Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Może z Clifford James wyślą? Pytałeś?

Właśnie dostałem odpowiedź - niestety też nie wysyłają do Polski. Szczerze mówiąc zależało mi głównie na tanich penny loafers (przez tanie rozumiem kwotę do 50 funtów), coś w stylu tych brązowych: http://www.clifford-james.co.uk/buy.cfm ... /yes/49445

Zostaje mi chyba tylko polowanie na ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, ale nie wiem czy nadal jest to możliwe.

Korzystałem kiedyś z firmy zdaje się Parcel2Go.

Sprzedawca z ebay nie chciał wysłać paczki do PL, więc wysłali na adres firmy kurierskiej w uk a oni potem do pl. Koszt był w zasadzie nie wiele większy - nie wiem jednak czy to nadal możliwe?! Warto sprawdzić IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czarnym pantofli, które pasowały by do garnituru i była formalne, chociaż bez przesady. Chciałbym wiedenki, chociaż nie wiem czy w przedziale cenowym który podam znajdę takie. Mam na nie do wydania 200-300 zł.

Dziękuję za ewentualne propozycję.

Prosze Cie, prawie cały wątek jest o tym. Szukaj na ebay, a wcześniej załóż sobie paypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Bexley oraz ponieważ będą to klasyczne, wizytowe oxfordy do garnituru. W tym roku zamierzam w nich "obskoczyć" dwa wesela.

Podobają mi się 3 modele: Liczę na Wasze sugestie, które z nich bardziej nadają się na tego typu okazje.

Umberto nie spełnia założenia tj. klasyki.

BELLAGIO- to lotniki a one nie są aż tak formalne. Wg mnie najładniejsze z tych 3.

Flavio-trochę moim zdaniem trochę za bardzo wydłużane.

Mam Bexleye tj. model Langley (koniec kolekcji) i nie jestem zadowolony z jakości skóry.

Jeżeli chodzi o wygodę to też tak średnio.

Na ebay.co.uk udało mi się kupić trzewiki Barker (jeżeli mówimy o cenie zbliżonej do Bexley), i to są świetne buty- jakość skóry, wygoda, kształt...

Trochę poszukałem i alternatywnie do Bexleyów znalałem takie buty brytyjskie:

Herringi

Loake 200

ewentualnie Loake Cagney ale te są już znacznie droższe.

Czy ktoś używa któregoś z tych modeli? Herringi i Loake w cenie do Ł100 to chyba podobne jakościowo, prawda? Czy w przypadku Cagney różnica w cenie ma przełożenie na jakość?

Przy Loake 200 zastanawia mnie jednak tęgość G. Obawiam się, że mogą być dla mnie za szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loake 200 to niska seria jakościowa L1. Cagney jest nieco lepszy - Loake Shoemakers. Żaden z tych modeli nie jest wart 100 funtów. Poszukaj na e-bay; przy odrobinie szczęścia (i cierpliwości) trafisz te lepsze za ok. 70 funtów. Albo spróbuj Gordon&Bros, polecane przez fachowców.

Loake mają faktycznie szerokie kopyta, G - o ile nie masz wyjątkowo szerokich stóp - możesz sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosze dobrze mówi. Herringi (te Herringi) i Loake to praktycznie to samo. Kupując Herringi, szukaj modeli wykonanych w Northampton, na ich stronie przy danym produkcie jest to wyraźnie oznaczone (Made in England i flaga w górnym rogu) - z tym, że najczęściej są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosze, lubo69,

dzięki za podpowiedzi. Sprawdzę jeszcze ebay. Mam trochę czasu na zakup.

Z tymże nie ukrywam lekkiego rozczarowania opiniami na temat butów. To znaczy mam wrażenie, że sprzedawcy nie podzielają zdania forumowiczów odnośnie cen obuwia.

Na forum krytykowane są marki dostępne w Pl (za pewne słusznie) za wygląd i jakość i nie są warte 300-350 zeta, ale za 2 stówki to już w sumie ok.

Zatem zwróciłem się w stronę zamówienia "na Zachodzie" i tu okazało się najpierw, że Bexleye nie są jednak takie dobre, choć wiele osób z forum je kupiło, a teraz, że niższe półki cenowe Loake i Herringi też nie są jednak dobrą opcją.

