość że można je na miejscu (w Polsce) przymierzyć i kupić, jest w miarę duży wybór butów to i cena przyzwoita. Jak pamiętam, Immune polecał je twierdząc że cena 250 euro to cena poniżej której PS butów nie sprzedaje lub nie można ich dostać, stąd zakup od ceny wyjściowej minus 30%-40% wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dziś zamówiłem mailowo w sklepie Elite-Sport kolejne "Linz"-e, tyle że w brązowym kolorze i z wysyłką zapłacę 621 zł.

Jakieś namiary na takie ceny?

Na stronie: http://sport-elite.pl/konfgal1.html kosztują 800-1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś namiary na takie ceny?

Na stronie: http://sport-elite.pl/konfgal1.html kosztują 800-1000zł.

Wystarczy zadzwonić albo wysłać maila, tak zrobiłem w środę, w czwartek dogrywałem szczegóły z miłymi paniami ze sklepu i już dziś jestem szczęśliwym posiadaczem brązowych "linz"-ów za 621 zł.

post-1159-13658921791178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję, mam identyczne w bardzo ciemnym brązie. Za te pieniądze to dobry wybór.

pozdrawiam

D

Dziękuję, to zasługa edukacji na tym forum, a w szczególności kol. Immune, czarne sprawują się rewelacyjnie, stąd nie namyślałem się długo nad zakupem drugiej pary.

Aż się we chyba we wtorek przejdę mokasyny i te lotniki obejrzeć :)

Nawet nie wiedziałem że w Sport-Elite można nabyć monki, w sumie nie dowiadywałem się o nie, a na stronie PS prezentują się ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się we chyba we wtorek przejdę mokasyny i te lotniki obejrzeć :)

Nawet nie wiedziałem że w Elite-Shop można nabyć monki, w sumie nie dowiadywałem się o nie, a na stronie PS prezentują się ciekawie

Od mokasynów i lotników do monków daleka droga ;)

Mea culpa :oops: zapomniałem o mokasynach na stronie Sport-Elite i z tego rozpędu ta niewybaczalna pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję, mam identyczne w bardzo ciemnym brązie. Za te pieniądze to dobry wybór.

pozdrawiam

D

Po 3 miesiącach użytkowania Prime S. Chicago mogę potwierdzić, że to rzeczywiście dobry wybór. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że w tej cenie nie mam lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że w tej cenie nie mam lepszych.

A jakie inne masz w tej cenie, żeby wiedzieć na przyszłość jakie buty przegrywają?

Benchmarkiem dla mnie są Wittcheny (po przecenach). Generalnie lubię tę markę i zawsze ją broniłem :), ale w tym momencie w cenie ok. 600 zł wybiorę Prime S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.