A ja po prostu chcę kupić swoje pierwsze, klasyczne oxfordy i wydać tak do 5 - 6 stówek. Jaki mam więc wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po prostu chcę kupić swoje pierwsze, klasyczne oxfordy i wydać tak do 5 - 6 stówek. Jaki mam więc wybór?

Zboczeńcom nigdy nie dogodzisz :mrgreen:

A do tematu jak będą to buty okazjonalne kupiłbym takie, które mi się spodobają. No chyba, ze do dziennego uzytkowania to już niech zboczeńcy sie produkują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michau, masz kilka wyborów. Ebay, Gordon&Bros, dołożyć stówkę czy dwie:) lub samemu przekonać się o jakości Loake, która nawet w przypadku najniższej serii będzie lepsza od większości wyrobów butopodobnych dostępnych u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z francuskich np. Markowski i Loding.

Lepsze od Bexley.

:lol:

Panowie, no nie licytujmy plizz które marki są lepsze. To akurat wiadomo, a jeśli nie to jest to temat na inną dyskusję.

M. i L. są uznawane za lepsze i kosztują też 2x razy tyle co Bexley, a jesteśmy w temacie "Buty, trochę taniej".

Ale dzięki Remy za dobre chęci.

Może też się niezbyt precyzyjnie określiłem.

Chcę kupić pierwsze, klasyczne oxfordy (inne niż to co w Pl). Butów będę używał okazjonalnie, ale chcę w nich wyglądać porządnie, zgodnie z zasadą, że buty nadają ostatecznego "szlifu";)

Np. w tym roku idę na 2 wesela, poza tym kilka wyjść garniturowych w roku.

Nie potrzebuję zatem od butów fajerwerków;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub samemu przekonać się o jakości Loake, która nawet w przypadku najniższej serii będzie lepsza od większości wyrobów butopodobnych dostępnych u nas.

Tanie Loake 1 mają gorszej jakości skórę niż większość butów Ryłko. Są do tego dosyć niewygodnymi butami.

Kumpel pokazywał niedawno takie Wojasy za 279zł:

Dołączona grafika

Nie wiem jak na żywo to wyglada, ale może warto sprawdzić ich sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, Ryłko to niestety wyjątek potwierdzający regułę. Jest długa lista marek, których nazw tu nie wpiszę, ale które chyba wszyscy znamy, produkujących wyroby odbiegające znacznie jakością od Loake 1, a jeśli pojawi się seria Loake 0, to też będą od niej odstawały jakością in minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie dośc pełny przekrój jakościowy butów, od zamszaków Venezii (leżakują od wielu miesięcy, żal wyrzucic, wstyd zakładac) do naprawdę dobrych, angielskich butów. Najlepszy stosunek jakości do ceny ma "włoszczyzna" z akcji forumowych: ładne, zgrabne, wygodne i relatywnie niedrogie buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie Loake 1 mają gorszej jakości skórę niż większość butów Ryłko. Są do tego dosyć niewygodnymi butami.

Dzięki za info. Czyli nie warto...

Jak mam wydać 5 stówek i nie być zadowolony to wole wydać 3 ;). A buty muszą być wygodne - mam 2 wesele do przetańczenia;)

Ja mam obecnie dośc pełny przekrój jakościowy butów, od zamszaków Venezii (leżakują od wielu miesięcy, żal wyrzucic, wstyd zakładac) do naprawdę dobrych, angielskich butów. Najlepszy stosunek jakości do ceny ma "włoszczyzna" z akcji forumowych: ładne, zgrabne, wygodne i relatywnie niedrogie buty.

A gdzie takie kupić poza akcją? Jakich firm szukać?

A Gordon&Bros są warte swoich E 120?

Np takie: http://www.gordonbros.de/schuhe/havret- ... hwarz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takie kupić poza akcją? Jakich firm szukać?

A Gordon&Bros są warte swoich E 120?

Np takie: http://www.gordonbros.de/schuhe/havret- ... hwarz.html

Odnoszę wrażenie, że te pytania były zadane juz kilkadziesiąt razy, a odpowiedzi na nie zostały już wielokrotnie udzielone.

Czytałeś ten wątek, czy przejrzałeś tylko kilka stron?

Przed przetańczeniem w tych butach nocy, radzę wcześniej je załozyć kilka/kilkanaście razy w celu rozchodzenia.

Gordon bros bywają tańsze na ebay.de - to też było już napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.